Zhrnutie 2010

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Zhrnutie 2010

  • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Xylo a poslední změna proběhla před 13 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Zápisy
  • #256262

    Tak čo ako steboli boli so sezónou 2010?? horšia alebo lepšia ako tie predchádzajúce ??? no myslíš že v našej zemepisnejoblasti nám počasie od začiatku nehralo moc do kariet , ja som za túto sezonu strávil najmennej času na rybách ako počas tých minulých sezon ,ale predsa to nebolo až také zle , nechytil som si žiadny osobák ,ale objavil som úplne nové vody , spoznal nových ludi a v neposlednom rade aj celkom slušn úlovky!!! aby som nezabudol tento rok som aj prvým od začiatku spolupráce z LK Baits a nemožem si sťažovať tak ako na spoluprácu tak ako aj na ich produkty ,ktor su super !
    spravil som si také malé zrhnutie včera ,tak sa z tým podelím ak vám to nebud eprekážať !
    až ked osm to mal hotové , tak som zabudol že tam chýba ešte pár fotiek ,ale možno že to ešte prrerobím a dúfam že na buduci rok sa teda už valstne tento čiže 2011 sa dosta kamerou 🙂

    http://www.stream.cz/video/545088-martin-teplan-lk-baits-slovakia

    #256263
    Fit
    Správce

      Pěkné Martine 😎 . No já jsem na tom byl z hlediska času velice podobně, dostal jsem se k vodě velice málo a když, tak jen třeba na pár hodin a chytal převážně menší kapříky. Co se týká počasí, tak to loni byla hrůza na řekách, u nás snad byla řeka v normálu asi 14 dní, jinak se to pořád zvedalo a mockrát to bylo i nechytatelný úplně 😥 .

      Jinak asi nejlépe se mi povedlo zachytat na Lužnici, kde jsem si chytl rekord ze svazovky 88 cm a 12,5 kg, a to viz. zde: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=22&t=209&start=140#p3190, to mě potěšilo dost. Škoda že několik dní před odjezdem přišla povodeň a museli jsme odjet, měli jsme perfektně připravené místo a ještě spoustu krmení 🙄 .

      http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/gallery/image.php?image_id=554” />

      Jinak opravdu nic moc a doufám, že tento rok bude v tomto ohledu lepší a že bude snad i více času 😉 .

      #256267
      Black pepe
      Účastník

        Minulú sezonu by som hodnotil ako dobrú 😉 aj ked do začiatku leta to bolo o povodniach a slabých úlovkoch na našich oblúbených zvazovkách.Tieto vody nám s partákom dali ovela viacej kaprov ako roky predtým čo si myslím že spravila zmena a a spôsob lovu na nových miestach nad ktorými som v minulosti pochyboval..Už sa neviem dočkat ked skúsime tie o ktorých pochybujem ešte viac ale niečo mi hovorí Skús to tam!!!!Osobák som si nezvýšil ale ryby čo boli niečim zaujímavé mi to vynahradili aj ked išo o exempláre okolo 10kg 😉 samozrejme latku som posunul do konca sezony na ryby do 12,5kg. To že som zmenil značku a chytam za niečo iné ako som chytal nebudem zbytočne rozpitvávat…jednoducho som tam kde som vždy chcel byt a ským chcel byt 😀 preto som spoznal dalších ludí čo poznajú dalších ludí ktorý sú pre mňa dôležitý v kaprarskej scéne 😉 No a čo bolo výnimočné v sezone 2010 asi to že som sa oženil s rybárkou a kaprárkou v jednom 😀 😀 čo si môže kaprár viacej želat že 😀 😀
        Lovu zdar 🙂 🙂

        #256271

        [quote=”Black pepe”]Minulú sezonu by som hodnotil ako dobrú 😉 aj ked do začiatku leta to bolo o povodniach a slabých úlovkoch na našich oblúbených zvazovkách.Tieto vody nám s partákom dali ovela viacej kaprov ako roky predtým čo si myslím že spravila zmena a a spôsob lovu na nových miestach nad ktorými som v minulosti pochyboval..Už sa neviem dočkat ked skúsime tie o ktorých pochybujem ešte viac ale niečo mi hovorí Skús to tam!!!!Osobák som si nezvýšil ale ryby čo boli niečim zaujímavé mi to vynahradili aj ked išo o exempláre okolo 10kg 😉 samozrejme latku som posunul do konca sezony na ryby do 12,5kg. To že som zmenil značku a chytam za niečo iné ako som chytal nebudem zbytočne rozpitvávat…jednoducho som tam kde som vždy chcel byt a ským chcel byt 😀 preto som spoznal dalších ludí čo poznajú dalších ludí ktorý sú pre mňa dôležitý v kaprarskej scéne 😉 No a čo bolo výnimočné v sezone 2010 asi to že som sa oženil s rybárkou a kaprárkou v jednom 😀 😀 čo si môže kaprár viacej želat že 😀 😀
        Lovu zdar 🙂 🙂

        Tak to že si sa oženil , to neviem nepamtám to ani neviem či si to vobec spomínal 🙂)) aj ke dne tak gratulujem !!! dúfam že tá sezona 2011 bude ešte lepšia ako táto 🙂)) 😉

        #256272
        Fit
        Správce

          Jo, to oženění je bezesporu ten největší úlovek. Též gratuluji 😉 .

          #256273
          Black pepe
          Účastník

            Dík chalani,,mali sme úradný sobáš a parták mi bol za svedka 😉 😉 Ono sa vlastne skoro nič nezmenilo život ide dalej a ani mi to nepríde že som ženatý 😀 😀
            Tiež dúfam že táto sezona bude ešte lepšia ako minulá 😀 😀

            #256281

            No já bych minulou sezonu shrnul jako skvělou. Sice jsem se moc na ryby nedostal,ale když ,tak to stálo za to. Podařil se my zvednout osobák a dostal jsem spoustu jiných ryb kterých si velice cením. Zažil jsem pro mě neskutečné věci na českých svazovkách a jsem za to moc rád. Posbíral jsem další cené zkušenosti a zážitky které my zůstanou v paměti nadosmrti.
            Jinak se ale už těším až bude příznivější počasí a já budu moct konečně vyrazit za svými miláčky:)

            #256284
            Homer
            Účastník

              Loňskou sezónu hodnotím průměrně. Byla stejně dobrá i špatná jako v jiných letech, ale letos jim to nandám…

              #256286
              marko01
              Účastník

                sezonu zhrniem velmi strucne…..slabota.Moje oblubene miesta na rieke,skalicila povoden a nove som zatial nenasiel v podstate som sa po jarnych zapalavach na rieku ani nepokusal chodit a behal som po zvazovkach.Asi tolko 🙁

                #256348
                basnak
                Účastník

                  Tak konečně jsem si našel čas i já na hodnocení minulé sezóny a zapojení se do téhle diskuze.
                  Ještě bych chtěl gratulovat B.P. že se oženil, tak ať vám to vydrží 🙂 😉
                  No a teď krátké shrnutí té sezóny. Snad díky jarním povodním, spíše než “snad”, jsem měl napsat určitě díky jarním povodním se mi podařilo, ale jisto jistě nejen mě, dostat na podložku za tak krátkou dobu tolik pěkných kaprů, které nechytnu ani za celou sezónu na té dané vodě. Jen škoda, že jsem ten oný den měl jenom 4hod. na chytání. Teď si uvědomuji, že jsem ten den v týdnu prostě trefil (a to je strašně důležité). Po zbytek léta a podzimu jsem na pěknou rybu už nenarazil.
                  Jelikož též nás, jako i vás zasáhly povodně, řeka byla většinu roku pro mě nechytatelná, ale něco málo se taky povedlo.
                  V parných letargických teplotách jsem se konečně mohl vykoupat s větším kapříkem, než na které jsem u nás zvyklý.
                  A konečnou tečku mé sezóny udělali dva pěkní šupíci.
                  Letos jsem změnil dodavatele surovin, jelikož jsou jiné než ty předchozí, tak jsem se trochu trápil se sestavováním směsí, ale nakonec se mi to snad povedlo a věřím že úspěchy budou i nadále. 😎

                  #256349
                  cttimata
                  Účastník

                    Tak ja to mam tak, ze kazda nova sezona je lepsia ako ta minula, co sa tyka ulovkov, takze spokojnost. Len tato bude asi horsia, co sa tyka navstev u vody, lebo ich bude podstatne menej 🙁

                    #256350

                    No hej asi aj tak sice každým rokom sa mi skracuju dni stráven pri vode ale na úlovky sa nestažujem dosť že super !!!uvidime čo prinesie sezona 2011 😉 😉 😉

                    #256351
                    superweb
                    Účastník

                      Ja se letos chystal konecne prekrocit 15kg hranici, ale neuspesne..presto jsem si zvedl osobacek na 14kg, krasavec navic z jedne hodne opomijene vody, se kterym jsem se uz znal z predlonska 🙂 Ten prisel hned zjara, jeste pred vyterem.
                      Jinak casu na ryby bylo malo a ani letni tydenni vyprava na provarenou soukromou vodu rybu nad 13kg nevydala, ale zase jich bylo hodne.
                      Muj oblibeny svazovy rybnik, kde byvalo par divokych dlouhych kapriku kolem 10kg, zacalo navstevovat az moc lidi a sam vim minimalne o 2 odnesenych rybach teto kategorie 🙁 Sice jsem objevil par dalsich nadejnych vod, o kterych moc lidi nevi(respektive nevedi o zajimave obsadce slusnych kapru a amuru..alespon doufam 🙂 ), ktere zacnu pokouset az to rozmrzne, ale ten rybnik s dlouhanama me stejne mrzi..
                      Jinak jsem si poridil i sumcovou vybavu a zacal jsem zkouset fousace, zatim bez uspechu..kolega taky zacatecnik jednoho metrovyho zdolal. Tam se mam jeste hodne co ucit a letos to chci vzit trosku vazneji.

                      #257007
                      Xylo
                      Účastník

                        Minulá sezóna bola pre mňa vcelku úspešná a prelomová.Času na ryby som mal dostatok,plus v lete 2mes prázdnin-divadelných prázdnin,nakoľko pracujem v Slov.Národ.Divadle a prelomová preto,lebo na jeseň som jedného večera miesto kukuričky pod háčik zavesil moju prvú boilu v živote a po asi 2,5hod chytil/a samozrejme pustil/asi 5-6kg kapra.Nasledovali ďaľšie rybačky s boiles,daľšie kapre prevažne 2az4kg,jeden cca 7kg a začiatkom novembra aj pekný lysáčik,váha odhadom 10az12kg/nemám váhu,ale kúpim si 😉/.Viem,že to nie je obor kapor,ale pre mňa bol veliký a najmä-bol na boiles:-)
                        Okrem jedneho asi 2,5kg kapra som všetky kapre chytené na boiles pustil a dúfam,že túto sezónu sa zas uvidíme:-)
                        Celú zimu čítam,pozerám obrázky čo sa boiles,montáži,bižutérie atď atď týka a teším sa na túto sezónu:-)

                      Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
                      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.