Zjednodušení pravidel v rybaření

Úvod Diskuze Ostatní fóra Nezařazená témata Zjednodušení pravidel v rybaření

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 10 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Zápisy
 • #260647
  Fit
  Správce

   Narazil jsem na zajímavý článek, cituji to hlavní:

   Someone wrote:

   Už brzy nejspíš čeká rybaření v Čechách a na Moravě pořádně velký kolotoč změn. Zatímco teď musí každý zájemce o chytání ryb nejprve složit testy, ještě letos chce ministerstvo, aby se rybářem mohl stát každý, kdo jen zaplatí poplatek.

   Zdroj: http://tn.nova.cz/zpravy/na-vasi-strane/revoluce-v-rybareni-nove-ma-stacit-jen-poplatek-testy-odpadnou-jak-na-to.html

   Jaký na to máte názor? 😉

   #260651

   Je to dobře, ty testy se stejně obcházely, nebo tě to nechali udělat, či opakovat. Podívejte se jaké individua mají dneska povolenku…někteří neznají ani rybu…Diskutovat by se měla především samotná pravidla, fungování a pravomoci rybářské stráže.

   #260652
   Fit
   Správce

    Dida: Přesně tak, naprostý souhlas! Tohle je i můj názor. Když vidím, kdo všechno dostal povolenku a že stejně když se píšou testy, tak to dají každému, protože mají za každého nového člena peníze. Je to jen taková fraška. V jedné nejmenované organizaci jsem viděl, jak učí takové věci, které těm rybám ještě spíš uškodí. Chce to zpřísnit pravidla a při hrubých přestupcích velké sankce, aby si to každý rozmyslel. A mnohem více kontrol = je podle mě nutná profesionalizace ryb. stráže, jinak to nepůjde, když je dopoledne porybný v práci.

    Když to jde v zahraničí, tak proč by to nešlo i u nás. Osobně mi třeba vadí i získání povolenky pro členy, to jsou takové obstrukce, že to nemá obdoby. Peníze musím zaplatit složenkou na poště (abych měl ústřižek jako doklad) a nemůžu poslat bankovním převodem přes internet. Pak vždycky stojím 2 hodiny frontu, než mi paní na stroji vypíše povolenku a udělá členskou průkazku. Tohle už mohlo být dávno elektronicky. Jsme v 21. století.

   Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
   • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.