Zkušenosti s boilies BBR

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Zkušenosti s boilies BBR

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel toorek a poslední změna proběhla před 12 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Zápisy
 • #257678
  busemi
  Účastník

   Dobrý den pánové je to asi 2 a půl měsíce co knám dorazila novinka na trh od firmy BBr
   nedalo mi to a koupil jsem si jeden sáček a sěl s nim k vodě. Kupodivu jsem byl příjemně z tohoto boilisu překvapen po pár minutách 1 kapřík se mi válel v podběráku o chvíli dál další. A takhle to šlo celej den nevím jestli to bylo z rostání ledu a ryby byli hladoví nebo čím ???? To už se nedozvím ale ryby je brli jak zbesilé. Téměř každej víkend sem trávil u vody a chytal naše kamarády. Jejich chute se trošičku zmenily ale pořád me to udivuje jak si je berou. A tak se ptám zda máte také příjemné zkujšenosti stímto boilis.Jako já ?????

   #257680
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    zrovna včera byla ukončena soutěž tady na webu, která byla o toto boilies. Viz.: http://www.lovkapra.com/soutez-o-boilies-bbr-a-pro-line-carp-products/

    Jinak tady máš napsané nějaké základní informace o boilies BBR: http://www.superboilies.cz/o-nas/

    Jestli si to tady přečte pan Stanislav Uhlíř (přezdívka uhlir.standa tady na fóru), tak ti třeba napíše nějaké tipy, protože on toto boilies prodává a také určitě i testuje. Ten o tom asi bude vědět nejvíc.

    Taky vítězové nedávno skončené soutěže se pak můžou pochlubit, jak se jim dařilo 😉 .

    #257689
    uhlir.standa
    Účastník

     V současné době čekáme na příspěvek přímo od výrobce BBR od nichž máme přislíbenou serii článků o jejich výrobě,testovaní nových příchutí (připravujeme pravou neošizenou anglickou brusinku,tuňáka a kraba,oliheň a jedno překvapení), způsoby lovu velkých kaprů na anglických vodách a ve Francii (majitel,respektive rodinná firma vlastní jezero v Anglii a ve Francii kde testují nové produkty). Dále jsme požádali o instruktáž dipování jejich boilie a používání pop-up. V nabídce BBR jsou 3 druhy pop-up: neutrální, s příchutí a v dipu. Setkal jsem se se spoustou rybářů,kteří pop-up nepoužívají,nebo je neumí použít a sám se přiznám,že používání těchto tří typů a jejich vhodný výběr je pro mně také novinkou. Buďte prosím trpěliví a předpokládáme že první článek přepošleme ke korekci a zveřejnění během příštího týdne.

     #257749
     uhlir.standa
     Účastník

      Před nedávnem jsem slíbil několik článků od výrobců. Omlouvám se všem kdo si chce přečíst něco nového,nebo trošku odlišné postupy je teď méně času a tak zde je malá ochutnávka,nebo třeba tip jak zkusit přilákat kapra na vaše krmné místo. Dnes se chystáme na další testování na 3 dny na Hněvkovice a jak jsme dopadli dám vědět. Poslední zprávy od rybářů mám z revíru Mydlák a kapříci tam konečně začli brát většinou kolem 65 – 74cm,chyceno 8ks za 12 hodin.

      Jak používat dipy a oleje BBR – podle anglického výrobce ( NEPLATÍ JEN PRO BBR – LZE POUŽÍT PRO JAKÉHOKOLI VÝROBCE)

      Nejlepších výsledků a efektivity u dipů dosáhnete, pokud Vaši nástrahu, ponoříte do nádobky s dipem odpovídající příchutě na cca. 1 týden a nádobu následně neprodyšně uzavřete. (já mám vyzkoušeno 3dny a funguje)
      Takto bude moci boilies postupně absorbovat všechny ingredience z dipu. Při lovu na takto upravené boilies dochází k postupnému a dlouhodobému uvolňování obsahu, Vaše boilies je tedy pro rybu nejen atraktivnější, neboť uvolňuje více a intenzivněji účinné látky, ale také si mnohem déle zachovává své špičkové vlastnosti.

      Naproti tomu oleje doporučujeme používat především pro výrobu krmící směsí, neboť při ponoření do vody vytváří jakýsi oblak, jež zanechává ve vodě velmi silnou pachovou stopu.
      Nejlepší kombinací se jeví použití oleje BBR společně s kukuřičným šrotem, konopným semínkem a několika nadrobno nasekanými či nakrájenými boilies.
      Není potřeba používat velké množství oleje, postačí 2 – 3 polévkové lžíce na 1 – 1,5 kg směsi, což je také dostatečné množství pro zakrmení si lovného místa.

      Takto vyrobenou krmnou směs dopravíte na místo, kde chcete lovit a pro samotný lov použijete samotné, či nejlépe dipované, boilies.

      Pozor však na vodách s velkou osádkou bílé ryby, kde je potřeba provádět vnadění delší dobu a ve větším množství, aby bylo zajištěno, že dříve než stačí návnadu zaregistrovat větší kapři, nebude beze zbytku vysbírána právě bílou rybou. V tomto případě je nejefektivnější jednorázové zakrmení ca. 1 kg směsi a poté následné „dokrmování“ dalším ca 1 kg v průběhu 12 hodin, poté v průběhu 24 hodin.

      toť malá ochutnávka

      a na co to teď momentálně funguje: The Bizz, Tangi v konbinaci s plovoučkou ananas, Bílá jahoda a Birds.Na Dalešicích TKO a Green Hell. Co Nefunguje vůbec: The Euro (s kuřecím výtažkem) , bohužel.

      #257750
      busemi
      Účastník

       Mydlácký fešák
       Poslední výpravičku s koulemi od BBr a Pro LINE jsem absolvoval před 2 dny.
       Rybník mam pár stovek metrů od baráku takže u rybníka v tomto krásném počasí jsem teměř deně a naloženej ve vodě.
       A v jednom míste vždy tak 3 x za odpoledne vyskočil kapr mnohdy velice pěkný kus. Rozhodl jsem se tedy 2 dny před výpravou o lehké krmení boilísem kobrou vždi na večer. První večer jsem šel pouze asi s 80kuličkama druhu BBr T.K.O dyplí v oleji tuňák,krab dále fatal atraktion a od Pro LINE Fluor F9 Green Hell a slaný tuňák. Na tyto koule jsem měl zatim nejvíce uspěchu a tak jsem si myslel že obstojím s nimy i tady.
       Druhý den večer před krmením jsem si do míst už nahodil pruty. A opět jsem začal házet stejný druh krmení dovody.
       Po 10minutách se mi začala špička prutu klepat ale pípák ani nepípl. U sem se tu stim setkal. Vezmu za prut a vytahnu jej. Na konci udice vysí velká plotka. Zde je to velký problém je jich tu dost a buší do boilísu dokud se nepověsí. Pouštim zpět a znovu nahazuji.
       Do té doby než sem do vody naházel těch pár desítek kuliček tak jsem vytáhl ješte 6 takovejch pěknejch bělic. Velkej problém je na světe. Jak to mam udělat abych omezil chytání bělic a pokusil jse chytnout nějakého toho kapříka?
       Ješte ten večer volám. Prodejci superboilies a vyprávím mu o mém problému.
       A ten mi teda doporučil abych tedy skusi z uplně jiný škáli chutí. A doporučil mi The Tangi a Bílou jahodu od BBr.
       V den lovu ješte dopoledne si jedu pro tyto dva druhy boilis.
       K večeru si zbalim svích pár švestek a razim k vodě. Po příjezdu k vodě hned házim kobrou pár kuliček techto druhů.
       Na jeden prut dávám 2 kuličky Tangi+1 plovoučku ananasu a na druhý 2kuličky bílí jahody+Fluor Pop-up Blue spirit.
       Poté ješte lehce přikrmuji dokud je vydět.
       Uběhne hodina a zatim bez záběru jak od kapra tak od bělic. Už se stmívá a rozjíždí se brzda navijáku.
       První kousek na prute. A vypadá slušne po 5 minutách v sítce podběráku končí nádhernej šupináč který má okolo 6 kg. Na tangi. Do 11 večer jsem vytáhl ješte dva kousky okolo 5 kg. Balim proutky a jedu dom. Ve 4 ráno jsem zas u vody po chvíli opět záběr. Další kousek tentokráte větší měl 71cm a váhu 8kg. Nádherný šupináč mízí spátky ve vodě.Tentokráte vzal bílou jahodu. Vytáhl jsem ješte pár pěknýk kousků ale ten poslední stál za to.
       V 10 dopoledne přišel záběr. Po záseku se ryba rozjela jako torpédo proti mě. A já věděl že pro tuhle rybu jsem si sem přijel 🙂
       Uběhlo 10minut souboje a pořát byla odemě na 50metrů daleko. Po pul hodině jsem jí dostal na 10metru odemně ale pořát byla plná síly. Když se rozjela byla k nezastavení. Vymotala i 10metrůšnury naráz. Po 45minutách boje konečně se mi ukázal v celý kráse. Už byl unavenej ale moje ruka taky. Nakonec souboj vyzněl výtězne pro mě 🙂 tento kapr měl pouze 74cm a vážil neuvěřitelných 11,5kg. Rval se jako lev. A po jednej fotografiji plaval zpět do vody.Touto rybou jsem skončil. Bolela mě ruka a začal bej hyc.

       #257751
       busemi
       Účastník

        zde je fešák 🙂

        Přílohy:
        #257752
        Fit
        Správce

         Hezkej kapr, gratuluji, jen tak dál 😉

         #257811
         toorek
         Účastník

          Vyhrál jsem tu na webu v soutěži s firmou Superboilies několik balení BBR a Pro Line. Testoval jsem zatím jen na jednodenních vycházkách k vodě. Takže bez zakrmení předem, jen před lovem jsem jich pár nastřílel na flek. Při chytání jsem dával několik rozpůlených i celých kousků na PVA šňůrku. Napřed jeden den BBR Bird Seed – bohužel nic. Další den jsem zkoušel The Bizz – opět nic. Týden na to jsem se vydal odpoledne na svou oblíbenou 3 ha svazovku. Nedostal jsem se ale na svůj oblíbený flek, tak jsem šel na místo, které je sice stranou ostatních rybářů, ale taky jsem tam ještě nebyl úspěšný. Proto jsem od dalšího testu moc neočekával, navíc jsem měl volno jen na necelých 5 hodin chytání a musel jsem sebou vzít i děti a ženu. 🙂 Tentokrát jsem ke zkoušce vybral Pro Line s příchutí Česnek & Robin Red. Nahodil jsem jen jeden prut asi 70 metrů na místo, kde jsem podle překážek ve vodě a občasného pohybu tušil rybu. Druhý prut jsem nenastražoval, protože se mladej bavil se splávečkem chytáním perlínků. Netušil jsem, jak jsem se tentokrát trefil kaprům do chuti. 😀 První záběr přišel po asi 20 minutách a na břeh se podíval kapr 58 cm. Putoval zpátky do vody a nahodil jsem znovu. Za 15 minut přišel další a pak další, vše do 60 cm. A nakonec i můj nový rekord ze svazové vody při takto krátkém chytání – 64 cm kapr. Měl hodně síly, takže jsem si boj s ním krásně užil. Vážil sice jen 4 kg, byl to takový štíhlý atlet, ale strašně mě potěšil. Další nához, záběr po 15 minutách, ale ryba po chvíli zdolávání upadla. Takže jsem opět nahodil a čekal. Signalizátor občas pípnul, ale nesekal jsem, nevěděl jsem, co to má znamenat, protože chytám na únikovou montáž. Po hodině jsem to vzdal a prut vytáhl, protože jsem už stejně musel balit. Na konci byl cejn asi 30 cm, který tam celou dobu čekal a občas trochu potáhl vlascem. A pak už se jelo domů.
          Někdo by nad takovými rybami možná ohrnul nos, ale já si to odpoledne krásně užil a po delší době jsem si parádně zachytal. S boilies teprve začínám, a tak každý úspěch potěší. Už teď se těším, až se zas dostanu k vodě a doufám, že i na delší čas. Každopádně boilies od firmy Superboilies jsou opravdu kvalitní, jen se to chce trefit do správné příchuti, která v ten den bude účinná. 😉

         Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
         • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.