Zmrštovacie hadičky ano či nie??

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Kaprařská bižuterie Zmrštovacie hadičky ano či nie??

 • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel jupita a poslední změna proběhla před 8 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
 • Autor
  Zápisy
 • #253981

  Chcel by som vedieť či to používate a v akej mieere,elbo ja som postupom času vyradil z mojho penálu…….chcel by som vediet vaš názory a podobne……….

  #253987
  Fit
  Správce

   Já je používám jenom někdy a u určitých typů háčků. Ve většině případů to ale nepoužívám (ani žádné červíky adpod.). Prostě mi to funguje v poho i bez toho. Když jsem to testoval třeba na těch svých oblíbených háčcích Owner, tak jsem žádný velký rozdíl v záběrech nezaznamenal. Raději používám skoro vždy tak 2 cm za háčkem plastické olovo nebo malý broček, který háček také dobře stáčí a záseky perfektně sedí ve spodním pysku kapra. Takže nemám důvod to nějak hodně používat… 😉

   #254017

   Ako to aj ja pri použiti klasickýh tvarov nie banánov nepoužívam túto hadičku takisto iba olovený brok alebo vobec nič a mam iba kombinovany nadvazec či už v kombináácii tvrdej šnury+makkej alebo flurocarbonu a makkej šnury 😉

   #258300
   Macin
   Účastník

    Bez smršťovačky a bročku za háčkem bych návazec do vody nehodil. Tahle kombinace mi funguje, je spolehlivá.

    #258302
    Fit
    Správce

     Zkusím to s tou hadičkou více zkoušet a porovnat počet záběrů. Osobně dávám v podstatě vždy akorát ten malý broček a nebo plastické olovo a funguje mi to taky bezvadně 😉 . Záleží taky na konkrétním háčku, každý si musí sám vyzkoušet, co mu funguje a čemu pak i věří 🙂 .

     #258306
     Macin
     Účastník

      Při lovu v těžkých podmínkách, kde si rybu nemůžeš dovolit pustit, musíš ji držet, je důležité, aby háček seděl ve spodním pysku kaprovi tlamky (tlamy 🙂 ), kde lépe drží a nevyřízneš ho. Ale pravdou je, že 100% ní to také není. Sem tam se stane, že kapr nemá háček ve spodním pysku.

      #258321
      basnak
      Účastník

       Kdysi, v nějaké otázce jsem napsal, že to začnu zkoušet a porovnávat. A že pak napíšu výsledek. Úplně jsem na to zapomněl a teď si uvědomuji, že se vlas. rovnátko stalo u mě běžnou rutinou. U jemnějších šňůrek určitě, u ztužených sem tam taky.

       #259552
       Kesam
       Účastník

        Já hadičku používám furt ryba z 95% seknuta do spodního pysku.Takže mi to funguje a nemám duvod měnit. 😉

        #259569
        V.S.
        Účastník

         Ja som zmrstovackam tiez prisiel na chut za posledne dva roky.Dobre mi zatial pracuje nadvezec s nazvom Advanced BB Rig ( u Foxa ) kde je tej zmrstovacky teda hodne. Fakt si nepamatam ze by mi z neho padla ryba. Boilies som mal vzdy 2-3 cm pod hacikom viac nie.

         #262936
         Radim Houška
         Účastník

          Já používám rovnátka na všech háčcích, na které chytám. Kromě lepší šance na zaseknutí kapra do dolního pysku je také dobré, že v obtížném terénu funguje rovnátko (případně smršťovačka) jako ochrana uzlu u háčku. Mám vyzkoušeno, že u návazce bez rovnátka je mnohem dříve opotřebený návazcový materiál.
          Oblíbil jsem si malá transparentní rovnátka, která ještě navíc po zakoupení zkracuji nůžkami, protože výrobní velikost je většinou opravdu zbytečně velká. 🙂

          #262939
          jupita
          Účastník

           smršťovačka jednoznačně pomůže, jak psal Radim, jenom kdyby chránila uzel.

          Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.