Zranění na rybách

Úvod Diskuze Ostatní fóra Nezařazená témata Zranění na rybách

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Zápisy
 • #262776
  Radim Houška
  Účastník

   Zdravím,
   tento týden jsme museli neplánovaně zkrátit týdenní výpravu kvůli nepříjemnosti, která se mi přihodila. Při vyndavání háčku z kapři tlamy se ryba mrskla a mně se cca polovina háčku s protihrotem zapíchla do prstu. Po hodinové cestě do nemocnice jsem musel ještě další 4hod čekat, než jsem se dostal na řadu. No byl to rozhodně zážitek, který se nezapomíná… 🙂

   A co vy? Zajímalo by mě, zda se vám na rybách také někdy stalo něco vážného, kdy jste museli výpravu ukončit a případně i vyhledat lékařskou pomoc.

   #262779
   Fit
   Správce

    Ahoj, zajímavé téma i anketa 🙂, doufám, že už to míň bolí a jsi v pořádku. Nechtěl bych zažít… To asi nikdo 😉.

    Co se mě týká, tak nějakých pádů a odřenin a naraženin bylo mraky, ale nikdy nic vážného naštěstí. Háček se mi taky párkrát zapíchl, ale šlo to ještě vyndat na místě. Jak to jde za protihtot, tak je to asi v pytli 🙂.

    #262780
    Radim Houška
    Účastník

     Už je to vcelku ok. Naštěstí jsem do toho nedostal žádnou infekci, takže v pondělí už sundám obvazy 😉
     Kvůli tomu protihrotu to museli propíchnout skrz na druhou stranu, pak kleštěmi uštípnout špičku a nakonec vytáhnout zbytek háčku ven.

     #262782
     simor
     Účastník

      Jo háčky s protihrotem jsou pěkné sfinstvo a vidno ne jen pro ryby.

      #262783
      Fit
      Správce

       Radim10: Tak to dopadlo ještě dobře, to jsem rád 😉.

       Simor: Co se týká rybí tlamky, tak kolikrát udělá háček bez protihrotu větší paseku než ten s ním, aspoň jsem o tom přesvědčen. Je to takové sporadické. Ten s protihrotem většinou lépe drží a méně se pohybuje, proto je osobně preferuji.

       #262784
       Radim Houška
       Účastník

        Přesně tak Filipe. 😉
        Háčky bez protihrotu mají jen tu výhodu, že jdou snadno vyndat. Nicméně při zdolávání se kaprovo tlamka poraní a „rozřeže“ mnohem více než při použití háčku s protihrotem. Většina lidí si to vůbec neuvědomuje, protože koho by to vlastně také napadlo, když na každém soukromém revíru jsou protihroty zakázány. Takhle vzniká klamná představa, že protihrot je zkrátka absolutní zlo…

        Poučení pro mě je pro příští výpravy jasné – budu se snažit vždy používat pean, tím bych měl podobným nehodám zabránit. 💡

        #262786
        V.S.
        Účastník

         Radim10 Ja som mal podobne pichnuty kurv shank od kordy akurat do palca. Vytiahol som si ho sam pomocou kliesti a to tak ze ruku v ktorej som mal hacik som si pristupil nohou. Par krat som sklbol (3-4) hacikom vzdy s vacsou silou a bol vonku. Nic pre slabe povahy ale vzdy lepsie ako sediet niekolko hodin na pohotovosti. Inak stalo sa mi to presne tak isto pri vyberani haciku z kaprej papule.

         #262787
         Radim Houška
         Účastník

          V.S.: Tyjo! No takhle bych to já fakt nedal 😀 To si radši posedím v té čekárně 😀

         Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
         • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.