Úvod Články Dokonalá podzimní vycházka

Dokonalá podzimní vycházka

961
0

Rád bych se s vámi podělil o velkou radost, která mě potkala jednoho krásného podzimního dne. Často jsem čítával v rybářských časopisech o dokonalých výpravách a pomalu jsem přestával věřit, že se mi něco podobného přihodí. Onen kouzelný den bylo vše jinak a rád bych se s vámi o můj zážitek podělil. Nutno v úvodu dodat, že tento svazový revír velice dobře znám a také vím, že zde plavou nádherné ryby a o spoustu z nich jsem přišel v četných překážkách v podobě potopených stromů, které zde jsou.

6Měl jsem před sebou 8h lovu a mým cílem bylo udělat alespoň záběr. Šel jsem proto na jistotu do nejzávadovějších míst, kde se ryby hojně zdržují. Věděl jsem, že když dostanu záběr, musím být velice rychlý a co možná nejblíže u prutů, abych rybě nedovolil si to namířit rovnou do překážek. Místo jsem si předem nepředkrmoval, věděl jsem, že se zde ryby hojně vyskytují a není třeba to s krmením přehánět. Na každý prut jsem zvolil jinou nástrahu z dílny MAXCARP a to mé velice oblíbené, celoročně chytlavé boilie, ZOMBIE a FRUIT DRUG v kombinaci s popkami.

11Nabil jsem pruty a poslal nástrahy rovnou k překážkám. Zleva ZOMBÍK a zprava FRUIT DRUG. Ke každému prutu jsem přihodil asi 20 kuliček a čekal, co se bude dít. Bylo krásné slunné počasí a pofukoval vítr, který v průběhu dne nabíral na síle.

7Netrvalo dlouho, zrovna jsem si hrál s kamerou a v tom přišla razantní jízda na ZOMBÍKA. Naštěstí se za mnou přišel podívat kamarád a ten pohotově přiskočil a rybu pro mě přidržel. Kapříkovi jsem nedal ani metr. Mé 3.25lb pruty perfektně pracovaly. Pro takovýto styl lovu bych si jemnější pruty nedokázal představit. Po silovějším zdolávání kapřík končí v síti.

1Lepší začátek jsem si nemohl ani přát. Po rychlém zdokumentování šupináče posíláme zpět do vody. Přebíjím kuličku a přidávám plovku od MAXCARPU, stejně jako v předchozím případě. Popky od MAXCARPU jsou jedním slovem výborné. Kluci je vyrábějí z vlastních směsí a vyladili je tak, že mají skvělou vzlínavost, přiměřenou tvrdost a hlavně velmi dobrou chuť, která tancuje na jazyku. Prut posílám zpět na místo a přihazuji dalších 20 kuliček. Sotva dopnu vlasec, tak přichází další jízda. Záběr tentokrát přichází zprava na FRUIT DRUG. Další šupík zanedlouho končí v síti.

2Je hodně podobný tomu předchozímu, ale není to ten samý. Rychlá procedura na břehu a ryba putuje zpátky. Prut posílám opět na úspěšné místo a přihazuju kobrou kuličky okolo.

8Sedím v křesle a pozoruju hladinu, která je neklidná a kolem překážek to vře.  V tom najednou rána a cívka se zase točí. Tentokrát to přišlo zase zleva na ZOMBÍKA. Další kapřík končí v síti. Tři ryby v krátkém časovém úseku a k tomu všemu takoví krasavci.

3Pokračuju ve stejném stylu. Rozhlížím se kolem sebe a užívám si tu pohodu. S kamarádem pokuřujeme vodní dýmku a probíráme spousty věcí, které si nestihneme říct přes týden. Je tu opravdu krásně, říkáme si.

9V tom přichází další svižná jízda a na druhém konci příjemná změna v podobě menšího lysce, kterého ani nefotím a vypínám rovnou ve vodě. Prut putuje zpět a s kamarádem pokračujeme v tlachání.

10Na rybách to vždy rychle utíká a já se snažím nasávat tu bezchybnou atmosféru a nasbírat zážitky, které mi pomáhají překonat dlouhé zimní večery. Závěr této krátké výpravy je naprosto famózní a v krátkém časovém sledu končí na břehu dvě nádherné ryby.

5Nejprve šupináč, který mi dal hodně zabrat a chvílema jsem myslel, že ho neotočím. Ovšem v tento dokonalý den při mně stál svatý Petr a povedlo se. Ne nadarmo se říká, že to nejlepší přichází na konec. V mém případě to tak bylo a podařilo se mi zlákat na ZOMBÍKA čarokrásného starého lysce, který se mi svým osobitým zjevem vryl do paměti.

4Jsem rád, že se na mě konečně usmálo štěstí v takové míře a během krátké chvíle jsem zdolal z opravdu těžkých, překážkami lemovaných míst, nádherné ryby bez ztráty kytičky.

Video k článku:

Jiří Valeš

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: