Úvod Články Dva dny pod Střekovem

Dva dny pod Střekovem

1 232
6

Po domluvě s kamarádem Alešem, jsme vyrazili v týdnu na dva dny na naší srdcovou svazovou vodu. Během prázdnin není lehké najít na břehu vody volné místo o víkendu a stává se to problémem v tomto období i v týdnu, a tak jsme si vytipovali místečko těsně nad zdymadly pod hradem Střekovem.

Krásný letní západ nad řekou
Krásný letní západ nad řekou

Hloubka se tu pohybuje od čtyř do skoro deseti metrů s minimálními podvodními překážkami – spíše klasická vana, kam bych osobně vyrazil v pozdním podzimu a ne v polovině léta, kdy denní teploty šplhají ke 30°C ve stínu a teplota vody 22°C. Spíše bych hledal kapry v oblasti pod jezy, kde je voda více prokysličená. Bohužel toto místo neposkytuje žádný přírodní stín a tak jsme se dva dny pařili jako p….

Další nevýhodou a velkým riskem je zdejší CHKO oblast, kde je veškerý pobyt krom soukromých pozemků tvrdě a přísně trestán, ale kdyby lidi nebyli prasata a nedělali u vody bordel, byla by možná lepší domluva, ale děláme si to sami a poříční policie se s nikým nemazlí, měli jsme kliku – nepřijeli, asi se soustředili na nadcházející víkend.

No nic, po příjezdu k vodě, bylo něco málo po jedné hodině a po vybalení všech těch milionů věci potřebných k lovu, sedáme oba do svých člunů a jedeme zkoumat to, co na nás čeká pod hladinou. Asi jsme na tomto místě neměli čekat nic zajímavého, přeci jenom jsme byli nad jezem, ale jaké bylo naše zjištění překvapující. Dno prudce od břehu padalo skoro do deseti metrů a asi po třiceti metrech se krásně opět zvedalo do čtyř metrů a poté padalo do osmi metrů. Po společné domluvě jsem oba obsadili různá místa s různými hloubkami.

Ale co nástrahy a návnady? Samozřejmě jsme si s sebou přivezli zbraně od Aleše Václavíka (který tou dobou bojoval na kapřím maratonu v Praze), a to: BOSS 2 Doping Oliheň/chobotnice ve 20mm, BOSS 2 Doping Mrtvola 16mm, BOSS 2 Chobotnice 20mm a novinku pro příští rok s pracovním názvem Játra. Nnesmělo chybět pár kelímků obalovačky Oliheň a několik druhů našich Pop Up nástrah. Konkrétně Banán, Krab/Sherry a Chobotnici – vše v 16mm.

Mrtvola bodovala...10,5 kg
Mrtvola bodovala…10,5 kg

Boilie Oliheň/chobotnice a čistou Chobotnici jsem ještě před odjezdem nechal den a noc namočenou v novince CSL cornkiller s příchutí Chobotnice. Tento nový CSL tekutý atraktor funguje na jedničku a krmné místo vám neskutečně zatraktivní, což je jeho účel. Já jsem obsadil vrchol kamenného valu ve čtyř metrové hloubce a tam jsem posadil montáž skládající se s klasické „svlíkačky“ Sufix Kameleon na 11,4kg, nad háčkem odstraněno asi 5cm tuhého obalu a pod háček (Carpsystém – systém K vel.8) jsem umístil na „panáčka“ kuličky- Doping Oliheň/chobotnice 20mm a 16mm pop up s příchutí Banán. Druhý prut jsem vyvezl asi 80 metrů do hloubky 7,5m a zde jsem usadil jednu 20mm kuličku se již zmiňovanou novinkou Játra. Návazec byl krom háčku stejný jako v prvním případě, jenom jsem zde použil místo banánku klasický háček Ashima Heavy Carp vel.6 – téměř nezničitelný a neskutečně ostrý háček. Obě montáže drželo olovo ve tvaru grippy a hmotností 150g.

Další desítka na Játra
Další desítka na Játra

Aleš svojí první montáž odvezl také pod kamenný val do hloubky mezi 7-8metry a zde položil jednu 20mm kuličku Chobotnice a druhou montáž táhl na druhou stranu řeky a montáž pokládal do zvedajícího se břehu do hloubky 3,5m. Jenom pro zajímavost, toto místo bylo vzdálené cca 130m a nebylo vůbec lehké zde montáž udržet. Aleš má svůj systém, který nesmím a ani nechci prozradit, a který mu bezvadně funguje a na tuto těžkou zavážku má z řeky ulovené krásné ryby. Zde lovil rovněž na 20mm kuličku Chobotnice doplněnou o 25mm Halibut peletu. Jeho montáže se skládaly z měkké šňůrky asi 25cm a doplněné rovněž háčkem Ashima Heavy Carp vel.6. Jedna montáž byla kamenná (daleká vyvážka) a druhou montáž drželo 130g olovo plochého tvaru, které si Aleš odlévá sám.

Po šesté hodině byly všechny montáže na svých místech a my mohli po úmorné práci v neskutečným vedru dát kávičku a studené pivko. První záběr přichází okolo desáté hodiny večerní a já ho proměňuji za svého prvního šupíka s váhou okolo deseti kilogramů, který zabral na panáčka z vrcholu kamenného valu. Po převezení montáže mi přichází záběr na druhý prut z hloubky 8 metrů, kde mám Játra. Kapra v pohodě převádím přes val a souboj pokračuje na volné vodě do doby, kdy kapr přijíždí pod břeh, kde jsou velké a ostré kameny. Bohužel jsem nevyužil člunu a kapr o nějaký ten kámen pod hladinou uřízl montáž. Vypadalo to na šlušnou rybu. Nadával jsem sám sobě do blbců a horších partií našeho mužského těla a s tím, že se tohle už nesmí opakovat. Za deset minut mi opět přichází záběr z vrcholu valu a opět na panáčka. Super se nám to rozjíždí a opět kapr lehce nad deset kilo. Alešovy hlásiče jsou prozatím ticho. Formou sms informuji Aleše do Prahy a jelikož se blíží půlnoc, musíme své pruty stáhnout a na čtyři hodiny se natáhnout. Usínáme oba spokojeni.

Něco málo přes deset kg na Chobotnici
Něco málo přes deset kg na Chobotnici

Od rána se chopil iniciativy zase Aleš a zdolával jedno kapra hezčího než druhého. V odpoledních hodinách přichází razantní záběr z osmi metrové hloubky. Oba skáčeme rychle do člunu „poučeni mou chybou s prvního dne“ a jedeme rychle za ujíždějícím kaprem, který si neustále bere centimetry z cívky navijáku. Asi po deseti minutách boje se v podběráku objevuje tělo 14,4 kg statného a krásného šupináče. Naše radost nemá hranic. Krásný souboj s krásnou a velice bojovnou rybou.

Alešův šupík 14,4 kg na Chobotnici
Alešův šupík 14,4 kg na Chobotnici

Tak máme na kontě už 8 kaprů a o dva jsme přišli. Ryby nám braly ze všech míst a hloubek a co bylo zajímavé – neměli jsme ani jeden záběr od bílé ryby, ani cejn, tloušť, jesen, prostě nic…jenom kapři…paráda. Do večera jsme zdolali každý ještě jednoho kapra a od půl deváté večerní nic… Prostě bez záběru, a tak jsme ve dvanáct opět vytáhli pruty a šli ještě více spokojeni spát.

Poslední ráno vytáhl Aleš z auta zbraň, která nám ukázala svoji účinnost téměř okamžitě. Byla to Mrtvola z řady BOSS 2 Doping v 16mm. Udělal jsem novou montáž na 16mm jednu kuličku a odvezl jí do osmi metrové hloubky. To co následovalo bylo šílené. Od šesti do desáté hodiny ranní, kdy jsme museli balit, jsem na Mrtvolu udělal 6 záběru od kaprů lehce nad deset kilogramů. Jedním slovem – nádhera! Ostatní pruty nic… Prostě nic… Ani píp. Jenom jeden prut, kde byla jedna kulička nevábné vůně, ta jezdila. Ukončili jsme výpravu se 14 rybami. Z toho nej Alešův šupík 14,4kg a 6 kaprů nad deset kilogramů a zbytek těsně pod touto hranicí. O 3 kapry jsme také přišli.

Pouštění
Pouštění

Myslím, že není takovýchto dní v roce hodně a že to stálo za těch pár řádků, podělit se o toto s ostatními kolegy. Přeji všem slušným rybářům hodně krásných ryb před objektivy fotoaparátů a někdy u vody…

Za Carpservis team
Mirek Kadlec a Aleš Michal

carpservis

Komerční sdělení

6 KOMENTÁŘŮ

  1. Tak to si děláš srandu ne?!! A to jsem si myslel, že si normální…. K takovým (kaprařům)nemám slov, hlavně že jsi měl kecy na Kráťu, jak se fotí směrem na vodu atd….. Směju se a zároveň jsem vytočenej! No nic, doufám že se někdy potkáme u vody…

  2. Nad tímto článkem mi zůstává rozum stát! Jak nikdo může takhle propálit místo! To už je vážně Česká demence a nebo moc vypitého rumu?! Urazil bych Vám ruce tady ze ten článek!Hlavně že jste tvrdý Testeři Václavíka!Po dlouhé době článek, který normální člověk nemůže napsat a natož zveřejnit!

  3. Nebudu komentovat článek, jestli byl napsaný jako reklama jen mě zaráží, kam se dostala rybařina(kaprařina). Jen trochu neopatrně udělaná fotka, nebo zmínka o revíru, kde se něco nachytá, je málem trestným činem v očích ostatních rybářů. Propálení místa je termín, který mně vždy nadzvedne. Sakra, copak každý, kdo se dozví o dobrým fleku u vody, musí na něj okamžitě vyrazit? Copak je rybařina jen o vyzobávání těchto míst? Nejsem najiva, abych nevěděl, že se to děje, ale právě proto mně mrzí, kam až se rybaření posunulo. K radosti být u vody v přírodě asi ne 🙁

  4. Román, který jsem před chvilkou napsal, jsem raději smazal, mohli by mě za to taky zavřít…. Psal jsi, že nejsi najiva. Lidi jsou dneska prasata, tak to je a tak to bude. Dokážeš si představit jak to tam teď bude vypadat!? Jezdi na nějaké místo několik let, pak tam potkej člověka, který se ti bude zdát v pohodě. Pokecej s ním (i o tom, co se pouští ven mezi kapraře), řekne ti na to svůj názor a pak napíše článek, kde ukáže pravej opak? Když už si tam sednu, tak budu muset uklízet tutově bordel po jinech dementech. Dřív jsem toto nemusel řešit, ale bude hůř, díky velkému testerovi od Václavíka. Klobouk dolů, co si tady vysmolil šášulo….

  5. No,pěkná kritika….no to je jenom dobře..propalování fleku???No to snad žertujete..místo,na které se stojí fronty kvůli klidu a odpočinku???a proto tam je tak narváno??!!Bordel uklízím po každé,když někam přijedu,protože pokaždé tam je “šášulo”,…velký testér od Václavíka…obyčejná závist,nic víc.A místo na dobrou fotku??Bohužel není,protože když fotíš a vedle tebe jsou psí hovna,tak už se Ti moc lehat nechce.Možná,že nejsou ani psí…

  6. Aby bylo jasno. Taky zbytečně nerozšiřuju , když se mi podaří objevit dobrý místo. Klidně bych se o tom podělil s ostatníma, nebít vztahy rybářů takový, jaký jsou. Moje výhrady nesměřují jen k těm, co kritizují propálení místa, ale taky na ty nájezdníky, který čekají co se kde provalí, aby tam okamžitě vyrazili. To je to, co mi na současný rybařině vadí- spousta závisti, neúcty , arogance… A o tom bordelu u vody? Na to nemusí být ani propálený místa, ten je prostě všude. Ale to už jsem zase na záčátku-rybařina je někde, kde ji asi mít nechceme…

Chcete-li, můžete přidat komentář: