Úvod Kaprařská videa DVD: Cesta za největší parmou a kaprařským rájem (video)

DVD: Cesta za největší parmou a kaprařským rájem (video)

3 727
0

DVDPrávě dnes (dne 20.1.2012) vychází zcela unikátní DVD s názvem „Cesta za největší parmou a kaprařským rájem“. Díky tomuto filmu se můžete podívat na „nové“ španělské revíry s kapry nad 30 kilogramů a obřími parmami. A když píšu obří parmy, tak je to skutečně pravda. Jedná se totiž o největší parmu starého kontinentu (bájná Parma comizo nebo také tzv. iberská parma), která dorůstá i přes 1 m délky a může vážit i kolem 20 kg! Z Čechů ji údajně ještě nikdo nechytil, a tak se tvůrci filmu vydali na její lov (a také samozřejmě na zdejší kapry).

Parma comizo (luciobarbus comizo) je jednou z největších, nejbojovnějších a nejméně probádaných evropských sladkovodních ryb. Vyskytuje se pouze na pyrenejském poloostrově. Podle Bernské úmluvy je chráněným živočišným druhem a k jejímu ulovení je tak nutná náročná příprava a notná dávka štěstí.

Cituji rybáře Radka Filipa, který je aktérem této expedice:

„Na takřka třítýdenní expedici jsme se připravovali více než rok. Rozhodli jsme se sem vydat bez jakýchkoli průvodců, všechny informace jsme si zjišťovali sami. Jednalo se o vůbec nejzajímavější výpravu, jaké jsem se kdy zúčastnil. Na slavném Ebru jsme se zastavili jenom po cestě domů. Ve srovnání s lovem kaprů, parem a dravců na jihu Španělska nás lov na Ebru zdaleka tolik nebavil. Nakažlivou atmosféru jihošpanělských revírů jsme se pokusili dostat i do DVD Cesta za největší parmou a kaprařským rájem. Doufáme, že se bude líbit,“ přeje si Radek Filip.

V tomto DVD účinkují:
Radek Filip
Milan Filip
Václav Sviták

Délka DVD: 100 minut
DVD je možné zakoupit zde: www.ryfi.cz

Na ukázku tohoto jedinečného DVD se můžete podívat právě zde.

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete video přepnout do vyšší kvality (až 720p HD).

DVD Cesta za největší parmou a kaprařským rájem trailer

P.S.: Za několik dní bude na tomto webu v rubrice Literatura a DVD zveřejněna také větší recenze celého DVD, které osobně zhlédnu a napíšu vám čtenářům, jak se mi líbilo. Sám jsem zvědav a pln očekávání :).

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: