Úvod PR články France Fishing Adventure – evropské rybářské safari (1. díl)

France Fishing Adventure – evropské rybářské safari (1. díl)

954
0

Ahoj přátelé, kamarádi, rybáři a dobrodruzi. Prostě vy všichni, kteří toužíte alespoň jednou v životě zažít na vlastní kůži to, co já, když jsem se dva roky toulal po francouzských řekách a jezerech, kde jsem si vychutnával opravdové rybářské safari. Safari spojené s pobytem v divoké a panenské přírodě, při kterém si sáhnete až na dno svých sil. Safari, na kterém objevíte kouzlo Francie a na které nikdy nezapomenete, protože na jeho konci na vás, jako třešnička na dortu, čeká vysněný životní úlovek. A právě pro ty z vás, kteří po takových zážitcích toužíte, je tady France Fishing Adventure, společnost, která vám tohle všechno nabízí a která vám ukáže místa, o kterých jste doposud jen snili.

Naše motto je: Přestaň snít, začni žít!

A tak přestaňte jen snít a rozhodněte se své sny konečně prožít! S naší pomocí nemusíte být milionáři, abyste mohli zažít opravdovou exotiku a adrenalin, a chytit si svou životní rybu. Nemusíte cestovat na druhou stranu světa, aby se z vás stali dobrodruzi. Nemusíte ani překročit hranice Evropy. Stačí vám odhodlání, odvaha a touha prožít něco výjimečného. Nevěříte? Pojďte se tedy s námi podívat, jaké lahůdky jsme si pro vás, vyznavače adrenalinového rybolovu, připravili.

Řeka Mosela
Řeka Mosela

Lokality:

Pro vaši lepší představu o tom, kam se s námi můžete vydat, jsme nabízené lokality pojmenovali podle toho, jaký světadíl svým rázem a okolní přírodou připomínají. První z nich je Austrálie aneb křišťálové jezero Salagou, ležící ve vyprahlé a divoké provincii Languedoc Russilion, které svou sluncem bičovanou krajinou a do ruda zbarvenými horami připomíná právě Austrálii. Další je Afrika, představovaná národním parkem Camarque s řekou Rhonou, které vás svou exotickou faunou i flórou, mokřady a bažinami přenesou kamsi do delty africké řeky Okavango. A nakonec Evropa v podobě řeky Mosely, která svým příjemným klimatem a krajinným rázem reprezentuje v naší nabídce právě náš kontinent.

kapr z Francie

Afrika aneb Camargue

Malá Rhona – národní park Camargue

Pokud stojíte o opravdový adrenalin v podobě dobrodružství spojeného s lovem obřích sumců a pobytem v nádherné, ale i drsné panenské divočině, kde si zřejmě sáhnete hluboko do zásobárny svých sil, vydejte se s námi na řeku Malou Rhonu do Parc Naturel régional de Camargue!

Fotka sumce z Camarque
Fotka sumce z Camarque

Tak totiž zní oficiální název národního parku Camargue. Jde o národní přírodní park v proslulé slunné oblasti Provence, který leží na jižním pobřeží francouzské části Středozemního moře, mezi departementy Bouches-du-Rhône a Gard. Jeho součástí je i řeka Rhona, která v oblasti Camargue vytváří širokou deltu o rozloze 12.000 km². Jde o mýty opředený kraj mokřadů, kanálů a ramen, které zde vytvořila právě řeka Rhona. Je to ostrov divočiny uprostřed civilizace, kde v neprostupné džungli rákosí a tamaryšků můžete potkat na 400 druhů divokých zvířat, od elegantních bílých camargských koní přes obrovské polodivoké camargské býky až po štíhlé exotické plameňáky. A právě tady, uprostřed této úchvatné nespoutané přírody, se s námi budete celých 8 dní pohybovat.

Býci z Camarque
Býci z Camarque

Co vás s námi v Camargue čeká?

Speciální expedice Camargue – pro 2 – 4 rybáře s průvodcem

Do této nádherné oblasti pořádáme speciální 10 denní expedice za obřími sumci, kapry a candáty z Camargue. Výpravy jsou určeny vždy pro 2 až 3 osoby a samozřejmostí je, že se expedice po celou dobu účastní i náš český rybářský průvodce, fotograf a kameraman v jedné osobě, který plynně komunikuje francouzsky a Camargue velmi dobře zná.

plameňáci

Rybolov v Camargue

Ačkoli je toho v tomto úchvatném koutku Francie k vidění opravdu mnoho, tím hlavním tahákem, který tu pro dobrodruhy, kteří se sem s námi vydají, máme připravený, jsou zdejší ryby. Běžně se tu totiž loví obří sumci a trofejní kapři, ale i mnoho dalších druhů ryb (parmy, úhoři, candáti, cípalové).

sumec

Tak velcí a mohutní sumci, jací se loví tady na Rhoně, se vyskytují snad už jen na italské řece PO. Dokladem toho je i skutečnost, že se zde každým rokem podaří ulovit několik sumců s váhou přes 100 kilogramů. Noční rybolov je zde povolen a sumce je tu možno lovit i v noci na živou rybičku.

Pohyb a pobyt v Camargue

Protože se budeme pohybovat v národním parku, kde je kempování na březích zakázáno, budou zde našim domovem a zároveň dopravním prostředkem naše nafukovací obytné čluny, zastřešené bivakem. Jejich délka je 5 metrů a šířka 2 metry. Jsou vybaveny 5-ti koňovým motorem, 8mi držáky prutů pro lov sumců a kaprů, a dvěma plnohodnotnými postelemi 200/ 80 cm, s matrací výšky 15 cm.

Deset dní v tomto tunelu nebylo zrovna nic moc, ale my jsme to dali
Deset dní v tomto tunelu nebylo zrovna nic moc, ale my jsme to dali

Škola přežití aneb “co si ulovíš, to máš”

Tato expedice pro vás nebude zrovna procházkou růžovým sadem. Dáme vám poznat, co je život v divočině, se vším, co k tomu patří, kdy si dost možná i sáhnete na dno svých sil. Odměnou za to pro vás bude nezapomenutelný zážitek z pobytu v nádherné panenské divočině, který budete díky tomu vnímat všemi svými smysly, a my věříme, že na něco takového nikdy nezapomenete.

Lov z lodě v Camarque
Lov z lodě v Camarque

Camargue je obrovský národní park, kde klidně několik dní nepotkáte ani živáčka a není vůbec jednoduché si tu opatřovat zásoby. Právě proto bude součástí expedice i tzv. škola přežití. Dozvíte a naučíte, jak se filtruje voda z řeky, tak, aby byla pitná, k jídlu si s námi připravíte čerstvě ulovenou rybu (naše heslo zní: „co si ulovíš, to máš“), budete spát, pokud to počasí dovolí, pod širým nebem.

Strava

Vaše strava bude složena převážně z toho, co si sami ulovíte (raci, ryby apod.) Pokud ovšem ryby nejíte nebo se vám při rybolovu nezadaří, hladu se bát nemusíte. Pro takový případ máme připravené balíčky od firmy Expres Menu. Jde o vysoce kvalitní potraviny bez chemických sterilizátorů a konzervantů, které vydrží i extrémní teploty.

Raci - báječné zpestření našeho jídelníčku
Raci – báječné zpestření našeho jídelníčku

Foto a video

Součástí našich služeb je i krátké, dvouminutové vzpomínkové video, které vám během vašeho pobytu natočíme a sestříháme, plus sada deseti fotografií s vašimi úlovky.

Lovec s trofejí ve vodě
Lovec s trofejí ve vodě

Cena a termíny

Expedice provádíme od 1. dubna do 31. října, kdy je v Camargue a na Malé Rhoně nelepší období pro rybolov. Vzhledem ke vzdálenosti lokality i náročnosti terénu se jedná o opravdu speciální expedice, kdy každou z nich pro vás doslova „ušijeme na míru“. Z tohoto důvodu je jejich počet omezen na 10 ročně a je třeba je objednávat s větším předstihem, minimálně 1 měsíc předem.

Cena na osobu se pohybuje podle náročnosti expedice a počtu účastníků od 1250,- EUR.


Evropa aneb Mosela

Pokud nechcete cestovat příliš daleko a toužíte kromě adrenalinového rybolovu přeci jen i po troše pohodlí, aniž byste přitom museli oželet pobyt uprostřed přírody, pojeďte s námi na řeku Moselu. Mosela protéká severní částí Francie a je nejbližší z námi nabízených lokalit. Z Prahy je to sem pouhých 700 km. V univerzitním městě Méty kotví náše rybářská motorová loď Coverline, která se pro vás po dobu expedice stane domovem a střechou nad hlavou. V tomto člunu se s naším kapitánem, průvodcem, kameramanem a fotografem v jedné osobě vydáte na cestu z Mét přes Pont-a-Mousson až třeba do Nancy. Na tomto úseku řeky máme pro vás připravených několik atraktivních lokalit, kde se běžně loví velcí sumci, nádherní kapři, ale i mnoho dalších druhů ryb (parmy, candáti, štiky). Strávíte tu 7 dní, během nichž si budete moci nejen plnit svá rybářská přání a sny, ale v případě zájmu si i prohlédnout již zmiňovaná města Nancy, Pont-a-Mousson a Méty.

Bydlení v divočině
Bydlení v divočině

Možnost pobytu bez průvodce

Pokud budete mít zájem rybařit sami, tj. bez doprovodu průvodce, je to možné. Loď na místě vámi zvoleném zakotvíme a váš průvodce odjede a nechá vám soukromí. Pouze v případě potřeby změny místa se kapitán na vaše zavolání zase vrátí, najde s vámi novou lokalitu a loď vám překotví.

Loď na Mosele
Loď na Mosele

Loď Coverline

Naše loď Coverline je dlouhá 6,4 metrů a široká 2,3 m. Je osazena motorem o výkonu 180 koní a její maximální rychlost je 70 kilometrů v hodině. Můžete se tak díky ní rychle přemísťovat z jedné lokality na druhou.

lod

Vybavení lodi

Loď Coverline je pro váš komfortní pobyt vybavena ledničkou, chemickým WC, televizí, sprchou, vařičem, grilem a dřezem s baterií.

Kajuta

V kajutě najdete dvojlůžko pro 2 dospělé rybáře a dvě lůžka pro děti.

Kokpit

Velký a prostorný kokpit naší lodi je osazen 3 koženými sedačkami a jedním velkým sofa. Je primárně určen k posezení a ke zdolávání ryb. Zde si můžete během dne dát láhev dobrého francouzského vína, ugrilovat si výborný steak, nebo prostě jen tak odpočívat, sledovat tok řeky a přírodu kolem ní, a samozřejmě chytat ryby.

Nádherná zákoutí řeky Mosely
Nádherná zákoutí řeky Mosely

Přední paluba

Prostorná přední paluba člunu slouží jak k rybolovu, tak k odpočinku. Je vybavena i opalovacími matracemi, na kterých se dá v případě příznivého počasí i spát.

Zavážecí člun

Součástí lodi je i nafukovací zavážecí člun o délce 2,90 m, který je vybaven motorem o síle 5 koní.

Jediné místo na břehu, kde jsme měli uschované zásoby. Kluci zde dofukují člun
Jediné místo na břehu, kde jsme měli uschované zásoby. Kluci zde dofukují člun

Rybolov na Mosele

Rybařit na Mosele můžete po celém jejím toku, ale jen v některých úsecích je povolen noční rybolov. My tyto úseky samozřejmě dobře známe, a tak vás na ně zavedeme. Kapři se zde běžně loví na boilie a sumci taktéž. Rybolov na živou rybu je ale povolen pouze po dobu denního lovu, a to i v nočních zónách.

první zákazníci
Naši první zákazníci. David si splnil svůj sen a na Mosele si zase o pár centimetrů zvednul osobní rekord. Sumec 196 centimetrů a 55 kilogramů

Foto a video

Součástí našich služeb je i krátké, dvouminutové vzpomínkové video, které vám během vašeho pobytu natočíme a sestříháme, plus sada deseti fotografií s vašimi úlovky.

Otevřené rameno Mosely
Otevřené rameno Mosely

Termíny a ceny

Expedice na řeku Moselu provádíme od 1. dubna do 31. října. Expedice začínají a končí vždy v pátek. Cena: 20 000,- Kč/osoba.

Pokud se rozhodnete s námi vydat na některou z těchto fantastických lokalit, kontaktujte nás prostřednictvím našich internetových stránek na www.ffa.cz nebo na emailu: info@ffa.cz, popřípadě na telefonu: +420 777 504 944 nebo 777 132 456.

průvodci
S pozdravem Petrův zdar Slávek Freecarp a Martin Mráz
Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: