Úvod Články Historie firmy SPOMB™

Historie firmy SPOMB™

1 309
0

Inovativní a patentovaný design, dnes už všem známé krmící rakety Spomb™, způsobil od svého uvedení na trh v roce 2010 skutečný převrat ve světě rybaření. Během posledních let ho používali jak špičkoví závodní rybáři, kteří se Spombem vyhráli přední rybářské soutěže, tak i běžní rybáři, využívající všech výhod malé, střední i velké verze Spomb™.

Bryan and Judith Houghton začali rybařit již v 70. letech a jsou nyní všem známi jako Pan a Paní Spombovi. Společným lovem ryb strávili 80. léta. Mnoho let byli členy rybářského klubu DDAPS Dartford a většinu víkendů tehdy trávili lovem kaprů s přáteli na pískovnách v oblasti údolí Darenth. To byly časy, kdy byl úlovek kapra nad 6 kg velmi ceněnou rybou a chytit rybu přesahující 10 kg, bylo cílem a snem každého rybáře.

Bryan a Judith při společném rybolovu na Francouzském komplexu Abbey Lakes na podzim 2014
Bryan a Judith při společném rybolovu na francouzském komplexu Abbey Lakes na podzim 2014

Je úžasné sledovat, jak se v průběhu let změnil způsob lovu kaprů a kolik nových věcí bylo vynalezeno. Bryan, jenž celý život pracoval jako inženýr v oblasti elektrotechniky a strojírenství, lovil na jezeře a potřeboval vnadit kukuřicí ve větší vzdálenosti, než jakou byl schopen dosáhnout pomocí praku. Záhy zjistil, že dostat návnadu do velké vzdálenosti pomocí, na tehdejším trhu dostupných pomůcek, je problém, a proto začal s vývojem vlastního vnadícího zásobníku.

Tak vznikl vnadící zásobník Spomb™. Během jeho vývoje kontaktoval několik předních rybářských firem, které ho většinou odmítly s tím, aby na nápadu ještě zapracoval. My jsme věděli, že tento nápad bude fungovat, ale souhlasili jsme se skeptiky, že bude složité vyrobit tento produkt tak, aby byl dostatečně robustní a zároveň spolehlivě plnil svoji funkci. Ještě velmi dlouho si budeme pamatovat užaslé pohledy rybářů, když jsme tento produkt poprvé představili na rybářské výstavě v roce 2010. Během dvou dnů jsme prodali 78 kusů Spomb™ a během následujícího týdne jsme obdrželi velké množství pozitivních ohlasů na tento produkt. Všichni říkali, že je prostě úžasný a že je to největší inovace od vynálezu vlasového přívěsu.

Taková chvála nás uváděla v úžas. Konečně se po letech dřiny a odříkání podařilo vyvinout produkt, který je skutečně tím, čím má být a na 100% plní svou funkci.

Společnost Spomb Limited byla založena v roce 2008, aby podala na tento vynález patent a ochránila si tak svou značku a výrobní práva. Značka Spomb™ je zaregistrována ve Velké Británii, Evropě, Americe, Číně, Jižní Africe, na Ukrajině a v Rusku. Obchodní značka Spomb™ vznikla ze spojení slov „spod“ a „bomb“. Společnost Spomb Limited zaregistrovala svou značku v řadě oblastí, mezi které patří: sportovní vybavení, oblečení, kancelářské potřeby, výrobky z plastu, výrobky pro krmení zvířat a výrobky pro sportovní rybolov. V konečném důsledku to znamená, že nikdo nemůže použít námi registrovanou značku bez souhlasu společnosti Spomb Limited. V současnosti má naši licenci společnost Free Spirit pro speciální řadu prutů Free Spirit Spomb™ a společnost Fox International, která vyrábí novou, námi licencovanou řadu Impact Spod.

Úlovek teamu Spomb na WCC 2014
Úlovek teamu Spomb na WCC 2014

Většina výrobců nachává své produkty vyrábět v Asii. Při špatném stavu současné ekonomiky ve Spojeném Království jsme si uvědomovali, že to není ta správná cesta. Proto jsme se rozhodli pro výrobu v Anglii, díky čemuž máme plnou kontrolu nad výrobním procesem a kvalitou výsledného produktu. Neméně důležité ale pro nás je, že jsme tak podpořili domácí pracovní trh tím, že jsme dali práci místním lidem a místním sub-dodavatelským firmám.

Velmi pečlivě vybíráme veškeré komponenty našeho produktu, včetně obalu, aby veškeré použité materiály byly recyklovatelné. Rybaření je o tom, že nám záleží na přírodě, a proto používáme pouze materiály šetrné k životnímu prostředí. Naše produkty jsou navíc dostatečně robustní, takže nepotřebují silný plastový obal a zákazníci si je díky tomu mohou v obchodu „osahat“.

Spomb

Rakety Spomb™jsou k dispozici v malé, střední a velké velikosti a v černé a bílé barvě. Bílá je doporučena pro země se slunečným a teplým podnebím. Máme také Spomb™ plováky, dodávané po dvou kusech, které mohou být přidělány na ocas každého Spombu, jenž tak bude ještě lépe plavat.

Společnost Spomb Limited přispívá každý rok na charitu a angažuje se v řadě otázek, které jsou důležité pro budoucnost rybářského sportu. Například v otázce řešení problému kormoránů a vyder, který je nyní ve Spojeném Království tak aktuální.

Brněnské Moto GP 1990
Brněnské Moto GP 1990

„Pan Spomb“ navštívil Česko na konci 80. let a v roce 1990, kdy na Motocycle GP v Brně pracoval v servisním týmu závodníka Judda Drewa a později Yoshi Kumagaya. Dokonce se objevil i na pohlednici závodního okruhu v Brně! Těšíme se na návrat do této krásné země, tentokrát ale budeme rybařit!

5

6

Komerční sdělení
HODNOCENÍ: 1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z maxima 5 hvězdiček)
Loading...

Chcete-li, můžete přidat komentář: