Úvod Kaprařský trh Horúce Delphin novinky pre sezónu 2022

Horúce Delphin novinky pre sezónu 2022

2 952
0

DelphinZnačka Delphin si pre vás aj tento rok prichystala poriadnu porciu rybárskych noviniek, na ktoré sa môžete tešiť v sezóne 2022. Medzi produktami nechýbajú nové prúty, navijaky, tašky, bivaky, nástrahy a mnoho ďalších. V tomto článku vás oboznámime s tými najzaujímavejšími z nich. Tak poďme na to!

Kaprárske prúty

Medzi kaprárskymi prútmi pribudne hneď niekoľko noviniek. Azda najzaujímavejšou z nich bude prút NIRVANA CRP, ktorý splní požiadavky aj tých najnáročnejších kaprárov. Tento veľmi ľahký a svižný, do detailov prepracovaný prút má očká s kovovou výplňou tej najvyššej kvality a ergonomické sedlo z karbónu, ktoré prispievajú k redukcii hmotnosti prútu. Rukoväť tvorená shrink penou s dodatočným vinutím má protišmykový efekt a veľmi dobre sa s ňou manipuluje.

Zaujímavou novinkou medzi kaprárskymi prútmi je aj model STALX. Špecifický je svojou teleskopickou spodnou časťou, vďaka čomu má minimálne transportné rozmery. Napriek tomu si však zachováva všetky dôležité vlastnosti kaprárskeho dvojdielu. Ideálny je pre rybárov, ktorí obľubujú krátke rybačky alebo lov na ťažko dostupných miestach. Ak hľadáte šikovný a spratný prút s vynikajúcimi vlastnosťami, Delphin STALX je pre vás tá správna voľba.

Pruty Delphin Nirvana Carp

Prívlačové prúty

Medzi prívlačovými prútmi sa novej generácie dočkal obľúbený model Delphin BANG. Jeho novšia verzia sa vyznačuje kvalitným blankom z karbónu a príjemnou rukoväťou, ktorá výborne sedí v dlani. Rôzne varianty tohto prútu sú vhodné na ultraľahkú aj stredne ťažkú prívlač. Segment prívlačových prútov rozširuje taktiež dizajnovo jedinečná rada RedCODE. Najzaujímavejším prvkom tohto prútu je pena tesne nad sedlom, ktorá je zrezaná tak, aby sa čo najviac maximalizoval kontakt s blankom a tým pádom aj s nástrahou. Všetky penové prvky tohto modelu sú doplnené o čierno-červenú kamufláž. Do sortimentu pribudne tiež BiteCASTový prút s názvom Delphin ZANDERA. Pevný a svižný prút je osadený vysokokvalitným Seaguide sedlom ergonomicky tvarovaným tak, aby spĺňalo všetky požiadavky rybárov loviacich touto technikou. Špecifickým prvkom je zlatá koncovka s logom zubáča.

Delphin RedCode

Ostatné prúty

Ďalšou novinkou je prút Delphin RIVERA NX, nástupca obľúbenej série RIVERA, určený na ťažkú prívlač. Nová verzia má časť spodného dielu dodatočne vybavenú krížovým vinutím, čo mechanicky zlepšuje vlastnosti celého blanku. Najväčšia zmena nastala pri sedle navijaku, ktoré je ergonomicky pretvarované, pevnejšie a mohutnejšie, vďaka čomu navijak výborne drží na svojom mieste.

Prút Delphin SYMBOL CAT je novou generáciou prútov SYMBOL, určených na lov sumcov. Vyznačuje sa veľmi pevným blankom s tŕňovými spojkami a spoľahlivými kovovými očkami. Model prešiel významnou dizajnovou premenou s veľmi peknými bronzovými prvkami a novou rukoväťou. Tak, ako je pre celú radu produktov SYMBOL príznačné, tak aj v tomto prípade ide o prút s vynikajúcim pomerom ceny a kvality.

Delphin Symbol Cat

Navijaky

Zaujímavé novinky pribudli aj do sortimentu navijakov. Jednou z nich je model Delphin CARBONIX s viacerými unikátnymi prvkami ako napríklad karbónové telo, alebo odľahčená cievka so zaujímavým dizajnom. CARBONIX sa svojou veľkosťou hodí najmä na prívlač, plávanú či ľahší feeder. Novým navijakom na ťažkú prívlač a lov sumcov je SHARX. Výhodou navijaka je veľmi plynulá brzda, pomocou ktorej viete dávkovať brzdnú silu presne podľa potreby. Karbónové telo a nerezová oska zabezpečujú dobré mechanické vlastnosti a vysokú odolnosť navijaku. Najväčšou novinkou medzi navijakmi je model Delphin COMPAZ – veľkokapacitný kaprársky navijak s voľnobežnou brzdou sa vyznačuje hladkým chodom, o ktorý sa stará 6 nerezových ložísk. Výhodou je taktiež rýchlobrzda, pomocou ktorej dokážete brzdu zabrzdiť behom jednej otáčky matice. Elegantný čierny dizajn navijaku dopĺňa drevená kľučka.

Delphin Carbonix

Nástrahy

Do prívlačového sortimentu pre rok 2022 pribudne aj veľké množstvo gumených nástrah, ktoré obsahujú UV farby, majú rybaciu arómu a sú solené, čo zvyšuje ich atraktivitu pre dravé ryby. Rada nástrah MANYA, s dĺžkou 10,5 cm v 8 rôznych farebných prevedeniach, má do detailov prepracované telo, ktoré pod vodou veľmi efektívne pracuje. Zárez na tele nástrahy umožňuje čiastočné ukrytie háčika, vďaka čomu sa nástraha stane pre dravú rybu ťažšie rozpoznateľná a je zároveň vhodná aj na lov v zarastených vodách. Ďalšou novinkou medzi gumenými nástrahami je TWISTA. Špecifická je svojim masívnym vrúbkovaným chvostom, ktorý vo vode veľmi dobre pracuje. Na tele nástrahy sa nachádzajú vrúbky, ktoré zvyšujú jej atraktivitu a zároveň uľahčujú výber správnej veľkosti jigu. Predná časť gumy je tvarovaná tak, aby do nej lepšie dosadol jig. Novou sériou gumených nástrah je aj kopyto KARMA, ktoré má oproti klasickým kopytám iný pomer tela a chvostu, čo vo vode vytvára veľmi zaujímavý, pre ryby atraktívny pohyb. Podobne ako predchádzajúci model, aj KARMA má na tele vrúbky a vykrojenie na jig v prednej časti. Poslednou zo série nových gumených nástrah je ZANDERA, ktorá vyniká svojim mäkkým telom tvarovaným tak, aby vo vode vytváralo atraktívny pohyb. Na spodnej aj vrchnej strane tela sa nachádzajú vrúbky a drážka, pomocou ktorej je možné háčik lepšie schovať do nástrahy a zároveň umožňuje lov aj v zarastených vodách.

Delphin Karma

Závesné signalizátory záberu

Do našej ponuky pribudli aj 2 veľmi zaujímavé, závesné signalizátory záberu. Prvým z nich je Delphin TRYO. Táto séria má 6 rôznych farebných prevedení, vybavených konektorom pre zapnutie do signalizátora, vďaka čomu v noci pekne svietia. Ako prvý na trhu má 2 veľmi zaujímavé vychytávky. Prvou z nich sú drážky, ktoré slúžia na fixáciu káblika počas transportu. Druhou je úchyt na spodnej strane signalizátora, do ktorého si môžete počas transportu zafixovať ramienko signalizátora. Zároveň sa doň pri odpadnutí z vlasca signalizátor zachytí a nebude sa dlho kývať ako pri klasických signalizátoroch, čo napomáha jeho celkovej životnosti. Druhou novinkou je Delphin CAPRY. Ten disponuje rovnakými výhodami ako TRYO. Hlavným rozdielom je dizajn hlavy, ktorá má v tomto prípade tvar kapra, čo určite poteší viacerých nadšencov lovu týchto rýb.

Signalizátory Delphin Capry

Kamufláž

Výsledkom usilovnej práce našich dizajnérov počas minulého roka je aj úplne nová kamufláž s názvom C2G. Skratka C2G tu značí Carpath 2. Generácie alebo Carpath to Green, čiže prechod od pôvodnej hnedej Carpath kamufláže do zelenej. Kamufláž tvorí niekoľko prvkov kaprárskej montáže ako aj siluety kaprov, vďaka čomu je jej dizajn naozaj jedinečný. V dizajne C2G sme si pre vás prichystali širokú škálu produktov, ako napríklad taškoviny, bivaky, lehátka, oblečenie či kreslá.

Séria taškoviny v tomto kamuflážovom prevedení dostala názov SPACE. Novej kamufláže sa dočkali tie najobľúbenejšie tašky z Carpath série, ako napríklad Carryall, COOL, FOODY, NICE, SPACERig, TACKLE, SPACE REEL, SPACE LEAD, CO-TEA a mnohé ďalšie. Do sortimentu pribudnú aj nové tašky v kamufláži C2G ako napríklad puzdro na uloženie produktov LIGHT SPACE, ľadvinka TOWNZ SPACE ako aj set tašiek BOKZ, ktoré do seba dokonale zapadajú.

Delphin C2G townz

Bivaky a prístrešky

Nezabudli sme ani na kategóriu bivakov a prístreškov. Prvou novinkou je Brolly Delphin RAMBLER. Na prednom paneli v C2G kamufláži sa nachádza jedno veľké okno na dverách a dve po bokoch, čo vám zabezpečí skvelý výhľad počas rybačky ako aj výborné vetranie. Brolly je postavené na kvalitnej a veľmi stabilnej dáždnikovej konštrukcii, vďaka čomu bez problémov odolá aj silnejším zrážkam a vetru. RAMBLER je navrhnutý tak, aby sa doň zmestilo jedno lehátko, pričom stále ostane dostatok priestoru na tašky, rybárske kreslo a iné potrebné príslušenstvo. Jedným z veľkých bivakov, určeným najmä na dlhé výpravy, je Delphin CUBICON. Napriek veľkým rozmerom je, vďaka teleskopickej rozkladacej konštrukcii, jeho rozloženie otázkou iba pár minút. Bivak obsahuje striešku v C2G prevedení, ktorá zabezpečuje lepšie vetranie, cirkuláciu vzduchu a taktiež redukuje kondenzáciu vo vnútornom priestore. Na prednej strane sa nachádzajú široké dvere so 4 bežcami zipsov, ktoré umožňujú nastaviť si dvere presne podľa potreby. Bivak obsahuje veľké vetracie okná na prednej aj zadnej strane a 4 vetracie okná na vrchu. Všetky švy z vnútornej strany sú dôkladne podlepené, vďaka čomu bez problémov odolá aj silným zrážkam. Cenovo dostupný bivak pre jednu osobu – to je Delphin PANORAMA ONE MAN. Na prednej strane má bivak extra široké dvere zabezpečujúce skvelý výhľad. Okrem jedného lehátka sa do bivaku pohodlne zmestí aj kreslo, taškoviny a iné rybárske príslušenstvo. Veľkou výhodou je aj zadné okno, ktoré napomáha odvetrávaniu priestoru. V základe dostanete k bivaku PANORAMA ONE MAN aj podlahu.

Delphin Panorama One man

Kreslá

Jednou z noviniek medzi kreslami je Delphin YOGEEN. Maximálne komfortné kreslo je stavané na krížovej konštrukcii, vďaka čomu znesie aj väčšie hmotnosti. O pohodlné sedenie sa postará hrubé polstrovanie po ktorom je odolná látka s C2G vzorom. Kreslo sa dá veľmi jednoducho zložiť a zaistiť pomocou fixačného popruhu. Ďalšou novinkou je Delphin VISION. Ide o menšie kreslo, ktoré je však veľmi pohodlné a vyznačuje sa aj skvelou nosnosťou. Opierka sa skladá z panela s C2G vzorom a pohodlnou flisovou vrchnou časťou. Nohy kresla sú opatrené masívnymi plastovými pätkami, pričom predný pár je možné dĺžkovo nastaviť. Svojvoľnému zatváraniu nôh bráni pinový zaisťovací systém. Pre uľahčenie transportu sa tu nachádza klip pre zapnutie kresla a dĺžkovo nastaviteľný popruh na rameno.

Křeslo Delphin Yogeen

Dáždniky

Zaujímavou novinkou pre rok 2022 v kategórii dáždnikov je Delphin MONZUN Master. Dáždnik najvyššej kvality s priemerom 250 cm vás dokonale ochráni počas zrážok. Súčasťou dáždnika je trojštvrťová bočnica, ktorá je fixovateľná pomocou kolíkov. Pre lepšiu stabilitu je vybavený štyrmi šnúrkami vo výraznej svetlomodrej farbe, aby boli dobre viditeľné a predchádzalo sa tak zakopávaniu o šnúrky. Pomocou kĺbu v hornej časti konštrukcie je možné nastaviť sklon dáždnika do 3 rôznych polôh.

Delphin Monzun

Toto boli tie najzaujímavejšie produkty, ktoré si pre vás prichystala značka Delphin na rok 2022. Pre viac informácií rozhodne neváhajte a kliknite aj na video k novinkám 2022, ktoré nájdete na youtube kanáli Delphin Fishing.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: