Úvod Oznámení IBCC 2022 ovládli suverénní Lotyši, Češi znovu na bedně!

IBCC 2022 ovládli suverénní Lotyši, Češi znovu na bedně!

1 600
0

Letošní ročník největšího evropského kaprařského závodu International Balaton Carp Cup 2022 se zapsal do historie této soutěže zlatým písmem. Během čtvrtého soutěžního dne tohoto prestižního klání byla znovu totiž prolomena tolik očekávaná magická hranice 30 kilogramů – a to dokonce hned dvakrát! Nejprve se štěstí usmálo na rakouský tým Gesa Tirol, kterému se povedlo ulovit impozantního šupináče s váhou 30,25 kg.

Jejich úlovek však byl pouze o několik hodin později překonán ještě větším šupináčem, kterého ulovil maďarský tým VMFISHING. Tato ryba vážila 32.375 kg a stala se tak novým rekordem IBCC i celého Balatonu! Tento tým tak triumfoval nejen v soutěži o největší ulovenou rybu závodu, ale rovněž i v další velice prestižní kategorii – součtu pěti největších ryb, kdy dokázal překonat hranici 108 kg! Ukázalo se tak, že tihle maďarší kluci prostě velké ryby chytat umí!

Celkovým vítězem závodu se pak naprosto suverénním způsobem stal lotyšský tým Keriobais, který dosáhl celkové hmotnosti ulovených ryb obdivuhodných 845,51 kg. I v letošním roce jsme pak na stupních vítězů mohli vidět české barvy. Druhé místo totiž obsadil Trakker Team, který dosáhl v součtu ulovených ryb 606,37 kg a na třetím místě skončil tým Carp Riders s celkovým součtem 590,40 kg!

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: