Úvod Články III. ročník R-Spekt Junior Cup Čerťáky 2017

III. ročník R-Spekt Junior Cup Čerťáky 2017

547
0

Již několik let ve mně klíčila myšlenka udělat nějakou rybářskou akci pro nejmenší rybáře. Ano, akcí je sice hodně, co pořádají například svazové organizace, závodů či akcí pro nejmenší děti, tak těch je poskromnu. Proto v roce 2015 vznikl po dohodě s firmou R-Spekt závod pro nejmenší prcky, začínající rybáře – kapraře. Vstříc nám nakonec vyšla i jedna soukromá voda a to Čertovy rybníky u Konice, tak už nebránilo nic než uspořádat tuto akci pro nejmenší.

1Po dvou úspěšných ročnících jsme se letos rozhodli celou akci posunout zase o krůček dále a původně z 24 hodinové akce udělat víkendové setkání nejmenších rybářů – dětiček od 7 do 13 let a rodičů. Upravili jsme pravidla tak, aby vše bylo jen o dětech. Omezili jsme hlavně možnost kapitánů zasahovat do rybařiny a vše nechali na prccích, takže s pruty mohly zacházet jen dětičky a kapitáni jen byli jako dozor a pomoc.

5Přihlášek se nám sešlo až neskutečně moc tak jsme z původně 15 dětiček nakonec pozvali 20 týmů a první červnový víkend se setkali na rybnících. Akce byla věnována nejen rybařině, ale snažili jsme se touto akcí vytáhnout děti od počítačů do přírody, proto jsme pro ně připravili i bohatý doprovodný program. Závod začal losováním sektorů a hned po něm děti s kapitány zahájily přípravu svých lovných míst na start závodu, který byl v pátek v 18 hodin.

7Děti chytaly celý víkend a to v pátek od 18 do 23 hodin pak měly noční klid a pokračovaly v sobotu od 6 ráno do 22 hodin. Poslední část závodu začala v neděli opět v 6 hodin a pokračovala do 12 hodin. Kapitáni byli jen jako doprovod a poradci, s pruty mohli zacházet jen děti, které se závodu zhostily velmi poctivě a od začátku do konce to byl velký boj o příčky nejvyšší.

Nejtěžší ryba závodu
Nejtěžší ryba závodu

V sobotu jsme pro všechny prcky připravili také doprovodný program s firmou Fox. Na rybníky za dětmi dorazil Míra Kratěna s Hankou Lindnerovou, kteří dětem ukázali něco ze základů rybařiny a to nejen kaprařiny, ale i třeba vláčky. Super bylo, že oba to pojali hodně pěkně vzhledem k věku dětí. Celý program všechny zaujal a můžu říci, že si všichni odnesli spoustu zajímavých novinek a rad, které jim pomůžou v jejich rybářském růstu.

Doprovodný program
Doprovodný program

Nakonec se za celý víkend ulovilo 74 kaprů a 2 amuři o celkové váze 475,26 kg. Nejtěžší kapr vážil 12,54 kg a nejtěžší amur 7,99 kg. Všechny děti se závodu zhostily na jedničku, ale vyhrát mohli jen ti nejlepší, i když ceny jsme měli připravené pro všechny.

3Nakonec na třetím místě skončil tým Neberou & Starbaits – Jan Sluka a Lucinka Sluková, který zdolal 8 kaprů o celkové váze 50,29 kg. Druhé místo obsadil Tope Fish tým – Josef Holub a Tomáš Holub s taktéž 8 kapry, ale o celkové váze 60,91 kg. Celkovým vítězem se po velkém boji stal carp tým Čvachtíci – Vojta Wator pod dohledem kapitána Viktora Zagorského. Vojta ulovil nejvíce bodovaných ryb a to 12 kaprů o celkové váze 77,15 kg. Nejtěžší rybou závodu byl kapr týmu Big Fish – Aleš Kudláček a Ondra Kudláček o váze 12,54 kg.

Vítěz závodu
Vítěz závodu

Z celkového počtu 20 týmů se bohužel čtyřem nepodařilo ulovit bodovanou rybu, ale i tak to všichni brali sportovně a samozřejmě díky sponzorům cenu za svoji snahu dostaly všechny děti. V tomto závodě nejde přece tolik o vítězství, ale o to dostat děti z domovů do přírody a ukázat jim krásy rybařiny.

9Na konec bych chtěl moc a moc poděkovat všem sponzorům, bez kterých by tato akce nebyla tak úspěšná a také kolegům – David Lužný a Michal Srostlík – za super práci a pomoc s celým závodem.

Petrův zdar a za rok nashledanou!

Zdeněk Maťa
Pořadatel

Fotogalerie:

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: