Je začiatok novej sezóny, pre niekoho nové nádeje na kapitálne úlovky a pre Tých ostatných možnosť prežiť pekný deň v prírode s úlovkom na ktorý tak dlho čakali. Počas zimných mesiacov je väčšina rybárov pomenej aktívna ako prezimujúca ryba, ale prvé lúče slnka z jasného neba nenechajú na seba dlho čakať a rybárske srdce sa rozbúcha.
Určite mnohí poznajú tento pocit. V predstavách sa hráme s myšlienkami, čo sme robili nesprávne, čo sme nerobili vôbedz a ako to budeme robiť. Ale teória nieje to pravé orechové, treba to odskúšať na vlastnej koži aby človek zistil, čo prospieva k úspešnejšiemu úlovku. Všetko je v prírode usporiadané tak, aby to malo zmysel. Na to aby sme spoznali prírodu jej musíme porozumieť, tráviť nespočetné množstvo času pozorovaním, skúmaním a následne zužitkovať všetko čo sme získali. Maličkosť môže znamenať úspešný lov. Výber správneho lovného miesta, skúmanie prekážok ako nad hladinou, tak i pod hladinou vody.
Dôležitou súčasťou úspešného lovu je terén v ktorom budeme praktizovať svoje vedomosti. Mnohí robia zásadnú chybu keď vyberajú terén podľa dostupnosti z brehu, loviť z dokonalého brehu sa nemusí vždy osvedčiť ako to pravé, veď možno lovíme na pustatine.
Pri lovnom mieste by sme mali mať nejaké to rákosie, prípadne lekná alebo vodnú vegetáciu, ktorá slúži ako skrýš pre ryby. S leknami to treba opatrne, ale s ostatným vodným porastom sa dá celkom hravo poradiť. V prípade ak si vyberieme miesto so spadnutým stromom vo vode, prípadne konármi, či kameňmi pod hladinou vody je dobré aby sme rybu udržiavali pred danou prekážkou. Lov na týchto miestach sa mnohokrát osvedčil ako vysoko úspešný, ale treba dbať na možnosť straty úlovku. A na záver Vám ponúkam pár obrázkov na inšpiráciu, a nezabúdajte, nieje ryba ako ryba.