Úvod Kaprařská videa Ivan Fabian a jeho oblíbené kaprové montáže

Ivan Fabian a jeho oblíbené kaprové montáže

36 951
12

Známý a úspěšný kaprař Ivan Fabian vás v těchto videonahrávkách seznámí se svými nejoblíbenějšími koncovými montážemi, které používá na trofejní kapry. Videa jsou vhodná nejen pro začínající kapraře, ale určitě mohou inspirovat i ty zkušenější.

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete video přepnout do vyšší kvality (až do 720p HD).

Kaprová montáž I. – pro velké vodní nádrže

Kaprová montáž II. – pro neutrálně vyvážená boilies

Kaprová montáž III. – pro nádrže se zarostlým dnem

Kaprová montáž IV. – pro plovoucí boilies

Kaprová montáž V. – koncová část před návazcem

Komerční sdělení

12 KOMENTÁŘŮ

 1. Chcel bi som sa spitat ked lovin na boilies tak musim nim aj prikrmovat ????Nemohol bi som prikrmit nejakym krmivom??? npr lovim na jahodovi boi. a prikrmim jakhodovim krmivom…..??? dalo by sa ??

 2. Viktor: Možné je vše, krmit moc nemusíš. Ideální je prohodit si lovné místo trochu rukou a nebo použít nějaký PVA materiál. Můžeš krmit i jinou návnadou a jako nástrahu použít boilies. Když se člověk trefí do místa, kde se kapři krmí a je tam ve správnou dobu, tak krmit vůbec nemusí.

  Pokud chceš zvýšit šanci na záběr, tak je určitě dobré krmit, a to nejlépe dlouhodobě, potom si ryby zvyknou a začnou to přijímat s důvěrou a můžeš tak dosáhnout více záběrů. Ale jak jsem psal, dá se bez problémů nachytat i bez krmení, jenom třeba vědět, kam to nahodit:-). Zvláště na menších vodách není třeba to s krmením přehánět.

 3. Som si robyl vlastne bollies a som daval medovu aromu a jahodove krmivo … vonalo to peckovo ale ked som ich varil tak stratili vonu a trochu smrdeli … :ú Newiete cim to moze byt??? :/

 4. Viktor: Tento dotaz zrovna nepatří k tomuto příspěvku, pokud chce znát názory více lidí, tak tento dotaz zadej na kaprařské fórum tady na stránkách.

  Je potřeba si říct, že co srmdí člověku, mnohdy nesmrdí rybám a naopak. Takže to vyzkoušej a uvidíš, jak na to budou reagovat ryby. Pokud to nenecháš zplesnivět a nebo zkazit, tak bych v tom problém neviděl. Mohly se ty jednotlivé kompnenty různě smíchat a udělat specifickou vůni, nevím. Musel by jsi napsat přesné složení směsi (ale třeba na to fórum, kde je určitě víc odborníků ohledně boilies). Já vlastní moc nedělám, ale kupuji :-).

 5. Ja tiez som si kupil ale oskusal som co to spravy :/ tam myslim ze islo susene mlieko struhanka , arasidy , (pomlete) jahodove krmivo , 10 vajec , a aroma med ..

 6. Mám otázku ohľadom posledného videa, ako pripevňujete olovenú šnúru k havnemu kmeňovému silónu ?

 7. Fit : Ďakujem, a mám ešte jednu otázku aké montáže používate na riekach ?

 8. Stano: Většinou používám klasiku, a to něco jako tady: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=12&t=22#p126

  Kdyžtak si projeď celé to téma a můžeš se někým inspirovat. Osobně na řekách dávám trochu delší návazec, zhruba kolem 25 cm, někdy i delší. Prostě podle situace… Když to funguje, tak to neměním. Nejraději na řece používám klasickou únikovou montáž, olovo na závěsu a nebo i inline. Gramáž olova podle proudu v řece a vzdálenosti, na kterou chytám. Každý si to musí vyzkoušet a zjistit si sám, co mu vyhovuje :).

 9. Ahojte všetci, začínam s kaprárinou a chcem sa opýtať akým spôsobom pripevňujete olovenú šnúru k obratlíku? ďakujem.

 10. Ferino: Na obratlík to určitě není dobrý nápad, protože pak nemáš tu montáž průběžnou (šetrnou k rybám), když se to utrhne. To by potom ryba vláčela i olovo a mohla by zbytečně uhynout. Pokud už používáš olověnku, tak ji připevni viz. odkaz na video v mém předchozím komentáři.

Chcete-li, můžete přidat komentář: