Úvod Články Jak se s tím vším dostat k vodě?

Jak se s tím vším dostat k vodě?

1 431
0

Před nějakým časem jsem společně s Davidem řešil dost závažný problém a to ten, jak už název napovídá: „Jak se s tím vším dostat k vodě“. Rozhodli jsme se, že začneme kaprařit trochu jinak, ale to sebou neslo jisté nesnáze. Kdo ví, co všechno potřebuje kaprař, řekněme ke dlouhodobé výpravě, jistě si umí představit tu hromadu věcí. Mnohdy jsme měli problém to všechno vměstnat do auta, nedej Bože když jsme měli jet jedním dva, to byl velký problém. Jenže to je jen první část problému, který se dá vyřešit příkladně vozíkem, ale co když je před námi cesta s tím vším harampádím po svých a není řádově v desítkách ani stovkách metrů?

Co když to potřebujeme odtáhnout třeba 2km? Počátky našeho snažení byly stále provázeny potem a myšlenkami o výhodách muškařiny. Jednoznačně jsme se museli rozhodnout, buď náš komfort se vším všudy a zapomenout na ona místa, co nás přitahovala, nebo radikálně omezit tak zvané nutnosti. Jenže kde začít? Co odkrajovat, aby následkem nebyly hodiny nepříjemného kapraření? Vyhodit ze seznamu postel bylo nepřípustné, přeci jenom už nejsme žádní junáci a i tak se noci strávené pod širákem před deseti lety na holé zemi pomalu ukáží a nebude to dlouho trvat. Bivak? Ten bych já osobně oželel, ale představa několikahodinové noční bouřky s deštníkem kdesi v tmách taky není nic moc. Nebudu to dlouhoprotahovat, jednoduše jsme se vydali každý svou vlastní cestou, ale postel a bivak zůstal u obou na seznamu.

DAVIDOVO ŘEŠENÍ

Už jsme na našich oblíbených vodách strávili dost času a David se jednoduše rozhodl pro vozík, který zakoupil v jakési akci od firmy X2. Výbavu ořezal na lehký bivak místo JRC STI 2, postel Sonu, spacák od JRC. Doma nechal stojan a pořídil vidle, které se jednoduše vejdou do tašky s pruty a podběrákem. Vše, co potřebuje vměstná bez větších problémů na vozík. Má navíc praktickou zabudovanou tašku, do které se vejde jídlo a pití.

1
2

Ze svého pohledu proberu výhody a nevýhody.

Výhody:

1) Velice pohodlné a bezpečné odvezení velkého množství vybavení na dost dlouhé vzdálenosti.
2) Jedno kolečko je ideální do mírných svahů a bez větších problémů přepravíte vybavení i po úzkých naklopených stezkách.

Nevýhody:

1) V případě, že narazíte na padlý strom nebo jiné větší překážky, je vymalováno a nezbývá, než vše složit, přenést a znovu naložit.
2) Vozík je další část vybavení, a to ne zrovna malých rozměrů i po složení, tedy zabere v autě místo, které může při jízdě ve dvou chybět.

MOJE ŘEŠENÍ

David si pořídil výše jmenovaný vozík a já měl možnost si ho zapůjčit a vypravit se s ním na jednu sólo výpravu. Moc se mi líbil a neříkám, že si ho v budoucnu nepořídím, náklad něco přes 1000,– Kč není tak moc, ale zatím jsem se rozhodl využít svoji celkem pevnou kostru a o něco méně pevnější vůli. Stejně jako David, i já jsem učinil rázná opatření a výbavu ořezal tak, abych si kaprařinu na místě lovu užil a zároveň se nestrhal. Ono odnést hodně věcí najednou 200m není to samé jako 2km :-). Takže stojan do skříně, v létě velký spacák od Vápeníka do skříně a další podobné zbytečnosti. Stejně jako David jsem nebyl ochoten vzdát se postele, jsou kapraři, pro které je postel luxus, ale tito mladíčci za pár let pochopí :-). Měl jsem tedy na hromadě tašku s věcmi na ryby, jídlo, pití, postel, malý spacák, bivak Nash Hurican, pruty, vidle, podběrák a podložku. Tedy abych nezdržoval, futrál na pruty od DOC, který pobere bivak do přední kapsy, pruty, vidle, podběrák a pořád se celkem pohodlně nese díky tlustému polstrování.

3

Do tašky přes rameno jídlo, pití, malý lehký spacák a bižuterie. Postel nosím v podložce Enduro od Těšínského, naštěstí má postel jen 7,5kg, takže se to dá zvládat. Napadlo to kamaráda a je to opravdu vychytávka. Do budoucna obměním kabelu od DOCa přes rameno za batoh aspoň 90l a budu absolutně v pohodě.

4

Ze svého pohledu proberu výhody a nevýhody.

Výhody:

1) Rychlé překonávání překážek i v těžkém terénu.
2) Dobře se při tom hubne.

Nevýhody:

1) Při větším nákladu pitné vody a krmení pro ryby a někdy i sebe člověk při cestě zvažuje tu muškařinu a v daném okamžiku ji vnímá jako jediné řešení problému:o).
2) Proti vozíku to chce občas přestávku.

Tak to je asi všechno, co k našemu přesouvání na loviště do velkých vzdáleností v tento čas říci. Díky tomu, že jsme vybavení trochu pozměnili, máme možnost si náš čas u vody lépe vychutnat a při tom nijak extrémně nestrádáme:-).

Za Vasr.cz Petr Koch

vasr

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: