Úvod Články Játra na víně

Játra na víně

4 290
0

Má duše je veskrze romantická s touhou po spravedlnosti, pohodě a vysoko hodnotící rodinnou svátost. Mou neustálou starostí je práce, a protože poté zase práce, tak se snažím co nejefektivněji využívat svůj čas. Na ryby jezdím nepravidelně, a pokud čas věnovaný této lásce nepřináší tolik chtěný úspěch, mám vždy vnitřní výčitky, že jsem mohl tento čas věnovat svým nejbližším, nebo jej využít jinou prospěch přinášející činnost. Možná se někdo v těchto pocitech vidí, a tak mě pochopí.

1
Má veliká radost má 14 kg

Na pátek jsem měl naplánovanou neodkladnou cestu do kraje slunce a vína – na jižní Moravu. Jel jsem pro jakýsi materiál do naší výroby boilies. Prostě rutinní cesta. Náramně se mi tedy hodilo pozvání od dlouholetého známého Luďka Šedého, který jezdí na kapry z lodi na Mušov. Tedy má pracovní cesta se poněkud protáhla. Abych byl přesný, tak jen o víkend.

Toužil jsem poznat to kouzlo lovu kaprů z lodi. Ono se řekne chytat z lodi… Ale kdo to nevyzkouší, tak to není schopen objektivně ohodnotit. Musím říci, že jsem byl po 48 hodinách na lodi, která se neustále na hladině houpe a to i přes velice důkladné ukotvení, naprosto vyřízený. Jen tím, jak člověk neustále vyrovnává nekonečné houpání vln, se dokáže natolik zmordovat, že pak bolí celé tělo. A to tím spíše, když jste zvyklí sedět u PC. Nechci to nijak nafukovat, ale jsou i jiné okolnosti, co jsou všem rybářům známé, které když dáte dohromady s tímto, tak se opravdu budete těšit do vlastní domovské postele.

Nalodění...
Nalodění…
Už frčíme na flek
Už frčíme na flek

V pátek jsme se nalodili se všemi proprietami a vyrazili hledat to pravé místo. Vítr foukal mírný a předpověď slibovala totéž po celý víkend. V závěru našeho rybaření jsem se opět ujistil, že politikům a lidem, co se starají o předpověď počasí, se prostě nedá věřit. Jsou to nepostihnutelní lháři… Místo jsme našli poměrně rychle. Ukotvení trvalo 20 minut, a pak jsme se již pustili do samotného chytání. Sonarem jsme nalezli v blízkosti lodi zajímavá místa a hurá na to.

Zakotveno..., ale byla to fuška
Zakotveno…, ale byla to fuška

Již od loňského roku se věnujeme testování nově připravovaného boilies Vegan a od počátku letošního ještě boilies Přírodní játra. V zásadě s těmito druhy děláme značně uspokojivé výsledky, a tak jsem se rozhodl na této kratičké výpravě tyto koule otestovat také.

5

Samotný lov jsme začali přibližně okolo 20. hodiny, protože přípravy s lodí jsou časově opravdu velmi náročné. Přestože jsme často přehazovali, žádné rychlé reakce od kaprů jsme se nedočkali. Voda byla doslova mrtvá. V sobotu okolo oběda se o mě pokoušely již první drobné výčitky. Co bych doma měl již nadělané práce… a že ji čeká na mne dost… No prostě má nálada ve stupnici 1-10 byla za 3 a stále klesala. V tom náhle, bez jakéhokoli varování jízda jako hrom. Byli jsme s Luďkem jako blesk. Hned jsme byli ve člunu a už svištíme pro kapra. Zdolávání z ukotvené lodi se totiž rovná téměř stoprocentní ztrátě ryby ve vázkách, kterých tu je nepočítaně. Moje nálada byla okamžitě na desítce. Byl to první kapr. Ne sice ten, pro nějž jsme přijeli, ale byl. Takže jsem si ho blejsknul a v očekávání dalšího záběru se věnujeme opětovným přípravám.

První ryba
První ryba, měl jsem strach, že bude jediná…
7
Ahoj…

Pak následovalo mnoho dalších záběrů. Bylo to prostě parádní. Po setmění se dokonce na dvě hodiny udělal skoro olej a z míst, kde jsme chytali, bylo slyšet občasné vyhození kapra. Připomínalo mi to časy před 20 lety, kdy jsem sem jezdíval. Dnes je to bohužel vše již jinak.

Západ slunce...
Západy slunce jsou nádherné všude…
9
Byla to nádhera…
10
Východ slunce přinesl silný vítr
11
Být tam týden, tak je to na mašli
12
V lodi téměř žádné místo
Pohled z lehátka
Pohled z lehátka

Náš lov jsme byli nuceni předčasně ukončit v neděli ráno kolo 8h, protože, jak jsem již psal, předpověď se poněkud minula svým slibům. Začal foukat silný vítr a bylo nebezpečné na lodi stát, aniž jsme se něčeho drželi. Z našich signalizátorů se stala zvonkohra a barevná hudba, proto jsme usoudili, že se vydáme raději ke břehu.

Vlny nás vyhnaly o půl dne dříve
Vlny nás vyhnaly o půl dne dříve

Tam jsme dorazili v poledne. Prostě je to řehole. Lov z lodi je velmi lákavý, ale přináší celou řadu složitých a neočekávaných scén. Myslím, že tento způsob rybaření není pro jiné než extrémně nadšené rybáře.

17
Háčky jako jehly jsou pro mě to nejdůležitější
16
Takhle to vypadalo
18
Obalovačka na bázi přírodní játra – lepí extrémně
15
Přírodní játra asi budou fungovat dobře. Už mají spoustu trofejí…

Za období strávené na lodi se nám poštěstilo udělat 11 záběrů, 9 kaprů jsme dostali do podběráku a největší měl 14 kg. Dva kapři se nechali zlákat na Vegana a všechny ostatní na přírodní játra. Důležité je říci, že záběr přišel dříve, pokud byla na kuličce obalovačka, jak jinak, s příchutí jater a něco malinko v PVAčku. Taková podpůrná sestava je účinná všude, kde není ryb jako máku…

Aleš Václavík

Carpservis

Komerční sdělení
HODNOCENÍ: 1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (11 hlasů, průměr: 4,36 z maxima 5 hvězdiček)
Loading...

Chcete-li, můžete přidat komentář: