Úvod Články Jen pár hodin někdy stačí

Jen pár hodin někdy stačí

8 302
1

Poslední dobou často slýchávám otázku, a to jakou použít nástrahu a taktiku lovu při krátkých vycházkách k vodě. Ze všeho nejdůležitější je správně lokalizovat ryby…

1

Když vyrážím na krátké, jen několikahodinové vycházky, tak místo lovu vybírám hlavně to, které dobře znám a přihlížím na další hodně důležité faktory, které jsou pro mě počasí (teplota a směr větru). Je celkem logické, že pokud již několik dní svítí slunce a voda je od něj prohřátá, tak budu ryby vyhledávat v mělčích partiích. Dojde-li ale k ochlazení vyhledávám partie hlubší.

Stejně tak vítr ovlivňuje větší koncentraci ryb do určitých částí revíru, protože tam kam fouká, je splavena většina potravy a vlny narážející na břeh v těchto místech více okysličují vodu a vyplavují další potravu ze břehů. A to jsou většinou ty správná místa! Je dobré sledovat i pohyb na hladině, bublinky a vyskakující kapři ukazují, kde se právě krmí.

Co se týče krmení a nástrah, tak to hraje také svou roli. Rybu musím rychle zaujmout, a tak vnadím většinou drobnějším, ale zato atraktivnějším krmením. Ideální jsou krmítkové směsi (Method mixy) s přídavkem konopí, řepky, kukuřice, drcené boilie a různé druhy pelet jako např. 3mm Glm, Oliheň, nebo 16mm Mystery, Nomád a Bastard. Vše prolévám např. Melasou s esencí, Aminokompletem nebo různýma Boosterama, které si míchám sám.

2

Dávku krmení přizpůsobuji velikosti revíru a dané obsádce, ale většinou krmím raději méně. Nepotřebuji přece aby se ryby k háčku prokousávaly hodiny. To raději po každém záběru trochu dokrmím.

3

Nástraha musí být také velmi atraktivní, a proto nejvíce používám boilie a pelety obalované v boilie těstíčku, popřípadě ještě několik hodin dipované. Mezi mé favority patří boilie Nomád, Mystery a v poslední době kombinace směsi Mystery s půlkou AK Nomád a půlkou AK Mystery.

Velikost nástrahy většinou volím od 14mm do 16mm. Montáže co nejvíce zjemňuji. Většinou používám jemně pletené nebo potahované šňůrky s nosností 15lb. Háčky velikosti 10, 8 a 6. Nedílnou součástí návazce je vždy napěchovaná PVA punčocha.

4

Pokud mi nejpozději do jedné hodiny nepřijde záběr, pruty vždy přehazuji. Již mnohokrát se mi to vyplatilo a jen několik málo minut po přehození se dostavil vytoužený záběr.

5

Za Vasr.cz
Tomajo

Komerční sdělení

1 KOMENTÁŘ

Chcete-li, můžete přidat komentář: