Úvod Články Jurrasic Park Carp Cup 2013

Jurrasic Park Carp Cup 2013

1 041
1

I když jaro na sebe letos nechalo opravdu čekat, už je konečně tady a s ním začíná i nová rybářská sezóna. Pro mě a mého kolegu Vaška začala druhý dubnový týden od 8. – 13.4, a to na mezinárodních závodech Jurrasic Park Carp Cup 2013 v Maďarsku u obce Bugyi.

upoutávka

Letošní jaro přišlo o měsíc později než to loňské. To se odrazilo i v teplotě vody. Přes internet jsem byl v kontaktu s organizátory závodů a čerpal jsem aktuální informace o stavu na jezeře. Zprávy před odjezdem nebyly optimistické – teplota vody cca 6°C, díky silnému tlaku spodní vody vysoká hladina, příjezdové cesty zatopené. Zde musím pořadatele pochválit, jak se jim podařilo s nepřízní počasí (která vládla v celé Evropě) vypořádat. Pomocí bagrů navezli na nejpostiženější místa písek a vybudovali azyl pro přístřešky a auta.

Jurrasic Park Carp Cup

Nyní již k samotným závodům. Zúčastnilo se jich celkem 15 dvoučlenných týmů, a to z České republiky, Slovenska a Polska. Při losování lovných míst měl Vašek šťastnou ruku a vylosoval místo, na kterém jsem chtěl lovit a o kterém jsem byl přesvědčený, že je dobré. Takže lovné místo č. 13 bylo naše! Jelikož jsem byl dopředu dobře informován o teplotě vody, mohli jsme se dobře připravit. Nástrahy i návnady jsme volili do chladné vody. Navázali jsme jemné montáže. A vyplatilo se.

Lovná místa

Lovit se mohlo na tři udice. Díky poloze lovného místa č. 13 jsme měli možnost lovit v příbřežních partiích u rákosí a převislých keřů, tak i na otevřené vodě, kde jsem našli několik pěkných lavic a zlomů dna. Jako nástrahu jsem zvolil mého favorita do chladné vody – boilies česnek. Od Radka jsem měl nafasované kuličky Ø 13 mm. Ty jsem ještě lehce ořezal nožem, aby se lépe uvolňovaly atraktory. Použil jsem i obalovací těsto. Dále jsem nastražil ananas a jednu svou doma vyrobenou „tajnou zbraň“.

Jurrasic Park Carp Cup

Podařilo se nám ulovit první rybu závodů. Čtyři hodiny po zavezení přišel záběr od převislého keře u břehu. Devítikilového šupináče zlákal česnek. Okamžitě jsme upravili taktiku. Ke břehu jsme umístili celkem tři udice a nastražili česnek. Vašek na jeden ze svých prutů nastražil boilie na bázi rybích mouček a olihně.

První kapr závodu

Sázka na boilie s příchutí česnek se vyplatila. Celkem jsem na něj docílil šesti záběrů. Zdolal jsem 4 kapry. Jeden zajel do vázky a vyřízl se. Druhého jsem ztratil takřka z podběráku. Vašek přidal dva krásné kapry na oliheň. Se šesti rybami o celkové hmotnosti 66,475 kg jsme závody vyhráli. Náskok na druhé místo jsme měli pohodových 30 kg. Polovina soutěžících týmů neulovila ani rybu.

Výsledky závodu

Vítězové závodu

Děkuji parťákovi Vaškovi za bezvadnou spolupráci. Děkuji Radkovi za podporu a za vynikající produkty, které opět prokázaly, že prostě FUNGUJÍ SUPER!

Drobák
www.boilies-carpinferno.cz

Komerční sdělení

1 KOMENTÁŘ

  1. Zdar chlapi.gratuluji k vitezstvi.pekna reportaz.strucna.vecna,bez zbytecnych omacek.tak nekdy u vody na zavodech zdar

Chcete-li, můžete přidat komentář: