Úvod Montáže Kamenná montáž

Kamenná montáž

6 215
0

Loni na jaře jsem byl chytat kapry na jedné přehradě v západních Čechách, kde jsem zavážel asi 200 m. Všechno šlo jako po másle, kapři byli celkem při chuti i když žádní obři, ale bylo to docela příjemné chytání. Bylo příjemné počasí, foukal mírný vítr, no zkrátka paráda. Chytal jsem na boiles a používal 150g zátěže, vlasec 0,28 mm a 10 m šokáč. Při vytahování jsem občas trhal, ale v mezích normy.

Po 3 dnech se ale zhoršilo počasí, zvedl se dost silný vítr a udělaly se vlny, 150g olovo neudrželo moje nástrahy na místě a proto jsem musel zvýšit zátěž na 200g. To už šlo, ale jen do doby, než bylo potřeba vytáhnout sestavu. Co vytažení to utržení. Ani samotné zdolávání s těžkým olovem není nic moc, kapr se dost často setřese, spadávací olova jsem sebou neměl, tak co teď? Naštěstí jsem dostal spásný nápad – použít KAMENNOU MONTÁŽ.

nákres

Celý systém spočívá v tom, že se místo olova použije asi 2kg placatý kámen, který se přiváže nákres kamenné montáževlascem 0,14mm k obratlíku, podle nákresu. Vlasec se při vytahování bez problému utrhne, je dobré na něm udělat několik obyčejných uzlíků, aby to šlo lépe a vytažení je pak bez problémů. Kapr (i malý) to při záběru také utrhne a zasekne se. Kámen je třeba uvázat jenom na smyčku, protože pokud by na dně leželo hodně kamenů s uvázaným vlascem na tvrdo a zachytil se při vytahování za nějaký z uvázaných vlasců háček, tak se může utrhnout, což se mi také stalo. Smyčka se krásně uvolní.

Tento způsob se mi tak osvědčil, že už nic jiného při zavážení nepoužívám. Kámen není nijak nápadný a zdolávání kapra, když nemá před sebou olovo je o moc lepší. Jenom někteří kolegové si dělali legrácky, že tam bude za chvíli ostrůvek. V neposlední řadě je to lepší i k životnímu prostředí: čím méně olova, tím lépe. Chtěl jsem to zkusit také na Labi, ale velká voda mi změnila plány, tak snad až letos.

Zdravím všechny sportovní rybáře a radím , stojí to za zkoušku. (Pozn.:Tento článek byl napsán autorem už v roce 2003).

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: