Úvod Články Kaprárina – moja cesta životom

Kaprárina – moja cesta životom

844
0

Mať šťastný život je dôležité. Každého človeka niečo napĺňa. Pre mňa je to kaprárina. Už v detstve, keď som začínal s rybami ma fascinoval lov kapra. Postupom času som začal zháňať všetky potrebné veci, ktoré kaprár musí mať. Všetok svoj voľný čas som trávil pri vode. Pokúšal som sa uloviť svojho trofejného kapra.

1

Pamätám sa nato, ako by to bolo dnes. Bola studena sychravá noc a ja som vo svojom starom aute čakal na záber. O pol tretej ráno som dostal krásnu jazdu na boilies. Vtedy som na breh dostal prvého krásneho kapra s váhou 6,5 kg. Vtedy sa moje rybačky začali meniť a mne na konto pribúdali krásne ryby. V súčasnosti venujem kaprom pomaly svoj všetok voľný čas. S práce chodím rovno na ryby a zasa naopak z rýb sa vraciam do práce. Venujem sa väčšinou miestnym, ale aj zväzovým vodám. „Súkromakom“ sa veľmi nevenujem.

2

Ako nástrahy používam jedine boilies. Vždy si ich suším až pomaly na kosť, aby mi nelákali malú rybu. Vo vode mi tak vydržia aj viac ako 24 hodín. To je veľmi dôležite. Časté prehadzovanie či vyvážanie spôsobuje určitý hluk, ktorý plaší ryby. Ako kŕmenie používam boilies, pelety a na veľkých vodách aj partikel. Nikdy nekŕmim veľa. Dve hrste peliet a zopár guličiek na jedno miesto úplne stačí.

3

Miesta si vždy vyberám ďalej od ľudí. Pokiaľ sa vo vode nachádza nejaký strom alebo je miesto zarastené trávou tak je to pre mňa vždy top miesto. Veľmi rád lovím v pobrežných partiách. V noci sa tam chodia kŕmiť krásne kapre. Svoje montáže sa snažím uložiť stále za svetla. V tme sa snažím nerachotiť.

5

No čo sa týka mojich montáži, robím si ich čo najjednoduchšie – šokovka, klip na olova, rýchlo-obratlík a samotný nadväzec. Olova používam od 90 g po 160 g, ktoré si odlievam sám.

Už pár rokov potupujem pri love kapra určitými bodmi. Po prvé ako som už spomenul je, že si niekoľko dní pred lovom vysušujem boilies pomaly na kosť. Ten druhy bod je, že si stále vyberám takmer zabudnuté miesta, kde sa mi neraz podarilo zdolať krásne ryby.

4

Pri love sa správam čo najtichšie. Cez deň si nájdem miesta, zakŕmim, vyveziem a nechám aj niekedy viac ako 24 hodín. Prúty vždy ukladám do svojho veľkého pevného stojana. Záber kapra mi chodieva väčšinou medzi jednou až šiestou hodinou ráno. Pokiaľ fúka západný vietor cez deň, stáva sa, že kapor zaberie aj cez deň. Po zdolaní kapra v noci sa snažím veľmi nerachotiť. Každá potrebnú vec ako ihla, čelovka, meter či váha, proste každá maličkosť ma svoje miesto. Potom sa človek nemusí zbytočne prehrabovať. Po každom zábere vždy vymením pod háčikom boilies. Prút čo najskôr umiestnim naspäť do vody.

6

Kaprárina je krásna vec, ktorá nás spája s prírodou. Vytvára medzi nami priateľstvá, ale čo hlavne, je to niečo ako život, ktorý žije v nás…

Za SB-carp team
Ďoďo

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: