Úvod Články Kaprařina v Ostrově aneb není vše jen o rybách

Kaprařina v Ostrově aneb není vše jen o rybách

8 788
2

Tento článek nebude přímo zaměřen na lov, ale na krásnou pohodu, kamarády, krajinu a i doporučení, kam se podívat. Blížil se konec prázdnin a mně se konečně povedlo s celou rodinkou vyrazit za našimi kamarády do Ostrova nad Oslavou. Tato výprava byla pojata jako dovolená a zároveň příjemné setkání s kolegy a rodinou provozovatele soukromého revíru Petra Šrámka. Abychom se všichni na výpravu vešli, tak jsem musel naložit i přívěsný vozík, který patřil celý výbavě na ryby a krmení. Výprava byla plánována na sedm dní, ale nakonec jsme tam strávili dnů deset.

Tento revír již znám, a tak jsem si řekl, že tentokrát zůstaneme u chaty, kde děti a žena budou spát v chatě a já budu mít místo venku u proutků a budu se moci věnovat i kamarádům. Příjezd byl samozřejmě veselý a hravý, ale přesto jsem stihl najít vhodné místo k lovu v hloubce cca 5 m, a to od břehu asi tak 50 m. Stihl jsem nakrmit partiklem, boiliesem a jedno místo jsem věnoval na krmení halibut peletami o průměru 28mm. Krmení jsem prováděl každý den ráno a večer.

rodina
Jarda s potomkem

Záběry začaly přicházet po dvou dnech lovu. Na této výpravě byl největší úspěch na halibut pelety a boilie Oliheň o průměru 16mm dipované novým gelovým dipem Oliheň. Našel se i jeden za zoufalých kolegů, který neměl záběr, a proto jsem mu dal na zkoušku nějaké nástrahy, které mi zde fungovaly a i on byl spokojen. Za celou tuto výpravu se mi povedlo zdolat cca 25ks kaprů od 9 do 13kg, kde v den odjezdu byl finálním kouskem pan Kapr 92cm a 16,5kg. Vyvrátilo se zde i tvrzení, že zde ryby po velké vodě uplavaly. Mohu Vám říci, že spíše na této vodě ryby hojně vzrostly, protože hráz byla hlídána a přehrazena. Tak co se týká lovu, byl jsem spokojen.

s kaprem
největší kapr
92cm a 16,5kg

Rád bych se s vámi i touto cestou podělil o informace o této krásně vodě a ukázal i pár veselých fotek. Tato přehrada má cca 16 ha a je zasazena do krásné přírody a lovná místa jsou od sebe dost vzdálena na to, aby každý lovící měl klid. Po doporučení a konzultacích s Petrem je již od tohoto roku na této vodě provozován pouze lov stylem „Chyť a pusť“ s háčky bez protihrou, a to s možností lovu na tři pruty NONSTOP. Lov dravců je omezen pouze na lov přívlačí. Tento revír je velice dobře zarybněn i trofejním počtem kaprů a dravců. Na co se na této vodě musíte připravit, je to, že je tu dost vázek v podobě pařezů a kořenů, ale z těchto míst jsou samozřejmě nejlepší úlovky. Najdete tu zde i malou klubovnu, ve které můžete strávit příjemný čas a dát si i něco dobrého k jídlu a pití, případně se pobavit a získat i nové zkušenosti.

1
2

Co říci jen na závěr? Tato dovolená splnila všechna očekávání jak na úlovky, tak na příjemná setkání. Podívejte se na pár fotografií, které nejsou jen o rybách, a věřím, že i vy sem najdete cestu.

2
3
f
4

Poděkování patří firmě CARPSERVIS Václavík a Petru Šrámkovi s rodinou a našim kamarádům.

Jarda Rabiňák s rodinou
www.carpservis.cz
www.ostrov05.webnode.cz
www.cejnklubbrno.webnode.cz

Komerční sdělení

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Ahoj mám zajem o lov na tomto revíru ale jaká je cena povolenky zkoušel jsem rezervaci pan provozní píše že při objednaní 2 míst je sleva na místo chtěl jsem 2 místo a tam je 500kč za místo ale rezervační systém mi vygeneroval platbu za 1000kč na dva dny.
    Tak mě zajímá kolik jste platili
    díky za odpověd

Chcete-li, můžete přidat komentář: