V tomto článku se vám pokusíme přiblížit tři nejdůležitější aspekty při lovu kaprů.
Výběr místa
Nejlepším pomocníkem při výběru místa je echolot. Echolotem si zmapujeme dno a krásně si můžeme najít místo k zakrmení. Echolotem ryby nenajdeme, jak si bohužel někteří rybáři myslí, pouze můžeme upřesnit výskyt kaprů. Na to se spoléháme jen v tom případě, když je dno čisté bez výrazných zlomů a vodních překážek. Když nemáte echolot, můžete použít olovnici, která vám přiblíží tvar dna, ale vázky se s ní dají najít obtížně. Když je na revíru zakázáno používat lodě, tak se orientujeme podle toho, kde se kapři koupají a vyskakují nad vodní hladinu, nebo se pokoušíme umístit nástrahu poblíž rákosu nebo padlých stromů, které vyčnívají na hladinu. Místo, kde budeme chytat si označíme tyčovou nebo H-bojkou.
Zakrmování:
Krmení je nejpodstatnější část kaprařské strategie. My praktikujeme dva způsoby krmení.
1) Najdeme si místo a umístíme dvě bojky 20 metrů od sebe. Mezi nimi nakrmíme pěti kilogramy směsi partiklu, která se skládá z kukuřice, řepky, konopí, sušeného mléka a vše zalijeme melasou. U každé bójky zakrmíme 0,5kg boilie různého druhu.
2) Tato odlišná taktika krmení se liší hlavně množstvím zkrmeného boilie. Montáž zavezeme a okolo ní rozhodíme deset kuliček boilie a hrst směsí pelet. Nejčastěji mícháme GLM pelety+betainové a pelety speciál.
Používáme komponenty od J.Těšínského a K.Nikla.Tyto produkty jsou velmi kvalitní a nám se osvědčily na všech lokalitách.

Samozřejmě nezatracujeme i jiné firmy, ale každý si musí vyzkoušet co mu vyhovuje nejlépe. Na každou výpravu si vezeme 3-4druhy boilie, abychom zjistili na jaký druh boilie nejlépe kapři reagují. Nejvíce se nám osvědčily příchutě LOSOS, SCOPEX a NAHNILÝ KRAB.
Montáže:
Montáže se skládají ze dvou částí. Z uchycení olova a návazce.Uchycení olova provádíme pomocí závěsu na olovo a dále od něj umístíme jeden metr olověnky. Tento materiál oproti bužírce má tu výhodu, že leží na dně a nevzbuzuje u kapra pocit nebezpečí. První otázkou jakou se budeme zabývat při zhotovení návazce je materiál. Na plovoucí boilie se nejlépe hodí šňůrky impuls, multistrand a silkworm. Další materiály které se nám osvědčily jsou mystic, enduro, magnus a quick silver. Návazce zakončujeme pevnostním obratlíkem.

Háčky musí být pevné a co nejostřejší. K našim nejoblíbenějším patří háčky od firem K.Nash, J.Těšínský, Partridge a Mustad. Návazce zhotovujeme nejčastěji 20cm dlouhé, ale s délkou se musí hodně experimentovat. Jediným pravidlem, kterým se dá řídit je, na menší vzdálenost kratší návazec a na delší vzdálenost delší návazec, aby měl kapr dostatek času nástrahu nasát.
Mnoho úspěchů u vody vám přejí
Carp Team Fantazy
Lukáš Šťastný a Milan Vlk