Úvod Články Když se daří, není co dodat

Když se daří, není co dodat

4 309
6

Koncem května vždy vyrážím na svůj nejoblíbenější český revír. Letošní rok jsem neporušil svůj zvyk a vyrazil jsem na Vysočinu. Hned po noční směně sedám do svého přeplněného kombíku a vyrážím směr Brno. Cestou prší a pak zase svítí sluníčko a stále dokola. Doufám, že až dorazím do cíle, tak bude zrovna svítit slunko a já budu moc v pohodičce rozložit svůj biváček za sucha. Po příjezdu zjišťuji, že je to lepší než jsem si přál. Nejenom že neprší, ale dokonce mám více než 10 ha vodní plochy jenom a jenom pro sebe. Hurá na ně, koluje mi v hlavě. Zprávy, které dostávám, jsou poměrně příjemné a nasvědčují tomu, že bych za 4 plánované noci mohl dostat na břeh i nějakého místního šupináče.

1

Nastává koloběh příprav, který každý z vás určitě zná. Jelikož revír znám, tak metody zákrmu a presentace nástrah mám předem promyšlené. Za pomocí lodě rozvážím všechny 4 pruty, co mám k dispozici na 4 různá místa a ve vodě mizí 20kg boilie. Vsázím na Oliheň, Banán/ančovička,Robin Red a Big Fish. Je 17:00 a je vše OK, jenom já jsem KO! 30 hodin bez spánku se podepisují na mé fyzičce, no nedá se nic dělat, musím si dát panáka, nebo dva?

2

Abych vám řekl pravdu, byli asi čtyři a teprve po tom čtvrtém jsem se cítil vyspaně. Jsem zaklíněn v sedačce a říkám si: ,,kdepak ty dvacky jsou?“. A ona opravdu nebyla žádná vidět, ani ošklivá! S příchodem noci začínám pošilhávat po spacáku. Nakonec jsem se nechal přemluvit a ulehnul jsem ke spánku. Jen jsem mrknul a byl tu opět den, zdálo se mi to nemožné, vždyť jsem teprve zavřel oči? No nic, asi jsem v noci nic nechytil. Ujišťuji se, zdali mám všechny pruty ve stojanu a oni tam opravdu byly ve stejné pozici jako večír. Nepříjemný pocit zklamání není až tak veliký, vždyť jsem to čekal, říkám si.

3

Stav rybářů na břehu se nezměnil a mě přemohly choutky převést jeden prut do míst, kde se vyhoupnul dvakrát kapr. Stahuji jeden prut a připravuji se na 500 metrovou vyvážku. Je 8 hodin a je TO tu, signalizátor hlásí POZOR záběr. Akce mě probírá a z lodi zdolávám menšího krasavce. Montáž opět umísťuji na to samé místo a druhý připravený prut vyvážím na něco kolem 400 metrů vzdálené místo. Mezi stulíky zaznamenávám aktivitu, která mě přesvědčuje o správnosti mé volby. Mají to tam a jedu zpět na můj Pool. Už z lodi si všímám, že na břehu není vše v pořádku (a nebo je?), propadlý swinger na 300 metrovém vývozu, skáču z lodě a okamžitě zvedám prut, JE TAM! Zpět na loď a za ním a na konci mám čest si podebrat 12,5 lysce. Opět zpět na břeh, společné foto a vyvážka.

4

Po výletu si konečně dávám snídani, v 11:00 je to spíše svačina (nevadí), k obědu se mi vrací mé úsilí a od stulíků přichází záběr, bohužel opět menší kapr. Montáž pokládám na to samé místo a rychle pryč ať neruším kapříky. V odpoledních hodinách k mé smůle ztrácím ohromně bojovného kapra na druhý prut. Se špatným pocitem prožiji zbytek dne a již bez záběru ulehám do bivaku, ve kterém spím bez pípance až do rána.

5

Další den začíná ve stejné režii, v 8:00 záběr od stulíku a 13kg lysec, při návratu už na dálku slyším pípák jak řve na lesy. Než dorazím, jízda přestává. NO NIC!, zvěčním se s krásně zabarveným lyscem a pak se budu věnovat dalším. Věřte, nevěřte, on na mě ten kapr čekal v křoví, až si pro něj dojedu – 11 kg šupík, ihned pouštím a vyvážím oba pruty na stejná místa. To ještě netuším, co mě čeká. Tento den bude ve znamení zdolávání a vyvážení. Za následujících 24 hodin mám asi 10 záběrů a na vodě trávím více času než na břehu. Někteří kapři disponují neskutečnou silou a vozí mě po hladině jako splávek.

6

Jsem absolutně šťastný a spokojený, na mé podložce končí několik opravdu statných kaprů. Z těch největších jsou 2 s váhou 16 kg a 17 kg oba super šupináči v super stavu a s ohromnou silou. Jako třešničky na dortu jsem měl tu čest zdolat si opravdu dva krasavce z kategorie těch největších, a to opět buldočí šupináče s váhami 19,5 kg a 20,2 kg. Nemám co dodat, vysílen a šťasten si užívám jedné z nejlepších rybaček mého života. Ani mi není líto, že ztrácím dva bojovné kapry ze 450 m vyvážky. Velmi mě překvapilo, že jsem ulovil jikrnačku před vykulením, tento cca. 13 kg šupík vykulil při podebírání odhadem 2 litry jiker, neuvěřitelné že?

7

Následující odpoledne už se vše uklidňuje a ať dělám, co dělám, nemůžu kapry přemluvit k záběru. Až v podvečer, půl hodinky po převezení, zdolávám šupíka 16.8 kg. BOMBA. Ten den se už nic neděje. Ani druhý den v magických 8:00 nic nepřichází. Mám před sebou poslední hodinky lovu, ještě vše převážím, paže už vůbec necítím, ale bláznivě dlouhé vyvážky se vyplatily. A nakonec přeci záběr na rozloučenou – nádherný 13 kg lysec se přišel rozloučit a já jsem mohl spokojeně dobalit a se slovy: ,,DĚKUJU!“, odjet směr domov.

8
záběr na rozloučenou – 13 kg lysec

Tomáš Otradovský

Carpinferno.cz

Komerční sdělení

6 KOMENTÁŘŮ

 1. Zdravím, pěkný článek, krásné úlovky.
  Mohu se zeptat na název revíru ? (předpokládám že soukromý ?)

  Díky, čau F

 2. Já bych řekl, že to bude asi Hejlov. Ale s určitostí to nevím, jenom odhaduji. Možná sem autor článku napíše…

 3. Mno tak bych to tipoval na Hejlov (dle okolí fotek, chytání na čtyři pruty), ale Hejlov má 22 hektarů a autor článku píše, že chytal na vodě 10 ha … tak by mě právě zajímalo, kde chytal.

 4. No autor píše:

  „Nejenom že neprší, ale dokonce mám více než 10 ha vodní plochy jenom a jenom pro sebe.“

  Tím možná mohl myslet taky to, že v nějakém vymezeném úseku (půl rybníka) je sám.

  Ale jestli se pletu, tak bych taky rád znal jméno toho revíru. Protože jsem z Vysočiny :-).

 5. Co mi říkal kamarád(pracuje s Otráďou v jedné firmě), tak se jedná o Hejlov..

 6. Chlapi hejlov je to na 100% jezdim tam uz nejaky cas a poznam tu vodu bezpecne

Chcete-li, můžete přidat komentář: