Úvod Články Když se smůla lepí na paty…

Když se smůla lepí na paty…

3 545
0

Vyrazil jsem na pár dní rybařit na jedno z našich největších jezer D5. Cesta utekla rychle, a tak za chvíli stojím na břehu a začínám chystat vše potřebné pro lov. Kapříkům jsem připravil boilie ze směsi Mystery o velikosti 24mm a 20mm. Jako doplněk krmení jsem měl nachystané Mystery pelety 16mm. Na každý prut jsem nastražoval dvě kuličky o velikosti 20 a 24mm, které jsem dipoval v tekutých játrech s pár kapkami esenciálního oleje Asafoetida.

1

Krmení ke každému prutu cca 0,5kg boilie a 1kg pelet. Jeden prut vyvážím na cca 120m před potopené keře a druhý do vzdálenosti přibližně 250m, kde jsem pomocí echolotu našel mezi hromadou vázek čisté dno. Po několika hodinách přichází záběr na prut z 250m a zdolávám svého prvního „dépětkového“ kapříka. Je to menší lyseček kolem 8kg, ale zato celkem pěkný, tak mi kolega Tom pořizuje pár fotek a šup s ním zpátky. Rychle zavážím zpět a přikrmuji stejnou dávku krmení.

3

Pruty leží ve vodě již celkem slušnou dobu a Tom má na kontě již dvě slušné ryby mezi 12,5-14,5kg. Konečně přichází i mně, a to razantní jízda z 250m. Hned po záseku je jasné, že se jedná o velmi slušnou rybu. I přes dotaženou brzdu si kapr bere metry vlasce z navijáku. Po chvíli boje přichází první zklamání, když kapr projíždí přes nějakou vázku a řeže šokový vlasec (0,50mm). „Je pryč :-(“ Nedá se nic dělat, taková je rybařina. Převážím oba dva pruty a znovu přikrmuji.

Ve večerních hodinách přichází opět záběr na vyvezený prut z větší vzdálenosti, tentokrát se do ryby více opírám, aby nemohla zajet někam do vázky. Daří se mi rybu otočit a pomalu metr po metru ji přitahuji k sobě. Ve světle čelovky již vidím, jak se pár metrů přede mnou pokládá krásné velké kapří tělo na hladinu. Stojím po pás ve vodě s prutem a podběrákem, když kapr udělá snad poslední otočení…je zase pryč. To už snad není možné a jen stěží v sobě udržuji vztek. Druhá velmi slušná ryba a já o ni opět přišel. Nemám chuť už ani zavážet, ale můj neúspěch mě nutí ještě více zabrat. Takhle to přeci nemůžu nechat a jen díky tomu mi přichází po několika hodinách jako záplata pěkný šupík s délkou 89cm a váhou přes 12kg.

2

Za Vasr.cz
Tomajo

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: