Úvod Články Kŕmne metódy – vnadiaca zmes

Kŕmne metódy – vnadiaca zmes

7 534
0

Jedna z kŕmnych metód, ktoré som posledné roky len zriedkavo používal, boli klasické vnadiace kŕmitkové zmesi, alebo v súčasnosti často používané názvy groundbait či method mix. Väčšina môjho prístupu v rámci vnadenia spočíva najmä v použití boiliesu a ako doplnok často vsádzam aj na pelety a tigrí orech. Avšak posledný rok som úspešne používal práve vnadiace zmesi, a to v prípade krátkych výprav, kde som chcel čím skôr kŕmne miesto rozbehnúť, rybu zaujať a docieliť záber, prípadne ak to takpovediac neišlo a záber neprichádzal. V nasledujúcich niekoľkých riadkoch vám priblížim spôsob akým postupujem ja, ktorý nech vám slúži ako inšpirácia k vlastným metódam a postupom.

1
1) Vnadiace zmes, ktorej dôverujete. Ak zmes nechcete mať veľmi atraktívnu, môžete ju zmiešať s rôznymi objemovými zložkami, ako sú napr. rôzne šroty, múky.
2
2) Do zmesi rád pridávam aj tigrí orech.
3
3) Správne pripravený tigrí orech má ťahavú tekutinu, je tzv. „osliznutý“.
4
4) Namiesto vody zmes navlhčím tekutinou z tigrieho orecha. Dá to tomu opäť inú a špecifickú arómu. Je vždy dobré sa niečím od ostatných rybárov odlíšiť.
5
5) Vnadiaca zmes a tigrí orech aj s tekutinou. Okrem toho by sme mohli ešte pridať rôzne iné tekuté potravy, boostre alebo oleje. V chladnejšej vode je lepšie olej vynechať.
6
6) Všetko poriadne premiešať, aby sa jednotlivé zložky dobre spojili. Ak máte čas, môžete navlhčenú zmes nechať postáť aj niekoľko hodín a jednotlivé komponenty sa ideálne navlhčia.
7
7) Lepivá zmes. Pri spúšťaní do väčších hĺbok volím zmes viac lepivú, aby gule v celku dopadli na dno.
8
8) Do gúľ pridám aj pár boilies, na ktoré práve chytám.
9
9) Kapor sa pri rozbíjaní kŕmnych gúľ hneď stretne aj s tým, na čo ho neskôr chcem uloviť.
10
10) V prípade použitia člnu, volím gule väčšieho priemeru. Pri chytaní na náhod, môžeme gule menšieho priemeru pohodlne nastrieľať aj prakom.
11
11) Všetko pripravené, šup s tým do vody.
12
12) Jeden z kapríkov chytených na krátkej vychádzke.

Tip na záver: vnadiacu zmes môžeme použiť aj na naplnenie PVA punčoch. Stačí len trochu navlhčiť boostrom, olejom alebo inou tekutou prísadou, ktorá PVA nerozpúšťa. Výrazne tým zatraktívnime našu nástrahu.

Miroslav Fečko
LK Baits Slovensko

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: