Úvod Články Legenda jménem MÁŇA

Legenda jménem MÁŇA

4 880
0

Nevíte kdo, nebo co je Máňa? Máňa je jeden z kaprů, který svými proporcemi patří mezi ty trofejní. Již 3 roky intenzivně lovím na lokalitě, kde tento macek plave. Několikrát jsem byl očitým svědkem jeho zdolání, ale bohužel jen svědkem. Mnoho sportovních kaprařů již mělo tu čest, svést s tímto krasavcem rovnocenný souboj a poté si vychutnat okamžik euforie při jeho „otěžkání“ v náruči.

1

Tentokrát Svatý Petr umožnil tento pocit i mně, a to při jedné krátké výpravě. Vyrazili jsme na dvoudenní rybačku, kdy kapři opravdu nešli. Zkoušel jsem vše co znám a snažil jsem se přelstít nějakého šupináče. Bohužel, kapři mě úplně ignorovali.

2

V den příjezdu jsem zdolal tři malé kapříky z řad juniorů. A podle zpráv od ostatních rybářů lovících na stejném revíru, to byl ještě dobrý výsledek. Druhý den se situace ještě zhoršila a za celý den jsem měl kontakt pouze s jedním kapříkem, opět z řady těch nejmenších. Co vám budu povídat, byl jsem rád i za to. Po diskuzi s parťákem jsme se shodli na tom, že je „nebravé“ období a s tím nic neuděláme. O našem mínění nás přesvědčili i ostatní rybáři, kteří na tom byli podobně. Do večera jsem zkusil ještě změnit montáže a trochu zaexperimentovat s nástrahami. A co se nestalo…

3

Je 22:30 a mně zabéékal pravý carpsounder, pomalu se mi před očima rozjíždí cívka mého navijáku. Na nic nečekám, přizvedávám prut a okamžitě registruji silný tah odjíždějící ryby. Následujících 15 min si vychutnávám nekompromisní souboj s opravdu silnou rybou. Kapr mi odjíždí několikrát za sebou a vždy mi s navijáku odmotává několik metrů vlasce. Začínám mít velký strach z toho, že mi kapr spadne. Ještě pár mohutných výpadů a kapr je uvězněn v síti mého podběráku. ,,JO! JE TAM!“ Neskutečně vypadající šupináč se povalil na bok a já nemohu uvěřit svým očím. Kapra okamžitě vážíme a číslice na váze nám hlásí 18,2 kg. BOMBAÁ.

4

Pocity euforie mě úplně pohltily a dvě láhve vína mi dovolily uvědomit si, co jsem vlastně ulovil za obra.

Úspěšnou montáží se stala kombinace 20 cm dlouhého fluocarbonu s háčkem Long Slang č.6, nad jeho obloučkem byla nastražena Pop UP kulička Oliheň ořezaná na 12mm a zabalená v TRY GELU Losos a předipována opět v dipu oliheň.

5

S přáním absolutního rybářského uspokojení se s vámi loučí
Tomáš Otradovský

Carpinferno.cz

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: