Úvod PR články Letní rybolov

Letní rybolov

878
0

Každý zkušený rybář má své osvědčené know-how. Ať už jde o přesně vytipovaný čas, kdy ryby v daném revíru “berou” nejlépe či správnou volbu návnad a nástrah. Právě návnadami neboli krmítkovými a vnadícími směsmi se v tomto článku budeme zabývat. Mnoho rybářů preferuje vlastní domácí přísady jako například ztvrdlé pečivo nebo čerstvě nasbírané žížaly. Úspěšný rybolov si ale čas od času žádá určité inovace.

Máme tu léto. A právě při vysokých teplotách je třeba taktiku rybolovu dostatečně přizpůsobit. Roli hraje také místo – to znamená zda lov probíhá ve stojatých či tekoucích vodách.

1

Voda stojatá

V těchto vodách (typický příklad je kaprový rybník s hloubkou okolo 3 metrů) je třeba sledovat mimo hloubku také hustotu návštěvnosti. V teplém počasí velmi dobře funguje krmná směs sladšího charakteru – může to být například vanilka nebo jahoda. Krmiva tohoto typu lze snadno a levně zakoupit od specializovaných prodejců. Zakoupenou směs ale není problém doplnit také o další přísady. Vše záleží na zkušenostech rybáře. V této kombinaci dobře funguje již zmíněné usušené pečivo nebo rohlíkové boilies.

Velmi zajímavý trik je využití specializované hlíny. Ta se přidá v přiměřeném množství do krmné směsi. Po vhození do vody vytvoří kalnou plochu, která pro ryby znamená přirozené místo při hledání potravy. V kombinaci se sladkou návnadou jen velmi zřídka odolají.

Pozor na konzistenci!

Důležitý je výběr nejenom kvalitních přísad ale také správná konzistence. Pokud je směs špatné namíchaná, velmi rychle to poznáte. Pravidlem je, aby se výsledný mix z krmítka uvolňoval pozvolně. To znamená správný poměr suché směsi, partiklu a vody.

Tekoucí voda

Všichni dobře víme, že rybolov v tekoucích vodách je značně náročnější. A to nejen na umění rybáře ale také výběr návnady. Je třeba počítat s rychlostí proudu a také hloubkou. Obecně se doporučují nástrahy živočišného původu. Takže žížaly, červy a také hmyz. Do výsledné směsi nezapomeňte přidat i těžší složku. Důvodem je zajištění pozvolného rozpadu v silnějších proudech. Samotný rybolov pak probíhá v určité vzdálenosti od místa s návnadou.

Pro více informací o krmných směsích pro ryby navštivte https://www.agrotree.cz.

2

Komerční sdělení