Úvod Články LK Baits a Saint Cassien

LK Baits a Saint Cassien

5 337
0

Možná si někdo z Vás pamatuje na přelom roku 2006/2007. Team LK Baits, který na Cassien najel, měl během pár měsíců na kontě přes 80 kaprů nad 10 kg a 20 kaprů nad 20 kg! Největším kaprem byla jikernačka jménem Stella, což byla jedna ze dvou největších a nejváženějších ryb jezera Saint Cassien. Stella byla chycena poprvé českým rybářem – zprávu o této rybě naleznete ještě ZDE.  Pár let už tomu je a Team LK Baits i zákazníci chytající na produkty LK Baits  mají od té doby na kontě neuvěřitelné množství Cassienských kaprů!

1

Zprávy o úlovcích na Cassu  nám ale nepřicházejí jen od českých a slovenských rybářů. Zrovna tento týden jsme obdrželi několik zpráv od německých a francouzských kaprařů. Ta poslední zpráva byla od jednoho zahraničního kapraře, který Cassien navštěvuje pravidelně a kterému se na Nutric Acid povedlo nachytat velké množství kaprů. Zprávu vám brzy zprostředkujeme. Také se z Cassienu vrátil český rybář Petr Novotný. Byla to jeho letošní druhá výprava. První podnikl ještě v zimním období, kdy se mu povedlo chytit kapra s váhou 24 kg na Zelený Banán.  Jeho druhou výpravu necháme Petra okomentovat, protože prožil něco, co se nestává každý den,  rok,  možná i rybářský život!

2

PS: V klidu se posaďte a pokochojte se nádhernými fotografiemi, opravdu stojí za to!

Petr Novotný: Zdravím všechny nadšence chytající LK Baits. Tak mám za sebou druhou letošní výpravu na Cassien. Tentokrát jsem s sebou vzal celou svou rodinu. Když zavzpomínám, tak poprvé jsem se na tuto vodu dostal v roce 2007, a to se svým tenkrát pětiletým synem a mým nejlepším kamarádem Pavlem. Tehdy jsem poznal sílu a především účinnost boilie LK Baits. Za deset dní jsem nachytal 16 kaprů, z nichž největší vážili 22 a 23 kg. OK. Teď tu je rok 2011 a já se ocitnul u břehů Cassienu znovu, ale z celou rodinou včetně našeho pejska. Měl jsem s sebou 10 kg třicetimilimetrového boilie Nutric Acid, které jsem si nechal vyrobit na zakázku, 10 kg starého dobrého Sea Foodu, 10 kg Euroeconomicu Spice Shrimp a dva kbelíky tygřího ořechu. Hned první noc jsem rozkrmil cca 5 kg boilie. I když to bude znít neuvěřitelně, tak jsem nenahodil jediný prut, což tamní rybáři z Francie nemohli pochopit. „Jsi na Elisu a nemáš nahozeno?“, jsem pochopil z jejich výrazu.

3

Byla tu druhá noc a čtyři rákosky byly ve vodě! V jednu ráno nás budí první záběr.  Ze člunu podebírám první rybu. Nechápal jsem, jak rychle přišel záběr a o to víc jsem byl překvapen, když jsem se podíval na rybu. Nevěřil jsem svým vlastním očím. Byla to zase ona EZIA. Big MAMA s váhou 26,2 kg,  kterou jsem ulovil v zimě! Do očí se mi hrnuly slzy nebo pot, už nevím… Tu noc ještě přišli další kapři – 19,5 kg a 14 kg… Uf, třesou se mi ruce, jen si na to vzpomenu.

4

Děkoval jsem Svatému Petrovi, děkoval jsem své rodině, že se mnou vyjela na Cassien. Také jsem vděčný, že jsem poznal kluky z LK Baits, protože i díky nim jsem se dostal k rybám, o kterých jsem celý život snil. Prožil jsem neskutečnou výpravu, nachytal nespočet kaprů, poznal špatné i dobré lidi, užil si noci plné soubojů i zažil dny bez záběru, kdy mi došlo boilie. Vše ale vyřešili v LKáčku, když mi poslali expresem další Nutric Acid, za to jim také moc děkuji, protože ten tam makal úplně nejvíc. No a ten bonbónek nakonec. Asi je to na dlouhé vyprávění (pokusím se později napsat článek), ale můžu říci, že se semnou přišla znovu rozloučit EZIA. Poslední den, v pět ráno… a znovu na Nutric Acid, který jsem opět namočil do dipu Nutric Acid Liguid a pak obalil v dipu Nutric Acid Powdered. Toto jsem opakoval třikrát a nechal hodinku zaschnout! Na tuto nástrahu jsem ulovil většinu kaprů! Ezii jsem během krátké chvíle chytil třikrát a vysloužil si triko South Carp od francouzských kaprařů, kteří drží nad Cassienem ochrannou ruku. EZIA byla poprvé v historii ulovena třikrát během tak krátkého času jedním rybářem. Byla to výprava snů! Nikdy nezapomenu!

Další fotky:
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Mějte se krásně!

S pozdravem
Petr Novotný
LKbaits.cz

Komerční sdělení
HODNOCENÍ: 1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (11 hlasů, průměr: 4,64 z maxima 5 hvězdiček)
Loading...

Chcete-li, můžete přidat komentář: