Úvod Kaprařská videa Lov kaprů z hladiny na granule – video

Lov kaprů z hladiny na granule – video

15 286
2

Chytání z hladiny může být někdy velmi účinnou zbraní na kapry, kteří nechtějí brát ze dna. Toto nastává nejčastěji v letním období během dne, kdy jsou ryby mnohdy v jakési „letargii“ a vyhřívají se u hladiny. Je-li rybář snaživý, může se pokusit kapry nalákat na nějakou plovoucí návnadu a poté lovit na hladinovou montáž. Autor tohoto videa použil jak návnadu a nástrahu granule.

Chytáte-li v blízkosti břehu, chce to určitě jistou dávku opatrnosti a nenápadnosti, jinak si ryby spolehlivě vyplašíte. Tímto způsobem sice většinou neulovíte ty největší kapry v revíru (ovšem i to se může stát), nicméně pokud se daří, tak si můžete náramně zachytat kapry  i tehdy, kdy byste si s nástrahou na dně, jak se říká „ani neškrtli“. Pokud tuto metodu lovu neznáte, nebo jste ji dosud nezkoušeli, můžete se inspirovat tímto videoklipem.

Floater Fishing for Carp (06:26 min.):

Komerční sdělení

2 KOMENTÁŘŮ

  1. z hladiny chytám moc rád, na “mlaskačku” mám chycené opravdu pěkné kousky (max. 19,6 kg)… A zatím ze všech revírů kam jezdím vícekrát za rok jsem z hladiny chytl vždy ty největší kousky. Hlevně přez noc je tato metoda extrémně účinná. Ale ne na malou peletku, chce to alespoň půlku rohlíku 😀

Chcete-li, můžete přidat komentář: