Úvod Články Metoda krmení a lovu formou Method

Metoda krmení a lovu formou Method

7 635
0

V současné době se vše pořád inovuje a mění. I já jsem tedy proto vyzkoušel, pro mne novou metodu Method. Tento styl je velice zajímavým a jednoduchým způsobem, jak přesně krmit na lovné místo krmnou směsí, a to velmi jednoduše. Tuto metodu lze použít jak v lovu na feeder, tak i na položenou s lovem na děličky za použití větších method olov. Jde o pomalu identický způsob lovu jako s klasickým krmítkem, ale s rozdílem, že se nemusíte v krmné směsi takzvaně patlat. Rád bych se tedy s vámi níže podělil o popis, co k této metodě potřebujeme a jak ji aplikovat.

Na jaké pruty můžeme lovit

Tato metoda je založena na použití speciálních olov od 30 g do 100 g, které zakoupíte v každých rybářských potřebách. Já osobně jsem tuto metodu použil poprvé při lovu federem, kde jsem použil olovo o nejmenší hmotnosti 30 g a běžného federového prutu. Tuto kombinaci jsem vyzkoušel jak na stojaté vodě, tak i na řece. Poté jsem upravil krmnou směs na větší lepivost a použil jsem method olova o hmotnosti 70 g pro lov s klasickými kaprovými děličkami. Byl jsem velice překvapen, jaké s těmito olovy byly daleké hody. Metoda je tedy vhodná jak na menší vzdálenosti, tak i na delší odhozy.

4

Method olova a forma

Method olova jsou vyráběna v různých gramážích, a tak je lze použít i na delší odhozy. Hlavní silnou stránkou je to, že se při aplikaci krmení minimálně ušpiníte a krmení zůstává u nástrahy a je postupně vyplavováno. K aplikaci krmení na tyto olova se používá speciální forma, do které dáte krmnou směs. Poté zamáčknete do formy Method olovo a lehce vytlačíte. Krmení zůstává přilepeno na olovu a lze s ním jednoduše nahazovat.

1

2

Postup na výrobu krmné směsi a nástrahy

Dle mého mínění se na výrobu krmné směsi pro tuto metodu dají použít jak komerčně prodávané krmné směsi, tak rozmočené pelety, nebo co uvážíte za vhodné. Hlavně, aby byla dosažena dostatečná lepivost. Dostatečnou lepivost si zajistíte lepidlem do boilies nebo její náhradou. Já osobně jsem použil komponenty od firmy Carp Zoom, které dodává firma Carpservis Václavík. Použil jsem Method Mix Jahoda, Carp pelety, Anglickou vločku, vonné esence a jako pojivo boilisovou směs Ryba. Pelety jsem nechal rozmočit v teplé vodě, přidal jsem Method mix a Anglickou vločku a lepivost jsem vylepšil boilies směsí Ryba. Jako nejlepší délka návazců se osvědčily silonové návazce o průměru 0,15 mm cca 15 cm dlouhé. Co použije za nástrahu je vcelku na vás. Osobně jsem měl úspěch s červy, žížalami, kukuřicí a na lov kaprů jsem vyzkoušel i boilies o průměru 20 mm.

6

7

8

9

Úspěchy s touto metodou a příběh

Poprvé jsem tuto metodu vyzkoušel na stojaté vodě v dubnu. Použil jsem kombinaci silnějšího aroma sladké příchutě Scopex a malina. Lovil jsem na feederový prut. Úspěchem bylo to, že jsem si nemusel neustále ve studené vodě umývat ruce od krmení a záběrů se dostávalo jak od bílé ryby, tak od kaprů. Nejlepší nástrahou byli červi. Podruhé jsem tuto metodu vyzkoušel s použitím větší gramáže olov, když jsem chytal na řece Lužnici. Tehdy jsem jako nástrahu používal žížaly. K method olovu jsem připevnil montáž o délce návazce cca 15 cm, zhotovenou ze šňůry na 13 kg a malého háčku s dlouhým ramínkem. Po necelé hodince přichází záběr na balík hnojáčků a já jsem byl po 10 minutách lovu udiven, že prvním úlovkem je sumec. Další zkouška přišla na sportovní vodě při lovu na položenou s použitím děliček na delší hody. A i tady se velice dařilo při lovu kaprů. Nástrahy jsem kombinoval (plovoucí i potápivé boilies masových příchutí).

sumec

Co na závěr?

Tato metoda je velice zajímavá a může velice dobře nahradit používání klasických krmítek. Hlavní výhodou je, že nemáte problémy s točením vlasce a aplikací krmení. Směsi můžete vytvářet dle svých zkušeností a nálady ryb. Je možné lovit s feederovými i kaprovými pruty, záleží na preferencích každého rybáře. Já osobně tuto metodu budu dále používat a tomu, kdo se rozhodne stejně, přeji mnoho úspěchů.

11

10

Co kde a jak…

Vše, co jsem použil, můžete zakoupit v běžných obchodech nebo tam, kde jsem to zakoupil já.

Děkujeme za přispění firmám:
FORMY KRIVANEK, s.r.o. – www.formybrno.cz
Carpservis Václavík – www.carpservis.cz

Jaroslav Rabiňák

Komerční sdělení