Úvod Články Milosrdné Rainbow

Milosrdné Rainbow

3 696
2

Blížil se konec prázdnin a s ním tolik očekávaný odjezd na „jezero snů a rekordů“. Již rok dopředu jsem věděl termín a místo, kde budu lovit, a tudíž jsem měl dostatek času se náležitě připravit. V Olomouci u Radka jsem si objednal směsi Mystic s A.C. Mystic a Biocrab s A.C. biocrab. Z obou těchto směsí jsem si naroloval boilie o průměru 10 – 12mm, k tomu ještě několik kilogramů tygřího ořechu, který jsem s dostatečným předstihem naložil do sladkého nálevu a nakonec několik kilogramů řepky, kterou kapři doslova milují.

Rainbow
Rainbow

Nabalil jsem do dodávky vše potřebné na 14ti denní výpravu a vydal se směr Francie. V Brně už na mě čekal kamarád Milan, který doplnil auto svými věcmi. Dali jsme si ještě na benzínce kávu a vyjeli vstříc novým zážitkům. Cesta nám příjemně uběhla a my zastavili na břehu překrásného jezera, obklopeného ze všech stran vzrostlými borovicemi.

potopené stromy na Rainbow

Správce Pascal nás mile přivítal, pohostil kávou a panákem koňaku a hned na to jsme se vydali na obchůzku jezera. Hlavně jsme byli zvědavi na „naše místo“, kde lovil mladý anglický rybář se svou ženou. Během dvoutýdenní výpravy zde zdolal tento kaprař 26 kaprů, z nichž největší vážil 25kg. Touto zprávou jsme byli mile překvapeni, protože na celém jezeře se ulovilo pouze několik ryb. Blížil se večer a my jsme se přesunuli s Milanem do místní klubovny, kde jsme lehce povečeřeli, osprchovali se, rozložili lehátka a šli spát.

Ráno jsme se rozloučili s Angličanem a jeho paní a začali chystat náš tábor. Odpoledne jsme měli vše připravené, zmapované dno a vyvezené, každý čtyři pruty. Na dva jsem nastražil boilie Mystic a na zbývající dva Biocrab. Před našimi pruty ve vzdálenosti asi 80m se nacházel ostrov, ze kterého bylo po dřívějších vichřicích napadáno do vody velké množství borovic, ve kterých se dal očekávat výskyt kaprů.

Vzhledem k těmto podmínkám jsem měl na navijácích pletenou 25lb šňůru a na posledních 30 m jsem použil monofil o průměru 0,5 0mm. Na koncovou montáž jsem zvolil asi 30cm dlouhý návazec Arma-Kord 30lb s háčkem long shang velikost 6. Olovo jsem použil 250g, obalené v černé pískové kamufláži. Montáže jsem položil do těsné blízkosti těchto padlých stromů do hloubky 2 – 6m. Lehce jsem prokrmil několika kuličkami boilie, malou hrstkou tygřích ořechů a řepky.

kapr z Rainbow
kapr 24,60 kg

kapr z Rainbow

Slunce svítilo celý den a teploty se šplhaly k 35 °C ve stínu. Proto plzeňské pivečko, které jsme měli v lednici, přišlo vhod. V ten den se již nic nedělo, jen v noci nás přišla navštívit rodinka místních nutrií, která nám dělala společnost až do ranních hodin. Z loňské výpravy jsem věděl, že všechny potraviny včetně boilie musí být zavřené v bednách nebo zavěšené na stromech, jinak by jsme o vše přišli.

26,10 kg
26,10 kg

Ráno nám přivezl Pascal čerstvé bagety, zeptal se na úlovky a pokračoval dál. První záběr mi přišel následující den hned po obědě a byl to krásný 12kg šupináč, který mi udělal velkou radost. Další záběry nenechaly na sebe dlouho čekat a téměř pravidelně přicházely každý den v dopoledních i odpoledních hodinách, v tom největším vedru i za úplného bezvětří. Jen dva kapry jsem ulovil v noci. Ostatní kapři, se kterými jsem mohl změřit své síly, přijímali potravu ve dne co nejblíže potopených borovic a jen v hloubce 3,5m. V jiných hloubkách nebo na volné vodě naše boilie ignorovali.

kapr 25,14 kg
kapr 25,14 kg

Po každém záběru, kdy jsem měl cívku utaženou na doraz, jsem musel odvázat prut od vidličky a pomalu couvat s prutem několik metrů dozadu, abych dostal kapra co nejdál od spadlých stromů na volnou vodu do hloubky 11m. Až poté jsem si na člunu vychutnával úžasnou bojovnost těchto ryb. Bohužel i několik kaprů mi zůstalo v borovicích, kdy se z háčku vyřízli.

kapr 20,30 kg
kapr 20,30 kg

kapr 23,10 kg
kapr 23,10 kg

Za celou výpravu jsem docílil 30 záběrů, z nichž se mi podařilo zdolat 17 ryb. Ti největší kapři vážili: 20,2kg, 20,3kg, 23,1kg, 24,6kg, 25,1kg, 26,1kg, 27,3kg, a jeden obří šupináč 32,8 kg, které jsem ulovil jako většinu kaprů na boilie Mystic s A.C. mystic o průměru 10mm. Ostatní mnou zdolaní kapři vážili mezi 12 – 18kg. Všechny ryby byly v perfektní kondici, bez jakýchkoliv známek poškození.

kapr 27,30 kg
kapr 27,30 kg

kapr 32,80 kg z Rainbow
kapr 32,80 kg

jezero Rainbow

Nastal den odjezdu a my s Milanem jsme pomalu naložili věci do auta. Chtě nechtě jsme se šli rozloučit se správcem jezera a poděkovali mu za krásně strávených 14 dní lovu, kdy se náš sen proměnil ve skutečnost. Čtrnáct dní, které zůstanou dlouho v našich srdcích, a na které se nedá snad ani zapomenout…

Radek Zbránek

Komerční sdělení

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Dobrý deň. Pekný a zaujímavý článok. Ak to nie je vaše osobné tajomstvo, môžete uverejnť aj kde tá “Dúha” vo Francúzsku je? Popripade link na ich stránku?, kontakt a pod?
    Ďakujem a prajem veľa rybárskych uspechov v roku 2012

  2. Dobrý den zdravím Pana Radka.Mám dotaz ohledně toho jezera.Nějaký kontakt na objednávku nebo rezervaci jak to celé funguje.Našel jsem stránku ale nějak jsem se tam toho moc nedočetl.A na kolik asi taková to výprava přijde.Předem děkuji za odpověd.Zdeněk Budín

Chcete-li, můžete přidat komentář: