Úvod Články Mini POP-UP vyhrává

Mini POP-UP vyhrává

4 868
0

Tentokrát bych se s vámi chtěl podělit o zážitek z posledního rybářského výletu, kde situace nebyla zrovna ideální. Panovalo opravdu teplé počasí, které bylo umocněno absolutním bezvětřím. Co vám mám povídat, lepší by bylo sedět někde na pivku a bavit se úplně jinou činností než je lov ryb. V takovémto počasí většinou kapři moc nežerou a je velmi těžké nějakého toho krasavce přelstít.

2

Jelikož touha po úlovku byla silnější než chuť na studené pivko, tak jsem se rozhodl rybařit dál a vymyslet metodu, jak dostat na břeh nějakého místního šupináče. V tomto teplém období kapři začínají přijímat potravu až při příchodu noci a kolikrát jim to vydrží i celou noc. V mém případě tomu tak nebylo a kapři nežrali ani v noci. Myslel jsem, že to může být špatně zvolenou nástrahou, ale ani tou to nebylo. Střídal jsem různé vůně a ,,smrady“, na panáčka, pelety… A ono nic a nic.

7
4

Po 48 hodinách experimentování jsem došel k pokusu nastražit mini POP-UP boilie světlé barvy navázané přímo v obloučku háčku. Vázací materiál jsem zvolil fluorocarbon po celé délce a olověný broček, jako závaží vymezující výšku zdvihu háčku s POP-UPem. Ke zlepšení presentace jsem ohnul fluorocarbon u brokového závaží do pravého úhlu, abych dosáhl lepší presentace nade dnem. A BINGOOO!

3

Netrvalo dlouho a zvuk hlásiče dával vědět, že se něco v okolí mé nástrahy děje. Zřejmě něco olizuje moji ,,plovoučku“, po pěti minutách se ten samý prut rozjel a po slušném boji podebírám kapra kolem 12 kg. Parádička – funguje to! Mám před sebou už jen 24 hod lovu, tak ihned nastražuji ,,plovoučky“ na oba pruty. Chci z následujících pár hodin vyždímat co nejvíce záběrů, tak si s presentací nástrah a funkčností návazců dávám opravdu záležet.

5

Mé úsilí bylo odměněno čtyřmi záběry za 24 hod, což bylo oproti minulým dnům fantastické. Během noci jsem zdolal 3 menší bojovníky do 10,5 kg, kteří měli předpisově zaseknuté háčky uprostřed dolního pysku. Jako třešničkou na dortu, mi bylo dopřáno svést dvacetiminutový boj s neuvěřitelně stavěným šupináčem a jeho míry byly 16,7 kg a 90 cm.

6
1

Tento macek čekal, až budu mít vše zabalené a zabral jen pár minut před samotným stahováním prutů. Nechal se zlákat na ořezané žluté POP UP boilie Banán od CIB.

Tomáš Otradovský

Carpinferno.cz

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: