Úvod Články Mrtvola v akci…

Mrtvola v akci…

4 607
0

Konečně se po dlouhé zimě počasí trochu umoudřilo a já se rozhodl vyrazit na letošní první rybářskou výpravu. Nebylo co dlouho rozmýšlet, kam se vydat, protože se mnou chtěla jet i má rodinka. Zavolal jsem kolegům jaké je počasí a stav na pískovně Štít a vyrazil. Rozhodl jsem se vyzkoušet štěstí na revíru A, kde už to začíná být docela těžké, dostat se na pěknou rybu.

Dal jsem si tu i docela těžký oříšek, věnovat se celý týden zkoušení mrtvoly jak z boilie setu, tak i měkčených nástrah se stejným aroma. Mohu vám říct, že když jsem koule doma dělal, tak jsem myslel, že opravdu padnu (“smrad je slabé slovo“), ale co bych pro ně neudělal. Prostě rozhodnutí bylo jasné, věnovat se mrtvole celý týden a uvidíme.

1

Jako lovná místa jsem si našel dvě hrany, jednu cca 60m od břehu s lavicí na 3 metry a druhou na 130m s výškou lavice 1,5m. Na lavice dále od břehu jsem nastražil nástrahy na vrchol lavice a blíže ke břehu jsem lovil pod lavicí v hloubce cca 4m. Po dvou dnech již začaly přicházet první záběry. Nejdříve na měkčené pufy mrtvoly a pak i na boilie mrtvola. Na lavici dále od břehu se ale dlouho nic nedělo.

2

Jelikož měla voda teplotu okolo 9 stupňů, začal jsem měnit i hloubku položení nástrah. Místo na hrany jsem začal lovit pod nimi v hloubce 4m. Mohu říci, že se to vyplatilo. Nechci tu popisovat jednotlivé záběry, jízda nebyla žádná, šlo jen o padáky a lehké záběry, které většinou přicházely v podvečerních nebo ranních hodinách.

3

Co bylo největším úspěchem za týden příjemné výpravy, kdy na této vodě je ještě docela klid? Myslím, že úspěch to byl, podařilo se mi na mrtvolu zdolat cca 25ks kaprů, kdy ti největší měli 76cm (9kg) a ve finále to byl hlubiňák 80cm lysec (15kg).

4

Co na závěr, prostě mrtvola je strašný smrad, ale funguje. Co vám mohu doporučit? Posilte ji extraktem z jater a robin redem. Prostě to fungovalo i ve studené vodě, po konzultaci s kolegy jsem za týden napálil na tento extrém nejvíc ryb.

6

dcera autora jezdí na ryby také moc ráda…

Přeji Vám, ať se letos daří a zkuste i mrtvolu, ale vařte ji radši venku nebo Vás doma zahluší.

Zdar

Jarda Rabiňák
www.carpservis.cz

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: