Úvod Články Můj labský poklad

Můj labský poklad

1 592
0

I když rybařím od mala, tak kaprům se věnuji tak osm let. Začal jsem jako mnozí z vás na pískovně, ale časem jsem chtěl poznat i jiný způsob lovu, a to lov na řece. Jelikož žiju nedaleko řeky Labe, tak volba byla jasná. Čím víc jsem řeku poznával, tím víc se mi řeka dostávala pod kůži. Řeka je jako magnet, přitahuje vás a taky vás okouzlí svojí rozmanitosti…

1

Po těch letech jsem sklidil úspěch a zklamání, ale právě to zklamání vás donutí se postavit znova na nohy a snažit se víc ulovit vysněného kapra!!! Jelikož jsem převážně chytal na jednom úseku, který mi přirostl k srdci a čím dál víc byl pod velkým tlakem rybářů, rozhodl jsem se, že navštívím jiný úsek řeky a zkusím štěstí tam. Po dvou návštěvách jsem věděl, že ryby dobře přijímají potravu a jsou aktivní, a to je velmi dobrý začátek!

2

Abych poznal víc tento úsek, rozhodl jsem se, že pokaždé navštívím jiný místo, tak se budu moci rozhodnout, které místo budu navštěvovat déle.

3

Po pěti návštěvách jsem si vytipoval jedno místo, nebylo ničím výjimečné, vysoký břeh, všude kopřivy… Vysekal jsem kopřivy a rozhodl jsem se, že další výpravu podniknu tady. Nakrmil jsem plošně jeden kilogram boilie a těšil jsem se na druhý den, až dorazím na místo činu… Na druhý den jsem dorazil na místo a během chvíle jsem měl nástrahy ve vodě. Dal jsem lovu 24H. Chytil jsem za tu dobu pět kapříků, samé dorostence, nic velkého. Ale stala se mi taková zajímavá příhoda, o kterou se s vámi podělím. V průběhu lovu jsem přišel o rybu, která mi zajela do vázky, bohužel mi nic jiného nezbylo, jak vlasec ze břehu utrhnout. Tak za hodinu mi přišel další záběr na pravý prut, a jak jsem zvedl prut, viděl jsem, jak křižem přes vlasec mám jiný vlasec. Říkal jsem si co to proboha je a taky jsem doufal, že ryba se nezamotá do toho vlasce. Jako zákon schválnosti se to stalo a ryba se vyřízla. Jak jsem stahoval zamotanou montáž, najednou jsem ucítil tah, hned jsem pochopil, že na cizím vlasci je ryba. Po chvíli jsem se dostal do situace, kdy jsem stál s prutem na břehu, svoji montáž zamotanou o cizí montáž a k tomu na cizí montáži krásný řádkáč. Problém byl v tom, že konec cizího vlasce byl zamotán někde na dně a já nemohl dostat rybu na břeh. Prostě bezvýchodná situace. Ale naštěstí jsem zahlídl pána, který běhal a poprosil o pomoc. Poprosil jsem pána, aby mi držel prut a já rychle zalez do vody a odstřihnul cizí vlasec. Namotal jsem ho na ruku, abych zkusil dostat kapra na břeh, taky se mi to povedlo, kapr se ani nehnul, měl jsem ho v náruči jako kotě… Zní to neuvěřitelně, ale když jsem viděl návazec, na kterém byl kapr, nahlas jsem se zasmál. Byl to můj návazec, a to znamená, že to byl kapr, o kterého jsem přišel ve vázce, opravdu neuvěřitelné. Měl jsem obrovskou radost a nejvíc mě těšilo to, že jsem zachránil kapra, který by nejspíš zahynul. Je vidět, že háčky Evolition od Tandem Baits fungují, jak mají.

4

Právě kvůli této příhodě jsem se rozhodl, že navštívím toto místo ještě jednou, věřil jsem, že toto místo ještě něčím překvapí. Na konci lovu jsem zase plošně nakrmil, a to velkým množstvím pelet a boilie, aby to stačilo na den dva… Po dvou dnech jsem dorazil na místo a nahodil své montáže. Tentokrát jsem změnil taktiku a místo malých nástrah jsem nastražil dvě boilie namočené v dipu, a to o průměru 22mm s příchutí Humr a Rak. K tomu jen pár kuliček v PVA punčoše. Měl jsem za cíl chytit míň kaprů, ale s váhou nad deset kilogramů. Po pěti hodinách jsem se dočkal prvního záběru, byl to padák. Říkal jsem si tloušť, nebo cejn… Po chvíli navíjení jsem ucítil tah, a to velký tah, adrenalin mi stoupnul na maximum. Testoval jsem nové šňůrky od Tandem Baits a já se modlil, aby mě montáž nezklamala. Kapr mi u břehu dal pořádně zabrat, ale když se mi povedlo ho zvednout na hladinu, tak se mi pěkně rozklepala kolena. Byl to mohutný a velký lysec, byl to kapr, na kterého jsem čekal tak dlouho. Podebrat sám rybu na vysokém břehu, to je fuška. Na chvíli jsem ho měl v podběráku, ale vyskočil mi zpět do vody, málem jsem měl infarkt. Ještě dlouhých pět minut jsem s ním bojoval, nakonec jsem ho měl v podběráku a radosti jsem zařval štěstím!!! Joooo, super a díky Labíčko za nádherný úlovek!!!

5

Kapr měl 92 cm a vážil 17.2 kg!!! Můj labský osobáček, a to jak v délce, tak i ve váze, prostě super zážitek! Celá sestava vydržela na jedničku, hlavně mi udělal radost návazec z nové šňůrky, který mě nezklamal, ba naopak překvapil…

6

Do konce výpravy jsem chytil ještě osm krásných kapříků do deseti kilogramů. Byl to víkend, na který nikdy nezapomenu, byl vskutku neuvěřitelný! Výdrž a snaha se mi vyplatila!

Přeji vám, ať máte taky spoustu krásných a neuvěřitelných zážitků u vody!!!

S pozdravem za tým Tandem Baits
Sergej Popovič

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: