Úvod Kaprařský trh Na Labi s rozpustným boilies od ZeliFishing

Na Labi s rozpustným boilies od ZeliFishing

597
0

ZeliFishing logoPo dlouhém čekání na otevření okresů se moje kroky konečně přesunuly z menší říčky, na mé oblíbené Labe. Okolo řeky byl enormní turistický a rybářský ruch. Rozhodl jsem se pro rychlou přesnoční akci. K vodě jsem přijel po šesté hodině, kdy se břehy začaly vylidňovat a všude nastával kýžený klid. Na nic jsem nečekal a hned připravil vše potřebné k lovu.

Na jeden prut jsem zvolil pro mě nové rozpustné boilies s příchutí máty a na druhý jsem vyzkoušel aztéckou vanilku. Kvůli velkému rybářskému náporu posledních dní jsem se rozhodl nekrmit a ke každé montáži jsem raději přidal jen malé PVA.

Těsně před koncem povolené doby lovu přišel jeden sedmikilový kapřík, který neodolal kuličce voňavé máty. Stáhl jsem druhý prut a nařídil budíka na příjemných 3:30.

7 kg kapr
7 kg kapr

Přesně ve čtyři už oba pruty letěly do vody a já si dal zasloužený šálek kávy.

Než jsem hrnek dopil a trochu se probral, z křesla mě vytrhl razantní záběr a nezaměnitelný zvuk roztočené brzdy navijáku. Hned po zvednutí prutu mi bylo jasné, že se nejedná o žádného mrňouse. Namířil si to přímo do koryta řeky a hnal se po proudu jako rozjetý parník.

Dobržďoval jsem jen lehce a šel s rybou po proudu, abych o ni nepřišel. Asi po sto metrech se mi ji podařilo zastavit a dostat z koryta. Teprve pak jsem si začal užívat vyčerpávající souboj, který jsem po deseti až patnácti minutách vyhrál a rybu dostal do podběráku. Tentokrát se nechal zlákat aztéckou vanilkou. Sedl jsem si rozklepaný do trávy a užíval si pocit vítězství.

18 kg kapr v podběráku
18 kg kapr v podběráku

Při pohledu na mohutné tělo mi bylo jasné, že jsem si zvýšil osobáček. Po zvážení a odečtení saku mi váha ukázala nádherných 18 kg. Nemohl jsem uvěřit vlastním očím! Po několika fotkách jsem poděkoval svatému Petrovi a kapra vrátil vodě.

18 kg kapr
18 kg kapr

Pak už jsem jen vše sbalil a vydal se k domovu s pocitem úspěchu.

Recenze

Rozpustné boilies od ZeliFishing je ideální volba na rychlé a krátké vycházky k vodě. Díky svému složení a okamžitému účinku po vhození do vody nenechá žádnou rybu dlouho klidnou. Pozvolna uvolňuje drobné částečky a vůni, které lákají ryby z širokého okolí, proto není nutné zdlouhavě zakrmovat. Perfektní volba do chladné vody na začátku sezony.

Za ZeliFishing Ondřej Jahoda

Rozpustné boilies
Rozpustné boilies

Cena: 109,-Kč (po registraci 98,10 Kč)

koupit

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: