Úvod Články Neuvěřitelné Velikonoce

Neuvěřitelné Velikonoce

6 925
2

Je neděle 24.4.2011 a po krátkém dešti vyrážím na jednu noc ke své oblíbené vodě. Počasí se zdá být více než ideální. Trochu se ochladilo a místy hlásí přeháňky až bouřky. Tohle počasí prostě zbožňuji, protože u vody není většinou ani noha a ryby se rády futrují.

Přijíždím k vodě a po předešlém chytání na mělčině u přítoku, tentokrát vybaluji na volnější vodě s větší hloubkou.

Za chvíli se bude stmívat, tak rychle krmím do prostoru asi 1kg pelet Oliheň-Scopex a dvě hrsti boilie Mystery. Na jeden prut nastražuji jako vždy kuličku Mystery a na druhý peletu. Pruty leží ve vodě a první záběr přichází až se setměním. Zdolávání dává tušit celkem slušnou rybu, žádné mlácení hlavou, pouze plynulé ježdění a celkem slušná váha při přetahování o peletu.

Bohužel zákon schválnosti a osud rozhodl, že první kapr, který mi letos spadne, bude právě tento. Je to mrzuté, když jsem letos chytil již hodně kaprů a nespadl ani jeden, ale těmto situacím se nikdy žádný rybář nevyhne. Prostě se to stává a stávat bude. Mrzí mě to, ale na druhou stranu si můžu říct, že ztrátovost mám letos opravdu hodně nízkou.

1

Nevadí, rychle měním peletu za novou, na háček připíchnu malou kuličku PVA naplněnou drceným boilie a peletami. Druhá ryba přichází zanedlouho na ten stejný prut. Tentokrát navádím kapra cca 80cm bezpečně do podběráku. Je to takový standardní šupík, tak rychle pár foteček a šup s ním zpět do vody ať montáž leží zase tam, kde má.

Další v pořadí třetí záběr opět na stejný prut. Ryba se zdá být celkem slušná a namířila si to doleva, potom mění směr na druhou stranu a pomalu ji přitahuji ke břehu. A tam teprve začíná ten pravý souboj. Po chvíli přetahování se kousek pod hladinou otočil kapr a hned mi bylo jasné, s kým mám tu čest “Dagles“ a pak zase mizí pod hladinou.

4

Mám obrovskou radost, protože tohoto kapra jsem ulovil již loni a předloni a pokaždé nedal svoji kůži zadarmo. Tentokrát tomu nebylo jinak a minimálně 20 minut jsem se s ním přetahoval na dvou metrech čtverečních. Nedělal žádné velké výpady, ale jen si tak klidně jezdil sem a tam. Prut (Chub Outcast Stalker 11ft) jsem držel celkem pevně ve svých rukou v plné parabole a kapr né a né se unavit. Už jsem stihnul i vykouřit další cigaretu a kapr pořád klidně jezdí bez známky únavy.

2

Už mě celkem začínají bolet ruce a v tom se rozjíždí i druhý prut. Naštěstí kamarád Elis chytá nedaleko, a tak mi přichází na pomoc. Společnou spoluprácí podebíráme oba dva kapry. Napřed samozřejmě toho menšího a po krátké chvíli se vzdává i Dagles.

3

Je to neuvěřitelné, leží na podložce a opět na sebe koukáme. Rychle dvě společné fotky a menšího kapra hned pouštíme.

Již na první pohled se mi zdál Dagles trochu větší oproti loňsku a předloňsku. Rychle beru míru a poprvé letos vytahuji váhu, protože jsem opravdu zvědavý, jak je na tom. A nemýlil jsem se. Opravdu letos trochu přibral na váze a dokonce i trochu povyrostl. Je to neuvěřitelné, protože tento kapr za posledních několik let byl téměř stejný. Mám obrovskou radost, tak rychle cvakáme pár pamětních fotek a rychle ho pouštíme zpět tam, kam patří.

Tenhle kapr mě asi vážně miluje a podle fotek zjišťuji ještě jedno zajímavé zjištění. Tři roky po sobě jsem ho ulovil vždy v přibližně stejnou dobu a z toho dokonce dvakrát úplně ze stejného místa.

Dagles
Poprvé 5.5.2009, podruhé 29.4.2010, potřetí 25.4.2011

Takže někdy zase na viděnou.
Za Vasr.cz Tomajo

Komerční sdělení

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Ahoj,
    paráda, gratuluju k opakovanému úlovku, je to nádhernej kapr! Ať se dál daří!

Chcete-li, můžete přidat komentář: