Úvod Články Obaľovacie pasty a ich použitie

Obaľovacie pasty a ich použitie

8 023
1

Každý z nás má svoje vlastné zaručené a obľúbené spôsoby zvýrazňovania nástrah. Môžu to byť dipy, boostre, tekuté potravy, iné tekuté prelievadla, kombinácie s práškovými atraktantmi, alebo obaľovacie pasty rôzneho druhu. Práve obaľovacím pastám, ich rôznym druhom a ich použitiu bude venovaných nasledujúcich niekoľko riadkov.

Obalovací pasty na boilies
V súčasnosti môžeme na trhu nájsť veľké množstvo obaľovacích pást rôzneho druhu. Stačí si len nájsť takú, ktorá vám osobne bude sedieť. Môžu to byť pasty klasicky potápavé, ale už aj pop up pasty.
Obalení pastou
Najbežnejší spôsob použitia pást je do nich priamo obaliť nástrahu. Takto nanesená pasta sa po vhodení do vody začne hneď rozpúšťať a od prvého okamihu uvoľňovať atraktívne látky do okolia. Najmä na krátke vychádzky, alebo keď sa hovorí, že to veľmi nejde, to môže byť pre nás veľkým pomocníkom.
Experimentovaniu sa naozaj medze nekladú
Experimentovaniu sa naozaj medze nekladú. Môžete skúšať kombinovať napr. sladké boilies s mäsovou pastou a naopak. Možno kapra vydráždi práve prvotný signál obaľovacej pasty, alebo neskôr, ak sa už pasta rozpustí aróma boiliesu.
pop up pasta
Zaujímavou možnosťou je použitie tzv. pop up pást. Docieliť tak môžeme uvoľňovanie malých častíc do celej výšky stĺpca, pri love na zarastenom dne nám postupne uvoľňovaná pasta z nástrahy položí montáž pomaličky na povrch, alebo tým odľahčíme váhu háčika.
Vaření pasty
Použiť pasty môžeme aj iným spôsobom, ako len pastu priamo z krabičky naniesť na nástrahu. Obalenú nástrahu napr. nechajte niekoľko hodín stáť, aby pasta na povrchu zaschla a aby tak vydržala dlhšie. Prípadne môžeme obalené boilies nechať chvíľku povariť. Z pasty tak po osušení vznikne tvrdá kôra, ktorá na nástrahe vydrží oveľa dlhšie ako čerstvá pasta. Takýmto spôsobom si pripravíme naše vlastné kombinácie, opäť na odlíšenie sa od ostatných rybárov.
Atraktívna zostava
Atraktívna zostava pripravená na nahodenie. Boilies obalené pastou, v PVA nadrvené boilies a pelety. Na ramienku háčika zároveň môžete vidieť kúsok PVA peny, ktorou zaistím vlas od zamotania. Bez toho moja montáž do vody neputuje.
Pripravené montáže
Pripravené montáže. Už len malé doladenie a šup s tým do vody.
všetko pripravené
….všetko pripravené, zostáva už len čakať.

TIP na záver:

– Ak máte nejaké staršie pasty, alebo vám časom vyschnú a pri obaľovaní sa budú rozsypávať, nie je to stratené. Stačí ak prilejete kúsok tekutej potravy, boostru, oleja alebo inej tekutej zložky a v rukách to poriadne premiešate.
– Zo samotnej pasty vytvarujte guličky želaného priemeru, ktoré ako klasické boilies cesto uvaríte a vysušíte. A čo tak spolu zmiešať odlišné druhy pást? Vymýšľajte a vytvorte svoje vlastné netypické nástrahy.

Miroslav Fečko
LK Baits Slovensko

Komerční sdělení

1 KOMENTÁŘ

  1. tip č.2: rozdrvite si mekšie boilis napr. Nutric acid od LK baits (moje obľúbené)a zalejete tekutou potravou alebo boostrom. Dôkladne to spracujte, pridávajte sušenú potravu nutric acid, až kým to nedostane formu cesta. Takto si ľahko vyrobíťe cesto na obalovanie priamo pri vode, ak by náhodu došlo 🙂

Chcete-li, můžete přidat komentář: