Úvod Články Prvá jarná výprava v roku 2009

Prvá jarná výprava v roku 2009

3 457
0

Pozdravujeme všetkých rybárov a prajeme všetkým do nastávajúcej rybárskej sezóny „Petrov zdar“. Tento rok sme si s kolegom Radom naplánovali extrémnu rybačku na súkromnom rybníku CARPPARADISE v termíne od 14.3. do 20.3.2009. Chceli sme si osobne vyskúšať, čo je v tých článkoch na internete pravda a čo len polopravda. Jednoznačne treba konštatovať, že teplota vody priamo ovplyvňuje prijímanie potravy kaprov, ale nie len to.

Naše počasie bolo, ako keby sme chytali ryby v Himalájach. Veterno, veľmi veterno, zima, strašná zima, sneh, mrznúci dážď, zamračené a denná teplota nepresiahla +7 stupňov Celzia (nočná teplota v priemere -4). Keďže sme rybári preferujúci lov na boilies nemali sme to vôbec jednoduché, ale po nájdení tej správnej (gule) to šlo….ale veľmi slabo na rozdiel od toho na čo sme zvyknutí. Teraz trochu podrobnejšie (udice, silóny a navijaky popisovať nebudem):

Montáž: 100g olovo na fixovanom klipe fox, šňúra Merlin, háčik veľkosti 6, nádväzec cca 15cm (5ks kapra bolo chytených na nádväzec dĺžky menšej ako 6cm).

Lovné miesto: pozvoľna stúpajúce z hĺbky 6,5m do cca 3m, teplota vody 6 stupňov.

Kŕmenie: 5kg partiklu s peletami iba ráno a cca 30ks boliliesu v obedných hodinách.

Nástraha: M2 SBS (20mm), SK-30 Starbaits (14mm), Tuna &sweet chilli Dynamite baits (15mm).

úlovek

Jednoznačne sa najlepšie osvedčila SK-30. Je pozoruhodné, že polovica kaprov bola chytená na nedipované boilies, asi to malo súvis s prirodzenou potravou, dipovanej skôr kapor nedôveroval, ale to je iba môj subjektívny názor. Ďalej je zaujímavé, že ryba absolútne nebrala cez deň a večer, ale iba v noci a veľmi skorých ranných hodinách. Ostatok dňa bol absolútne hluchý, okrem prepípnutia od silného vetra. Kontrolou lovného miesta sonarom bolo jasne viditeľné, že ryba na kŕmnom mieste je, ale v stĺpci 1m od dna, pričom sme s kolegom skúšali naozaj čokoľvek, aby sme ju stiahli dole – zbytočne. Ryba rozoznávala aj veľkosť nástrahy, ale aj teraz boli úlovky aj na veľkosť 20mm úplne bežné. Na veľkosť 10mm a menej nebol zaznamenaný ani záber. Celkom sumár za týždeň je 16ks kapor o celkovej hmotnosti 109,9kg, čo je celkom slušné na to aké počasie na nás čakalo.

úlovek

Záverom je nutné podotknúť, že bivakovanie sa nám skoro stalo osudným, pretože dvojhodinový orkán čo prišiel v nočných hodinách za silného mrazu sme síce vyriešili na jednotku, ale nebyť láskavého prístupu majiteľa rybníku Igora a porybného Mariána, ktorí nám povolili ubytovanie v chate by sa o nás písalo iba v nekrológu.

koláž

S pozdravom
Laco a Rado

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: