Úvod Články Putovanie novou cestou

Putovanie novou cestou

4 586
2

Zamyslený sedím v bivaku pri pohľade na veľkú vodnú nádrž, spomínam na všetky zážitky, ryby  a hlavne skúsenosti, ktoré mi táto priehrada dala. Učíme sa stále, ryby sú učenlivý tvor, a preto sa musíme stále zdokonaľovať! Ale toto bola moja učiteľka základnej školy a za to jej ďakujem! Čas beží ako voda, prichádzajú povinnosti, ktoré mi obmedzujú čas vyhradený pre moju vášeň.

pruty

Pravdupovediac, momentálne si už ani nepamätám, kedy som tam naposledy chytal. Okolie, kde navštevujem rybársku školu mi poskytuje množstvo priezračných štrkovísk s naozaj veľkou priehľadnosťou vody. Nedalo mi to, veď si predstavte ako by som chodil ,,doma“ na ryby , piatok večer prídete domov zo školy a nedeľu musíte ísť naspať! Minimum času, ale predsa som našiel jednoduché riešenie, vybavil som si povolenie na okolité revíry v oblasti mojej školy.

osvědčené návazce

Prichádzam k vode, bez udíc len tak na obhliadku. Prechádzam okolo celého štrkoviska a domácich rybárov sa pýtam potrebné informácie o vode. Z  „domácich poznatkov“ sa snažím vytvoriť aký taký profil štrkoviska. Myslím, že pri poznávaní nového revíru sú dosť potrebné takéto informácie a veľakrát vám pomôžu nájsť cestu k vášmu šupinatému úspechu! Aj tak nechápajúc pozerám na vodu a krútiac hlavou premýšľam, čo tá čistá voda? Čo moje montáže, kŕmenie…stále sa mi toto premávalo v hlave, ale veľmi som sa tešil na túto noc. Prichádzam k vode aj z domácim – otcom mojej priateľky. Ukazuje mi miesta, ktoré navštevuje, kde si chcel aj sadnúť, ale nakoniec som ho prehovoril a aj on sa dal na moje vytipované miesto. Predtým ako sme sem prišli, som si presondoval lovné miesta z člna. Sonar nebol potrebný, keďže priehľadnosť vody je taká aká je! V okolí miesta som našiel aj vo vode panely a potopené stromy, ktoré boli ako protiklady v takejto čistej vode v súvislosti s mojími montážami. Úplná dôvera k mojím osvedčeným veciam ako sú stužené náväzce, háčiky typu Lonshank Nailer a v neposlednom rade vlasové rovnátko – mounthsnagger mi nedovolilo ináč ako z týchto vecí zostaviť koncovú udicu. Ako som sa dozvedel dosť rýb sa tu stráca na korýtkach, keďže používajú jemnejšie zostavy koncových udíc. Zamýšľam sa nad sebou či som blázon, ale nakoniec ANO, dávam asi 15m monofilu o priemere 0,40 mm aj na takúto vodu! Mením akurát veľkosť olova, jemnejšie náväzcové šnúrky – 15lb a veľkosť háčikov 6-8.

kapr

Nad druhom a veľkosťou boilies si takisto nelámem hlavu, som verný zase mojím domácim guličkám o veľkosti 18-20mm s korenisto-rybacím základom. Otec mojej priateľky je veľmi zvedavý na moje úspechy na tejto vode, lebo stále som mu ukazoval len fotky, čo som pochytal a neveril, že stále sa niečo podarí, lebo jeho dosť väčších rýb prekabátilo a ušli mu. Bola to jeho veľká zvedavosť a ja som sa nechcel zahanbiť pred ním veď to určite chápete, nie?

kapr

Beriem si udice po jednej do člnu a vyvážam, nádherne vidím ako mám montáž na dne. Montáže som si uložil na dve plytčiny, ktoré boli pokryté trávami, práve som vyhľadával akoby cestičky medzi nimi. Celú koncovú montáž som schoval do trávnatého porastu. Olovená šnúra mi pomohla lepšie ukryť montáž medzi rastliny. V tzv. „čistom chodníčku“ ostal len kúsok náväzca s háčikom a nástrahou. Žiadne kŕmne kampane, len pár zhodných guličiek s nástrahou k montáži. Prichádza tma a my pri pive debatujeme, vymieňame si zážitky a popri tom získavame aj potrebné informácie o love kaprov. Už zaspal, ale ja stále sedím v kresle pod dáždnikom. Musím priznať, som nervózny. Doteraz neviem ako som zaspal, ale jedno je isté, o to krajšie som sa zobudil! Je približne 04.00 hod ráno a „budíček“ mi hlási môj ľavý carpsounder. Hneď držím prút v ruke a s maximálne rozbúšeným srdcom zdolávam zrejme tu svojho prvého šupináča! Ryba moc nebojuje, ale akonáhle sa dostáva k brehu, si presadzuje kto je tu pán! Nakoniec sa mi podarí podobrať nádherného šupináča. Obaja neveriacky krútime hlavami, ale kto bol z nás asi spokojnejší?

kapr

Vychádzky opakujem či už sám alebo spolu! Vyberám si skôr dni cez pracovný týždeň, keď nie je na vodu vyvíjaný taký rybársky tlak. Nie sú to veľké ryby, nechytám tu žiadne 20 kg ryby, ale mám obrovskú radosť aj z 6 kg ryby z tejto vody. Na vodu je vyvíjaný dosť veľký rybársky tlak, násada nasadená na jeseň do druhého roku konkrétne koncom leta skončí v mrazáku a ešte na to aj väčšie jedince, takže chápete, o čom je reč. Strávil som za minulý rok dosť veľa času, objavil som si nové miesta, ktoré navštevujem pravidelne. Získal som tu takisto mnoho nových skúseností a zážitkov. Tak ako som bol nespokojný, že som mal veľmi málo času a moc sa mi nechcelo hľadať niečo iné, tak je to teraz raz tak super. Nebojte sa, choďte do niečoho nového treba navštevovať a objavovať nové rybárske revíry! Stačí vydržať a úspech sa dostaví…

Komerční sdělení

2 KOMENTÁŘŮ

  1. ten typ prútov je dost zaujímavý vyzeraju ako laminátky a pritom su to spickové pruty ….

  2. NO je to sú to Prúty Retro Bamboo , použivam ich zatial teraz druhú sezonu a maximálna spokojnosť , najlepšie vlastnosti ako aj na zdolávanie aj na nahadzovanie , no k to ich nedržal v ruke nevie no :)))

Chcete-li, můžete přidat komentář: