Úvod Články Reportáž z 1. Carp Campu CARP-B

Reportáž z 1. Carp Campu CARP-B

2 063
2

Ve dnech od 2.5. do 5.5.2013 se konalo setkání přátel a příznivců sportovního lovu kaprů, které pořádala firma CARP-B na nádrži Dešná. O této akci a veškerých podrobnostech jsme informavali již v pozvánce na kaprařském fóru. A jelikož naše redakce dostala na Carp Camp pozvání, přinášíme vám reportáž doplněnou a spoustu fotek z této události.

Carp-B

Abychom se zbytečně neopakovali, kompletní program acke si můžete přečíst ná následující pozvánce.

Oficiální pozvánka na 1. Carp Camp CARP-B
Oficiální pozvánka na 1. Carp Camp CARP-B

Přestože mírná nepřízeň počasí odradila některé závodníky, kteří nakonec zrušili svůj start, zaregistrovalo se do závodu něco kolem 15 závodníků, kteří se mezi sebou utkali o nejtěžší ulovenou rybu. Po zajímavém soubouji a velké spoustě úlovků nakonec vyhrál Honza Suchý (uživatel Gaza z našeho kaprařského fóra), který zdolal krásného šupináče o váze 14,37 kg.

Gaza se šupináčem 14,37 kg
Gaza se šupináčem 14,37 kg

Můžeme však zmínit, že nejtěžšího kapra tohoto setkání vlastně ulovil Petr Hvězda, kterému se podařil úlovek o váze 17 kg. Petr však patří mezi spolupracovníky firmy Carp-B, a tak z pochopitelných důvodů nebyl jeho pěkný kousek zařazen do soutěže. To mu ale na radosti rozhodně neubralo a zdolal spoustu dalších pěkně stavěných kaprů. Ostatně celému teamu Carp-B se na akci dařilo a zdolávali jednoho kapra za druhým (viz. fotky).

23

45

67

Chcete-li, můžete se podívat i na následující zdolávání pěkného kapra, které se nám podařilo zachytit na video. Uvidíte, jak to vypadá v praxi, když je u sebe nahozeno několik prutů a rybář se musí snažit, aby během zdolávání nezamotal všechny pruty okolo. Nakonec se ale povedlo a kapr byl na břehu :-).

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete video přepnout do vyšší kvality (až 1080p FullHD).

Zdolávání kapra na Carp Camp Carp-B

Ani redaktor samozřejmě nezahálel a také si při té příležitosti nahodil pruty :-). Obdržel jsem nějaké novinky od firmy Carp-B, které jsou určené pro testování a šel jsem zkusit štěstí. Vybral jsem si místo přímo u hráze a zdolaných kaprů jsem měl během 24 hodin lovu opravdu požehnaně. Jelikož vítr foukal na mou stranu, měl jsem to opravdu jendoduché a nemusel jsem ani krmit, stačilo nějaké to PVA a o záběry nebyla nouze. Kapry jsem nestačil počítat, mohlo jich být dohromady cca 30 na podložce. Většina záběrů přišla během noci, takže jsem se skoro vůbec nevyspal.

I tohle občas zvládl pozřít cejn
I tohle občas zvládl pozřít cejn

Přestože jsem se snažil o co největší rybu, největší kapry jsem měl „pouze“ kolem 80 centimetrů a žádný opravdový obr se nekonal. Přesto jsem si velmi dobře zachytal, neboť jen několik málo kaprů bylo pod 70 cm a už mě druhý den docela bolelo zápěstí :-).

89

labutěPampelišky

V sobotu ráno se začalo připravovat slibované prase a také točit pivo. O občerstvení na akci tedy rozhodně nebylo nouze. K tomu stále dobrá nálada, takže co více si přát…

1011

1212b

Dále následovala předváděcí a prodejní akce firem Anaconda a Carp-B, kdy si závodníci a návštěvníci mohli vše osahat a vyzkoušet. V následujícím videu se můžete podívat, co se zde vystavovalo. Sortiment byl opravdu zajímavý…

Tip: Pomocí ikonky na videopřehrávači si můžete video přepnout do vyšší kvality (až 1080p FullHD).

Předváděcí akce: Anaconda + Carp-B

Sobotní den se však týkal i dalšího soutěžení o věcné ceny firem Anaconda a Carp-B. Házelo se nejen do dálky (klasická montáž s olovem 110 g + návazec s jednou kuličkou boilie), ale také na přesnost, takže si každý soutěžící mohl ověřit, jak je na tom doopravdy se svou technikou. Boj to byl opravdu napínavý a bylo zajímavé sledovat celý průběh soutěže!

13a13b

13c13d

Hod do dálky nakonec vyhrál Martin Mička, který s montáží nahodil do vzdálenosti 112 metrů od břehu.

Martin Mička
Martin Mička vyhrál 1x prut Anaconda + balík krmení Carp-B

V házení na přesnost vyhrál docela s přehledem Jiří Pozděch, který v této disciplíně ukázal své schopnosti a letité zkušenosti.

Jiří Pozděch
I Jiří Pozděch obdržel za vítězství v hodu na cíl 1x prut Anaconda + balík krmení Carp-B

A samozřejmě nechybělo ani oficiální vyhlášení vítěze za největší rybu, kdy si pro cenu přišel Honza Suchý (uživatel Gaza z našeho kaprařského fóra), který zdolal krásného šupináče o váze 14,37 kg.

Gaza
Gaza dostal za největšího kapra akce 2x prut Anaconda + balík krmení Carp-B

Na závěr ještě společná fotka vítězů s pořadateli a mohlo se vše zapít a také „zajíst“ prasátkem, které vonělo doslova přes celý rybník.

Společné foto všech vítězů s pořadateli
Společné foto všech vítězů s pořadateli

Celá akce proběhla ve velmi přátelském duchu a všichni zúčastnění si užili jarní pohodu na rybách. Děkujeme za pozvání a gratulujeme všem vítězům! Těšíme se na další ročník Carp Campu!

Filip Číhal

Komerční sdělení

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Ahoj Fite, objeví se reportáž i v kaprománii? Případně v kterém čísle 🙂 Díky

  2. Gaza: Ahoj, v KaproMánii se to neobjeví, jelikož je květnové číslo momentálně hotové a již v tisku. Do června už je to celkem pozdě. Tohle byla reportáž čistě pro web, tisk nebyl dohodnut. Třeba příště :).

Chcete-li, můžete přidat komentář: