Úvod Články Rybáři dětem – Charitativní závod Klokánek Carp cup 2018

Rybáři dětem – Charitativní závod Klokánek Carp cup 2018

624
0

Rybářské závody jsou dnes fenoménem sportovního rybolovu a to zejména v kaprařině. Nespočet rybářských klání konaných během celého roku nelze snad ani spočítat na prstech na rukou. Mnoho těchto závodů je opravdovou prestiží, ovšem každý takový závod je limitován počtem startujících a tak není divu, že někteří zájemci se nedostanou na takový závod i dvě následující sezóny.

Stejně jako každý příběh má svůj děj i lidské osudy jsou někdy plné příběhů, ale my se je můžeme částečně pokusit změnit. Jak? Tím, že se o to alespoň pokusíme. Nemusíme měnit jen ten svůj osud, ale můžeme pomoci změnit osud těch, kteří to potřebují.
Mnoho z nás vychovává vlastní děti, dáváme jim lásku a těšíme z jejich radosti. V řadách nás rybářů je zajisté mnoho těch, co tráví i rybářské výpravy se svými ratolestmi a plní tak nejen vlastní sen. Ovšem pak je tu kolem nás několik stovek, možná tisíce dětí, které nemají tu tolik potřebnou lásku, teplo domova, táta je nebere na ryby a nikdo jim nedokáže dát tolik jako vlastní rodina. Ale přeci jen se najde pár lidí a organizací či sdružení, kteří pro tyto malé nevinné človíčky dokáží udělat maximum někdy až na hranici svých sil.
1

Jak vlastně vznikal tento příběh?

Ještě před několika lety se na rybáře hledělo jako na tiché blázny, kteří před východem slunce opouští své domovy a navracejí se až po soumraku. Ovšem jak roky plynou, tak i pohled na tyto lidi pohybující se kolem břehů našich vod se pomalu mění a měl by se měnit i dál a stále k lepšímu, především z pohledu laické veřejnosti. Osudové okamžiky nám dokáží změnit ve vteřině nejen náš vlastní život, ale i životy druhých. V tu chvíli u některých z nás vzplane nová myšlenka uskutečnit osudový projekt.

Stejně tak tomu bylo i pana Michala Melagy, který je se svou ženou Stáňou hlavním iniciátorem tohoto projektu. Po velmi krátké době se dokázalo do tohoto projektu zapojit mnoho dalších lidí jako je vášnivá rybářka Iva Pospíšilová, která se stará bezplatně o tvorbu grafiky. Ve stejném nadšení z takového projektu se dodnes těší firma Moss.sk (značky Delphin, Fin, Catkong) v čele s jejím zástupcem Radúzem Piljanem. Tato firma vedle sponzoringu závodu zároveň přislíbila dětem z Klokánku a dětských domovů vybavení pro rybolov, a to v případě, pokud budou chtít navštěvovat rybářské kroužky a projeví zájem o tuto krásnou zálibu, což je opravdu úctyhodné.

Vlastně již pomalu odkrýváme celý název projektu Rybář-charitativní závody. Takové rybářské závody v lovu kaprů a amurů nemusejí mít vždy podtext výdělečné činnosti nebo být brán jako opilecký víkend u vody, ale zde se ukazuje, že lze spojit životní zálibu s přátelským setkáním u vody a podpořit tak různé nadační fondy. Tyto finanční výtěžky z akcí pořádaných obyčejnými rybáři se přerozdělují na správná místa a hlavně především tam, kde je to zapotřebí.

2

Krátké ohlédnutí zpět

Vůbec první akce byla uskutečněna po společné rybářské dovolené s testery od firmy Carp servis Václavík na revíru Machač, kdy hlavní organizátoři – vedoucí rybářských kroužků a několik sponzorů – společnými silami  zvládli vše dle vlastních představ. Ovšem největším zážitkem pro děti na této akci bylo zdolávání jesetera v podání Honzy Slaniny, který je rybářskou tváří tohoto projektu. Poděkování samozřejmě patří i ostatním zúčastněným, a tím byl Tomáš Rynekr, Aleš Slavíček, rybářské potřeby Xtreme fishing, které dodaly sponzorské dary pro děti z dětských domovů z Pardubic a Horní/Dolní Čermná.

O zajímavosti rybářských technik se mohly děti dozvědět z příběhů, ve kterých zazářil Vlastimil Johanides. Za celý realizační tým patří i velké díky správci revíru Machač panu Vaškovi Pivovarskému a firmě Mistr pizza, která se postarala o občerstvení dětí, které se zúčastnily této skvělé akce.

Pro velký úspěch byla uspořádána další akce, a to ve spolupráci s MO ČRS Brandýs nad Labem a Středočeským územním svazem, kdy měly tyto organizace ČRS velký podíl na celkovém uskutečnění projektu Brandýský rybářský den s Klokanem. Na tuto akci se dostavila i široká nerybářská veřejnost, pro děti byl připraven bohatý program nejen v odvětví rybolovných technik, ale celý program akce doprovázelo několik vystoupení jako exhibice sokolníků, předvedení hasičské techniky či vystoupení mysliveckého sdružení. Za celou tuto akci stálo mnoho sponzorů, kterým bychom touto cestou rádi vyjádřili uznání a velké poděkování.

3

Tedy co je vlastně Rybář-charitativní závod?

Spolek, sdružení? Možná je to pošetilé, ale z mého pohledu je to sdružení skvělých lidí, kteří se snaží měnit dětské osudy a pevně věřím, že se k jejich činnosti bude hlásit stále více a více lidí. Konkrétní pořádaný závod má být dostupný všem. Zejména je dostupný z výše startovného, které se snaží organizátoři a sponzoři držet na přístupné částce. Zároveň je částka za startovné formulována v nejnižší výšce, ale naopak není stanovena horní hranice.

Sponzorů má tento závod opět několik, nyní vám uvedeme dva nejvýznamnější, kterými jsou Nikl-Carp specialist a France fishing adventure, společnost zastoupená panem Martinem Mrázem (Sumcák.cz). Z organizačního týmu zde máme osobnosti jako je Michal Melaga, Stanislava Melagová, Honza Ulmon (hlavní rozhodčí), Matrin Jandík (správce transparentního účtu), Stanislav Božek, Otto Hlaváček, Jiří Novák a Jan Slinták. Celý závod je konán pod záštitou ČRS SÚS a patronem závodu je předseda SÚS.

V tomto závodu Klokánek Carp cup 2018 startuje více než dvě desítky týmů a nejedná se závod, ve kterém je důležité postavit se na stupně vítězů. Hlavním zájmem je podpořit výtěžkem Fond ohrožených dětí, který má veliké zásluhy na zlepšení sociálního zázemí pro mnoho dětí v České republice. Setkání sponzorů a startujících týmů je vyjádřením podpory rybářské populace, která hledí v tomto smyslu stejným směrem. Takto společně dokážeme změnit osudy těch nejmenších. Můžeme jim tak ukázat lepší cestu životem a pomoci Fondu ohrožených dětí v jejich činnosti.

Na závěr bych rád za celý organizační tým, sponzory a účastníky závodu poděkoval za podporu redakci Časopisu Kaprománie při zveřejnění úvodního článku Klokánek Carp cup 2018.

Za Rybář-charitativní závod
Napsal

Jakub Svoboda

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: