Úvod Články Sezóna nám začala

Sezóna nám začala

1 405
0

Zdravím všetkých carp funs…

Tak, sezóna nám začala a spolu s bratom sme tiež mali chuť niekam vyraziť. Keďže 15teho bolo zle počasie, posunuli sme 3 dňovú dovolenku až na ďalší týždeň. V nedeľu sme nabalili auto, uviazali čln na strechu a s úsmevom vyrazili k vode. Za miesto lovu sme zvolili našu obľúbenú zväzovú štrkáreň o rozlohe 12 ha. Po príchode nás privítalo premenlivé počasie s dažďom a vetrom, ale nenechali sme odradiť. Po rozbalení všetkých vecí, čo nám trvalo asi tak 2 hodiny (veď to všetci poznáme :), sme sa konečne dostali k vyvezeniu prútov a blaženému čakaniu na záber. Okolo pol 11tej v noci sa rozsvietila dióda odposluchu, bol to môj prút. Vyskočil som z lehátka a bežal o život. Nemusel som dlho váhať, na ktorom mám zábery, pravú udicu som už mal do Xka s ľavou :). Zdvihol som prút a po asi 15 minútovom boji bol na brehu krásny 14 kg lysec. Urobil nám obrovskú radosť.

14 kg lysec
14 kg lysec

Na druhý deň ráno sme opäť vyviezli a čakali. Počasie bolo už lepšie, ale vietor neutíchal. Ísť na vodu a dobre položiť montáž bol pekný boj, ale čo by sme my šialenci neurobili. Chvíľu pred 12tou som si sadol k udiciam, brácho odpočíval, a tak som si užíval prírodu a čakal na záber. Dočkal som sa… bez váhania sa kapor dal do jazdy. Po niekoľkých minútach sme mali na brehu 10 kilového šupíka. Opäť veľmi potešil! Zvyšok dňa bol už hluchý, asi nežrali :D. Na noc sme znova previezli a urobili sme dobre. Brácho dostal okolo pol 12tej záber. Kapor sa mu krásne rozbehol cez cievku na 130m. Z tohto dôvodu sme skočili na čln a šli za rybou, akcia predsa musí byť. Po asi 15 minútach a jednej pomotanej udici sme mali na brehu šupíka s váhou 11,8 kg. Tak a už sme boli obidvaja spokojní. Na tento deň to bolo už všetko.

2

Posledný deň sme opäť pripravili nadvezce, nástrahy a krmenie. Chytali sme na nutric acid a black protein. Toto sú naše obľúbené gule od LK a nedáme na ne dopustiť. Znova to vyzeralo na slnečný a ufúkaný deň. Zhodli sme sa, že by nebolo zlé vyskúšať aj niečo iné a rozhodnutie padlo na N.H.D.C compot. Znovu sme všetko navozili do vody a čakali. Medzičasom nás prišla pozrieť bratová manželka a dcéra – moja krsná dcéra :). Chcela od nás, abysme chytili „pitu“ (rybu) a čo by pre ňu krsný neurobil… Dostal som krásny záber na N.H.D.C, zmena nástrahy zafungovala a na brehu bol po pár minútach 11 kg šupík. Tak a mali sme všetci krásny zážitok.

5
Já + Hani + 11 kg šupík

Cieľ našej krátkej výpravy sme splnili na 100%. Chceli sme sa vyhnúť K2 a K3 násadovým kaprom, ktorých je tam hocikoľko a venovať sa väčším rybám aj keď s menej zábermi. Kŕmili sme iba lokálne na mieste lovu jednou, dvomi hrsťami boilies, použili sme dlhšie vlasy na nadväzcoch, vačšie nástrahy (24 a 30 mm) a samozrejme sme použili cit na vodu :), ale to už musí vedieť každý sám. Mali sme 4 zábery, s ktorých boli 10, 11, 11,8 a 14kg ryby. Krásna rybačka v podaní bratov Krásnych :). My to proste milujeme!

4

Vidíme sa pri vode!

Lukáš a Tomáš Krásny

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: