Úvod Články Splněný sen

Splněný sen

1 125
0

Blížila sa zima a ja s parťákom sme rozmýšľali, kde ešte si zachytať. Nakoniec voľba padla na jednu krásnu neveľkú vodu na Východnom Slovensku. Akurát som si zakúpil nove kaprové prúty (Shimano Beast Master 2,75lb a 3,6m) a chcel som ich vyskúšať. Ako boilies som si ako obvykle zvolil od anglickej značky Dynamite Baits a to Spice Peanute a The Source , ktoré som si robil doma sám. Na výpravu sme sa veľmi tešili a tak bolo všetko starostlivo pripravené.

4

V piatok ráno som vyrazil a po dvoch hodinách cesty som dorazil k jazeru, kde ma už čakal Erik. Začali sme teda vybaľovať všetky tie potrebne veci na pár dni pri vode. Robota nám šla rýchlo a tak po hodinke a pol sme sa mohli podujať na zavezenie palíc. Nebolo nad čím rozmýšľať, pretože na druhej strane sme mali popadané stromy, ktoré sme osedlali našimi pascami. Netrvalo dlho a prišiel jeden prieskumní kaprík cca 5kg. Tak sme vedeli, že sme ich trafili. Do večera s nám podarilo dostať niekoľko takých kaprov.

Začal som teda špekulovať, ako ich nejak zbrzdiť a vyčkať si na toho väčšieho jedinca, a tak som pod háčik začal našívať po dva guličky boilies. Trochu to zamĺklo, ale ja som vedel, že teraz sa mi podarí niečo väčšie. Po pár hodinách prišiel kapor s váhou 10kg.

1

Pred nami bola prvá noc. Poprevážal som všetky palice a dodatočne prikŕmil. Unavený sme si ľahli do bivaku. Len čo sme usli, zrazu pip pip pííííp! Erik je tam! Po krásnej zdolávačke si položil kapra z hmotnosťou 7kg. Preňho to bol zážitok, keďže on je feedrista a chodieva na pleskáče či iné podobne ryby.

Do rána ťaháme spoločne niekoľko podobných rýb. Ráno mi nedá a opäť zvyšujem veľkosť nástrahy pod háčkom. Našívam dve dvadsiatky Spice Peanute. Spoločne s pár guľkami to posúvam do hlbšej vody. V nádeji že to zoberie nie jaky mohykán. Zábery trocha utíchli. Okolo obeda mi prilepilo swinger o nový prút. Sekám a cítim, že ryba uviazla v strome okamžite vyrážam na miesto s člnom. Bohužiaľ neskoro ryba to tam zacvakla na tvrdo a tak po hodnej chvíle vyťahujem len montáž.

2

Opätovne ukladám montáž na svoje miesto, trocha prikrmujem a vraciam sa na breh. Tentoraz mal akciu Erik a zdolal akéhosi „quasimoda“. Moje prúty mlčali. Priznám sa, že nie som nejaký zástanca keď v kuse berie menšia ryba. Radšej nech je jeden záber, ale s poriadnym kaprom. Práve som jedol keď znova ten krásny zvuk signalizátora. Swinger prilepený o prút. Cievka na mojej ultegre pomaličky cvakala. Prisekávam a opäť cítim ako ryba smeruje do toho istého bodu ako ta pred tím.

3

Nečakám sadám do lode a idem poňho. Uháňam ako maratónec. Prichádzam nad rybu a znova ju cítim na pevno. To snáď nie! Nervy pracujú a ja sa snažím kapra vyslobodiť. Konečne povolila a ja cítim ťah, ako nikdy predtým. Ryba má silu ako kôň. Doslovne si robí so mnou, čo chce. Snaží sa dostať do prekážky. Tie okamžiky boli neskutočné. Pod hladinou sa mi ukázal obrovský tieň kapra. Stále sa snažil dostať do tých kriakov. Konečne ho dostávam na voľnú vodu. Aj ryba sa pomalý ukľudnila. Na tretí pokus ho dostávam do podberáka. A môj mohutný výkrik: „Je tam!“ sa nesie po celom jazere.

Pomaličky sa vraciam na breh a teším sa ako malí chlapec. Na brehu ma už čakali aj susedia. Spoločne sme gúlili oči. Na rad prišlo váženie. Je to tam, 17kg a dĺžka 95cm! Kapor zabral na dve 20mm guličky Spice Peanut od Dynamite Baits. Je to zároveň môj osobák.

5

Večer dostávame niekoľko dorastencov okolo 6-7kg. Noc bola pokojná do druhej hodiny na ránom kedy Erik mal nádherný záber na Robin Reda. Po tvrdom boji dostal na breh 9kg kapra a zároveň si aj on zvýšil svoj osbák.

Sme obidvaja nadmieru spokojný. Skoro ráno si ešte užívam zdolávačku na vode výsledok je 7,5kg kaprík. Po rannej káve pomaličky balíme a vyrážame smer domov. Firmy Shimano aj Dynamite baits som si veľmi obľúbil. Myslím, že napriek neskutočne preplnenému trhu patria a budú navždy patriť k svetovým značkám a to bez konkurencie.

Za SB-carp team
Ďoďo

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: