Úvod Články Spomienka na stretnutie po rokoch

Spomienka na stretnutie po rokoch

1 254
0

Športový rybolov, koníček či skôr vášeň, ktorá nás k brehom našich vôd tak neustále ťahá, je bez pochyby spätá nie len so samotným lovom, ale aj so spoznávaním nových ľudí. Stretneme sa s mnohými zaujímavými ľuďmi, s ktorými vieme viesť rozumné debaty a s ktorými aj častokrát zostávame naďalej v kontakte. Iné stretnutia majú zase charakter negatívny, na ktoré by sme najradšej hneď zabudli.

Osobná skúsenosť

Z môjho pohľadu je dôležité si na stretnutia rôzneho druhu vždy spomínať, najmä ak mali pozitívny charakter. To o ktorom bude nasledujúcich pár riadkov sa udialo v roku 2007 na brehoch Liptovskej Mary. Bola to pre mňa a parťáka Tomáša zároveň prvá rybačka na L. Mare. So základnými znalosťami tamojšej situácie sme došli k brehom tejto nádrže úplne ohromení a zároveň aj tak trochu zaskočení. Prvé miesto, na ktorom sme sa zložili sa nám celkom nepozdávalo a po pár hodinách sme sa rozhodli zbaliť a hľadať ďalej. Druhé miesto sa už nám pozdávalo oveľa viac a práve tam sme sa spoznali s človekom, s ktorým sme si hneď sadli. Týždeň strávený s novými susedmi a už aj kamarátmi ubehol veľmi rýchlo. Zachytali sme si do sýtosti a na brehu skončilo aj pár naozaj slušných rýb. Bolo to samozrejme ešte obdobie, kedy to rybársky na L. Mare vyzeralo o dosť lepšie ako v súčasnosti.

Jedna z mojich prvých slušnejších rýb na sea food
Jedna z mojich prvých slušnejších rýb na sea food

Od roku 2007 ubehlo už dostatok času, ale s novými nadobudnutými kamarátstvami to neskončilo. Kontakt sme udržiavali pravidelne, ale nejako sa nám nedarilo zorganizovať opäť spoločnú rybačku. Až v roku 2012 sa nám to konečne podarilo a takpovediac kruh sa uzatvoril, nakoľko sme sa stretli na tom istom mieste ako v roku 2007.

2

Priebeh rybačky, alebo čo nové po 5 rokoch

Náš spoločný lov sa uskutočnil v júli. Zo začiatku sme ani nevedeli kde začať, veď za tie roky sa toho predsa len dostatok nového nazbieralo. Ako inak, sa ale naše debaty točili iba a prevažne o rybách. 6 udíc sme rozmiestnili dostatočne vzdialene a strategicky od seba, aby sme prechytali čo najväčší úsek. V našej blízkosti iní rybári neboli, tak sme mali dostatok možností na skúšanie a taktizovanie. Kŕmenie pozostávalo prevažne z boilies a zo začiatku sme kŕmili aj tigrím orechom. Pelety a drobný partikel sme sa snažili nepoužívať, nakoľko sme sa obávali malej ryby.

03
Tomáš a jeho šupík, ktorému zachutila ľadová vanilka

0506

Malé pirane

Mali sme snahu dopracovať sa k slušnejším rybám, ktoré by boli aspoň také ako v roku 2007. Ako to už však v súčasnosti stále častejšie býva, naše miesto začali atakovať malí kaprici, ktorí nás poriadne potrápili. Tieto malé pirane boli nezadržateľné. Častokrát sme mali záber do pár minút po vyvezení. Nástrahy sme nedipovali, boli bez pop up, žiadne dokŕmovanie k montáži, kladenie ďaleko od kŕmneho miesta, nástraha vymáčaná vo vode. Málo z toho malo úspech. Ale aj napriek tomu sme sa k pár slušným rybám dopracovali. Znamenalo to ale pomer približne 10 malých rýb na jednu väčšiu.

4
Nočný bojovník a opäť na sea food
08
Základný mix (moja najčastejšia kombinácia na väčšine vôd, ktoré navštevujem)
boilies
Na dokrmovanie mix boilies zaliaty nutrikom a zasypaný práškovým boostrom (nutrikom)

Predtým a teraz

Rok 2007, rok nášho vzájomného stretnutia, bol pravdepodobne obdobím rybárskeho vrcholu, ktorý L. Mara zažila. Nasledujúce roky a aj súčasnosť sú už o inom. Spropagovať revír je ešte asi u nás stále príliš nebezpečné, nakoľko tak môžeme docieliť jeho zánik. Dúfam že sa mýlim a že situácia, ktorú veľa z nás pozoruje, je len klamlivá. Mám však obavu že nie.

07
Jeden z Peťových kapríkov na caviar and fruits

Prajem každému z vás krásne chvíle strávené na brehoch našich zväzoviek a veľa príjemných a pozitívnych stretnutí. Ak si budeme vážiť jeden druhého, ak budeme pri vode k sebe ohľaduplní, ak spolu prehodíme pár slov, verím že z nás neubudne, práve naopak nás to obohatí.

Miroslav Fečko
LKbaits Slovensko

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: