Úvod Články Srpnové rychlé akce

Srpnové rychlé akce

1 148
0

Je zde druhá půlka letních prázdnin a já místo dovolené a odpočinku u vody mám na celý srpen plný harmonogram práce. Pracoval jsem naprosto každý den. Pracovní doba byla různá. Jednou se dělalo do odpoledne, jednou zase do noci. Rozhodl jsem se, že některé ty dny, kdy se dostanu domu dříve, využiji k odreagování a pokusím se nachytat co nejvíce ryb během krátké doby strávené u vody.

1

Na tyto rychlé, opravdu pár hodinové akce, které trvaly například pět hodin, jsem vyrážel na svou milovanou řeku, kterou mám „pod barákem“. První tyto akce jsem podnikal na střed úseku řeky, kde jsem chytal pár metrů od břehu přímo na korytě.

12

Dal jsem si cíl, že na tomto místě udělám co nejvíce záběrů bez ohledu na druh a velikost ryby. Proto jsem se rozhodl pro masivnější krmení masovým boilie mixem, který jsem zaléval lososovým proteinem s příchutí Olihně. To všechno mi skvěle vycházelo a já zdolával krásné kapry do 65 cm a samozřejmě s nimi i tlouště.

3

Po prvních pro mě úspěšných akcích jsem se rozhodl pro změnu. Už opravdu dlouho mě to táhlo na jedno místo, kde jsem nikdy předtím nechytal, a tak jsem si jednou dal tu práci a vzal si s sebou i člun s echolotem. Mezi tím co já vyrazil na vodu, mi má přítelkyně hlídala věci. Jó, Bingo!

4

O větší kus dál, než jsem si sedl, mi echolot ukázal přesně to, co jsem tam hledal. Na dně byla všude tzv. placka s hloubkou tři metry a pár metrů před korytem to šlo pozvolna na čtyři a půl metru a pak hned hrana skoro na metr a půl.

5

Tento den jsem používal boilies v dvojobalu Krill-kreveta, ke kterému jsem přidával PVA pásku se čtyřmi kuličkami boilie Boss2 Speciál Krill-kreveta. Těsně před odjezdem se mi povedlo chytit krásného kapra 7 kg. Jo, jsem na správném místě, říkám si.

6

V půlce srpna se mi naskytla možnost vyrazit k vodě na trochu déle, přesněji na dvacet hodin. Abych se tentokrát dostal přímo k hraně, kterou jsem našel, nezbývalo mi nic jiného než naložit svou výbavu na trakař a jít zhruba šest set metrů přímo na místo, které není zrovna dobře přístupné.

7

Co nejrychleji nahazuji své pruty a krmím zhruba půl kilem boilies, na prut opět Krill-krevetu. Jeden prut jsem hodil před hranu a druhý s rizikem uříznutí za ní. Plný očekávání se věnuji přípravě boilies na PVA pásku a nových návazců. První záběr přichází večer před desátou hodinou na prut, který letěl před hranu. Už od začátku tuším, že jde o lepší rybu.

9

Po fantastickém souboji mám na podložce krásně stavěného šupináče s váhou devět kilo. S velikou radostí kapra po rychlé fotce pouštím do svého domova. Jen tak spokojeně sedím na břehu a pozoruji naprosto klidnou řeku, ve které se odráží jasná obloha plná hvězd. Zhruba po hodině přichází brutální jízda i z druhého prutu. Nemám z toho vůbec dobrý pocit, ryba stále jede a já cítím, jak vlasec dře o hranu ostrých kamenů.

8

Po ukrutném boji s velkým štěstím, že vše vydrželo, podebírám dlouhého silného lysce. V tu chvíli jsem opravdu šťastný člověk. Zrovna když lysce fotím samospouští, rozjíždí se mi i druhý prut. Aby kapr v podložce neležel dlouho, ihned se opírám do prutu a menšímu kaprovi vůbec nedávám šanci bojovat.

10

Co nejrychleji pouštím kapry zpět do svého živlu. Do půlnoci už záběr nepřichází. Stahuji pruty a jdu si v klidu na čtyři hodiny lehnout. V devět hodin ráno zakončuji svou krátkou vycházku kaprem tak pět kilo. S úsměvem se ještě ten den chystám do práce a už se nemůžu dočkat, až se tam opět vypravím.

11

Za čtyři dny se vracím na místo, kde se mi tak posledně dařilo. Tentokrát mám na lov pouhé čtyři hodiny. Na vlas pod háček navlékám boilies, které mě letos vážně ještě nezklamalo a to Krill-krevetu v dvojobalu. Po dvou hodinách přichází krásná jízda na prut, který jsem nahodil za hranu.

13

Mám štěstí, kapr se ihned ukazuje na hladině a přejíždí hranu. Tím ale rozhodně nemám vyhráno a kapr mi u břehu ukazuje, jak obrovskou má sílu. Po pár minutách skvělého adrenalinu si můžu oddychnout a kochat se krásným šupináčem v podběráku.

2

Musím říci, že tyto rychlé akce se mi opravdu zalíbily. Nutí mě to být více aktivní a i přesto, že je to náročnější, tak si to velice užívám. Sice se přes týden moc nevyspím, ale i tak to stojí za to, už jen díky klidu, co u vody panuje, protože v pracovní dny u vody není ani noha.

Přeji všem mnoho úspěchů
S pozdravem

Ondra Karlovský

Carpservis

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář:

Odešlete prosím svůj komentář!
Zadejte prosím své jméno