Úvod Oznámení Startuje IBCC 2021

Startuje IBCC 2021

1 877
0

Již od dnešního dne se k břehům maďarského Balatonu sjíždí závodníci z celé Evropy, aby znovu změřili své síly na dnes již legendárním závodu International Balaton Carp Cup 2021. Jedná se bezpochyby o největší kaprařskou soutěž na světě, počet účastnících se týmů se v letošním roce vyšplhal až na číslo 241. Na startu navíc nebude ani letos chybět mnoho českých a slovenských kaprařů, kteří se budou snažit promluvit do horních pater výsledkové listiny. Mimochodem, minulý rok zvítězil tým Mikbaits & Moraviafishing.cz!

Balaton je s rozlohou 600 kilometrů čtverečních největším jezerem ve střední Evropě. Jeho délka je 78 kilometrů, průměrná hloubka jezera je 3,2 metru a nejhlubší místa na jezeře dosahují až 11 metrů. Letos navíc bude situace o to zajímavější, že toto majestátní jezero zasáhl ve čtvrtek silný vítr, který dosahoval v nárazech rychlosti 70 až 90 km/h a přemístil vodu v Balatonu. Podle webu időkép.hu byl v poledne rozdíl ve výši hladiny jezera u města Keszthely na západním břehu a města Balatonfűzfő na východním břehu 76 centimetrů.

Závod můžete sledovat on-line na webu IBCC, případně na jeho FB, kde se rovněž můžete zapojit do tipovací soutěže o největšího kapra závodu. I letos se zraky všech upínají k tomu, zda se někomu podaří překonat dlouho očekávanou hranici 30 kg. Uvidíme, zda bude mít někdo podobné štěstí jako polský tým při letošním World Carp Classic a tato hranice bude pokořena!

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: