Úvod Literatura, DVD Strategie a techniky lovu kaprů

Strategie a techniky lovu kaprů

6 142
0

Hned ze začátku bych rád řekl, že jsem už shlédl pár amatérských videí. Teď nemyslím čistě rybářské, ale prostě videa dělaná doma „na koleně“. Tudíž si troufám tvrdit, že mohu hodnotit toto video. Dopředu bych rád napsal, že nejsem žádným podplaceným recenzentem pana Baráta. Takže mohu říct, co si myslím. A teď něco k vlastnímu DVD.

Po zasunutí DVD do mechaniky na vás vykoukne nevzhledné menu, kde si můžete vybrat různé kapitoly. U tohoto menu jsem se raději déle nezdržoval. Hned jsem kliknul na první kapitolu. Neuplynulo ani 5 minut a pan Richard Barát už podebírá prvního kapra, po změření 75 cm. Co mně hned zarazilo, bylo to, že kapr mu z 1/3 délky těla “přetékal” přes okraj podběráku. Paráda, nu což, jdeme dál. Tento pán si říká, že loví anglickým stylem, teď mě napadá otázka, co je to anglický styl??? Vždyť autor nevlastní podložku a kapry válí po zemi!!! Nejtragičtější se mi zdá příklad, když vytáhne z řeky uprostřed Brna slušného kapra a válí ho na zemi, proč? Protože mu zabral druhý kapr.To že si nenamočí ani ruce ve vodě, je už jenom špička ledovce. Tomu říkám panečku anglický styl lovu.

dvd

Dále co mě vytočilo, pan Barát vytáhne kapra něco okolo 80 cm, tento kapr má roztrženou tlamku a co autor tohoto DVD? Nic! Neošetří mu nehezky vypadající ránu, nejde o klinik, na ošetření se dá použít i septonex ředěný fyziologickým roztokem. Proč říkám, že nejde o klinik? Autor se vyžívá vysloveně v tom, že všechno jde levněji, ano jde to levněji, ale teď se nabízí otázka za jakou cenu? Co dále považuji za mínus je, že nezávisle na situaci ve filmu běží titulky, kde autor prohlubuje situaci svými filozofickými traktáty. Dále trochu rozháraně působí kapitola o tvorbě autorova boilies, ale je věcí názoru, jestli toto téma nebylo na DVD zbytečné.

Ale abych pořád nekritizoval, tak musím vyzvednout část videa o háčcích. Tady autor popisuje jaký háček použít a na co ho použít. Dále je velmi zajímavé, jak autor nahazuje bójku prutem a její následné vylovení. Celkem dobrá kutilská myšlenka je výroba zadních olov podomácku. Sice nejsem kutil a dám přednost funkčním komerčním produktům, ale tohle rozhodně zkusím. Pro mladé kapraře může být také dobré vysvětlení práce s markerem.

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Může to vypadat, že jsem na autora “zasedlý”, to doopravdy ne. Ale jak říkám “odsáď podsáď”. Jelikož pokud někdo chce za amatérský počin 333 Kč a přitom se k rybám chová jak se chová, byť je sebelepší kaprař (což autor rozhodně je), tak je pro mě pořádný vykuk. Nu co, musím uznat, že je to přece jenom první amatérský pokus tohoto autora, sice je nutností počítat s kritikou, když má v plánu něco uvést na trh, ale není to zase tak špatné, jak se může zdát z mých předchozích řádků. Pokud autor do dalšího dílu vylepší zacházení s rybou (což hodnotím jako největší a zásadní problém tohoto filmu), koupí si lepší podběrák a občas zakápne “desinfekcí” nehezké ranky rybám, mohlo by to být dobré. Kdybych měl toto DVD hodnotit známkou jako ve škole, dal bych 3ku, i když možná namítnete: “vždyť si zaslouží horší pokárání”. Já trvám na trojce, své důvody jsem již napsal. Co tak udělat si milí čtenáři svůj vlastní názor?

Tento a další články najdete také na www.carpio.cz.

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: