Úvod Články Strategie vnadění při lovu kaprů

Strategie vnadění při lovu kaprů

11 520
0

Snažte se z této pro rybáře velice produktivní doby využít co nejvíc. Ze všech možných způsobů a technik je jedna, díky níž můžete maximalizovat své šance. Zatímco minule jsem psal o výhodách jednotlivých nástrah na háčku a lehkého krmení, v tomto článku přiblížím, jak používat při lovu kaprů PVA. Používání krmení v těsné blízkosti nástrahy mi přineslo v posledních letech nespočet ryb, přesto jsou ryby k této metodě velice opatrné. Používání PVA sáčků s krmením je ideální k vytvoření lákavé oblasti kolem vaší nástrahy.

Čekání na záběr
Čekání na záběr

PVA materiály

PVA obaly na krmení jsou různých tvarů a velikostí. Některé jsou malé a vytvoří jen malé místo kolem nástrahy. Dávám do nich ale lákavější návnady, které se skvěle hodí na prezentaci velmi malých částic krmení. Jiné jsou dlouhé a tenké. Existují dokonce i některé sáčky, které jsou navrženy svou aerodynamikou speciálně pro nahazování na větší vzdálenosti. Často jsem při vývoji PVA materiálů sám spolupracoval, takže jsme vybírali to správné řešení různých konkrétních situací. Například použití malých, těsných PVA sáčků v případě, že jsou ryby u břehu, a středně velkých až velkých, naplněných dobrotami všeho druhu, zase v případě lovu na větší vzdálenosti.

Konečná sestava je ukryta v sáčku
Konečná sestava je ukryta v sáčku
Všimněte si, jak je háček umístěný
Všimněte si, jak je háček umístěný

Síťované PVA sáčky jsou skvělé pro lov kaprů. Jednoduše se naplní tubus přesně odměřeným množstvím návnady, jen ho rozdělím. Do krajů dávám drobnější částečky, aby se to celé dalo dobře upěchovat. Celé to pak upevním pevně na háček a pevně utáhnu uzel. Síťovina je pak připravena na výrobu dalšího sáčku.

Nástraha s PVAVěci na chytání

Malý sáček PVA plný červů mně přinesl spoustu ryb
Malý sáček PVA plný červů mně přinesl spoustu ryb

PVA pytelPVA pytel ve vodě

Musíte přesně vědět, kam chcete nahazovat, protože máte jen jeden pokus. S PVA lze nahazovat pouze jednou. Pokud používáme PVA rukáv, musíme před nahozením pytlík s krmením několikrát propíchnout, aby vyšel přebytečný vzduch, jinak by měl tendenci se vznášet. Když je háček ukrytý v sáčku, je taková sestava velice vhodná pro lov třeba v travinách, omezí se tak nebezpečí zamotání do travin. Když krmíte třeba jednotlivým boilies, je vhodné použít PVA pásku, musí se ale nechávat mezery a nedávat boilies těsně k sobě, jinak by se páska nemusela rozpustit.

Method feeder

Method feeder se mi nejvíce osvědčil při použití pelet, musí být ale předem namočené. Method krmítka jsou různých tvarů, velikostí a hmotností. Když máte dobrý prut, dobře napěchované krmítko a na navijáku dostatek vlasce, můžete s ním nahazovat až sto metrů. Mně nejvíce vyhovují krmítka ve tvaru klece. Líbí se mi, že tento typ krmítek dobře drží obsah a vyprázdní se až při dopadu na hladinu.

Method krmítko je skvělou alternativou k PVA
Method krmítko je skvělou alternativou k PVA
Háček musí být nahoře
Háček musí být nahoře

Návnada do method krmítka musí mít takovou konzistenci, aby dobře drželo tvar, i když dopadne na hladinu, a aby se rozpadalo až na dně. V rybářských obchodech máte velký výběr krmení, které se dá do takového krmítka použít. Musíte jen přidat vodu z jezera a většina krmení je tak ihned připravena k použití. Občas je dobré přidat některé tekuté atraktory, což ještě zvýší přitažlivost pro ryby.

Přidejte method mix
Přidejte method mix
Tvar musí být aerodynamický
Tvar musí být aerodynamický
Připraveno k náhozu
Připraveno k náhozu

Spařené pelety jsou také vynikající pro použití do method krmítka. Jedná se o pelety, které byly spařeny vroucí vodou. Mnohem lépe tak drží pohromadě, lépe než ty, které byly jen namočené ve studené vodě. Stačí jen dát trochu pelet do nádoby a ty pak přelít vroucí vodou. Nechte je minutu nebo dvě a pak slijte přebytečnou vodu. Pár minut ještě nechte absorbovat zbylou vodu a dejte vychladnout. Budou tak velmi lepivé, a proto ideální pro tvarování do method krmítka.

Pelety pro lov kaprůPelety s kukuřičí

9

Buďte mobilní

Jedním z důležitých aspektů pro lov s method krmítkem a použitím PVA materiálu je to, abyste mohli včas reagovat, jestliže se ryby pohybují v jiných oblastech, než máte nahozeno. Mějte vše zorganizované tak, aby nebyl problém přesunout se na jiné místo, pokud to nastalá situace vyžaduje. Jestliže jsou ryby na vrcholu krmení, je toho třeba plně využít! U method krmítka je nástraha v těsné blízkosti, a ryby ji nemusí tedy dlouho hledat.

8Pete Castle s kaprem

Přehled

Method krmítko a PVA materiály se staly významnou součástí výbavy každého kapraře a společně tak přivedly rybáře k ještě větším úlovkům. Návnady těsně umístěné u nástrahy, to je úspěšná strategie zejména při lovu v jezerech, kde ryby již v minulosti viděly spoustu různých lákadel. Opravdu to stojí za to! Je to sice míchání a trochu složitější příprava, ale zase snad budete o krok před kapry a jinými rybáři. Zjistíte, že malý háček ukrytý v hromádce krmení je velice úspěšný. Uvidíte, že na vaší vodě budete oproti jiným lovit větší ryby.

PVA sáček nebo method krmítko?
PVA sáček nebo method krmítko?

Petrův zdar!

Pete Castle

Tento článek byl publikován také v časopisu KaproMánie

Kaprománie

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: