Úvod Články Svazový hattrick (2. díl)

Svazový hattrick (2. díl)

890
0

Po minulé úspěšné akci jsem se vydal s Pecou na dva dny na další svazovou vodu s tím, že Peca tam bude do konce týdne. Mě potom čekal pracovní maratón, jelikož kolega letěl na tři týdny za potápěním, tak Martina jela s mladým k rodičům, protože bychom se stejně potkávali jen pozdě v noci, až bych dorazil z práce. Místo jsme měli vymyšlené, ale nakonec se přidal i Honza Vala, tak jsem mu přenechal flek, který jsem původně chtěl chytat já.

Téměř 19kg
Téměř 19kg
Big Máma 2
Big Máma 2

Předpokládal jsem, že by se zde kapři mohli pohybovat a chystat se na tření, ale vzhledem k tomu, že on tam bude celý týden s Pecou, šel jsem vedle a zkusil jiný flek. Něco málo se mně povedlo, ale čas byl nekompromisní a já musel jet tvořit hodnoty.

3

Párkrát jsem se po práci stavil za kluky na pokec a musím říci, že klukům se pěkně zadařilo a natahali pěkné ryby. Sice oba měli smůlu a o big mámu přišli, ale ryby opravdu komunikovaly, a tak se rozhodli, že to prodlouží.

Černý šupík
Černý šupík

5

Akorát Honza musel jet v neděli domů, že přijede až v pondělí. Tak říkám Pecovi, že dojedu na noc, ať tam není sám. K vodě jsem dorazil kolem půl desáté. Z kýblu vytáhl naboosterované boilies JÁTRA-VANILKA a KRILL-KREVETA a vyslal to s PVA punčochou do boje.

6

Otevřeli jsme si pivo a dali se do rozhovoru s Pecou o tom, jak to šlo. No moc dlouho to netrvalo a signalizátor řval jako o život a já zažil parádní souboj.

7

První na sněhuláka
První na sněhuláka

Na jeho konci jsem zdolal lysce necelých 19 kg. Kapra jsme vyfotili a šel rychle zpět a snad ani ne za patnáct minut po něm se rozjel i druhý prut. Nekompromisní tah a úprk několik desítek metrů mě donutil jít na loď a několik minut jsem se snažil kapra zvednout ze dna.

9

Poté, co jsem ho konečně uviděl, jsem věděl, že ona hranice 20 kilo je nejspíš opět na dosah, ale nechtěl se dát zadarmo a ještě několikrát mně odjel od podběráku. Byla to neskutečná úleva a radost, když jsem ho konečně podebral a vezl ho ke břehu, kde mě netrpělivě vyhlížel Peca. Při návratu říkám: „Hochu, je to tam!“ Parádní šupinatá BIG MÁMA bez jediné chybičky, a jak později ukázala váha, tak magickou hranici bez problému překonal.

10 11

Po focení jsem sednul do křesla a vypil pivo pomalu na ex. Ruce mě bolely a klepal jsem se jak ratlík, ale byl jsem zároveň nejšťastnější člověk na světě.

Krmný mix
Krmný mix

Pak jsem napsal Honzovi, že ho omyju a pochlubil se, co se mi povedlo. Každopádně ještě jednou díky Honzo, protože kdybys ten flek nerozjel, asi bych nezažil takovou snovou noc.

14

Zásoba PVA
Zásoba PVA

V práci to rychle uteklo a mě čekala další dovolená. Tentokrát jsme se vydali na lokalitu, která je velmi zarostlá trávou, a proto je potřeba najít opravdu čisté místo na dně anebo se musí jednat o druh trávy, která není tak hustá a kapr si to z ní v klidu vezme.

15

Sice není ještě tolik zarostlá, jelikož je konec jara, ale její zbytky se po zimě usazují na dně a tvoří vrstvu usazenin. Také proto je vlasec a olovo na poklepání dna nedílnou součástí mé výbavy, protože jde hlavně o to, aby dno nezapáchalo po sirovodíku, jinak tam budete za diváka. Vzhledem k tomu, že je povolené vyvážení, je to o dost snazší než v minulých letech, a tak tři pruty vozíme a jeden nahazuji, abych nepřišel o noty za nepřítomnost u prutů.

16 17

Po pár hodinách se Martině roztočí cívka a zdolává překrásného tmavého šupináče na panáčka ROZPÁLENÉ ŠVESTKY a právě tato popka s kombinací různých koulí byla tím rozhodujícím faktorem následujících dní, proč byl náš lov opět úspěšný.

Jako malovaný
Jako malovaný

Baví mě sledovat Martinu, jak neustále zkouší nové kombinace a nedrží se zaběhlých věcí. Když druhý den navlékla na návazec tzv. sněhuláka (dvě potápivé koule a jedna popka), trošku jsem koukal, že se toho nebojí. Ale když měla na to třetí záběr za den i já nasadil tuto kombinaci na jeden prut. Neptejte se mě proč, ale prostě to fungovalo a podařilo se nám natahat opravdové klenoty této vody. Teď nemluvím o velikosti ryb, ale o vzhledu kaprů, kteří vypadali jak vystřižení z anglického časopisu.

19 20

Další zásadní věc byla podle mě volba materiálu na návazec. Jelikož dělám neustále nové, pozoruji, co je zrovna nejúspěšnější a všiml jsem si, že Martině lítal pouze prut, kde byla měkká šňůrka… Zatímco fluorocarbon a tuhé šňůrky nám nefungovaly. Často tyto detaily tvoří tu mozaiku, která znamená, jestli bude náš lov úspěšný či nikoliv.

Hulk

Poté mě čekaly pracovní povinnosti, ale v hlavě jsem střádal plán na další výpravu. Říkal jsem si, že je na čase potrápit taky amura, a tak přišel na řadu partikl, který jsem měl už tři týdny naložený v kefíru a k tomu jsem si vzal boilies CHOBOTNICI a OLIHEŇ a ještě RYBU-BANÁN. Vydali jsme se na pískovnu, kde jsme letos zahájili sezónu, ale na jiné místo, kde jsem v minulosti už pár amurů natahal.

22 23

Byla to malá plošina kousek na dohoz, kde byla hloubka tři metry a za ní to padalo až do osmi metrů a hlavně okolo byla pěkná džungle z trávy. Dal jsem si tam tyčovou bój a vysypal k ní větší množství partiklu. Musím říci, že to byla pěkná rychta, ale ten kal, co to pouštělo, byl doslova fenomenální. Na jeden prut jsem nastražil mini pop s ochucenou kukuřicí a na druhý prut jen metrový zig rig – konkrétně žlutý barel, který jsem nechával nasáknout aromatem SKOPEX.

25

Martina si jela klasiku a chytala kousek od břehu vedle pásu rákosu. Bohužel se amur na mém krmném místě neukázal, zato kapři rozjeli hned první den velkou „show“. Proto jsem následující ráno nasadil do boje i boilies a nakrmil větším množstvím společně s partiklem.

26

Ráno po rozednění nahazuji zig rig za krmné místo pod hranu a jdu si sednout do křesla. Netrvá to ani pět minut a přichází brutální jízda, ale po zvednutí prutu mně to kapr urazil o hranu. Když se to opakuje podruhé, šahám do tašky a řádně přitvrzuji. Dávám dvacet metrů shock linu a návazec na zig dělám ze silného fluorocarbonu.

27

Netrvá to dlouho a cívka se točí. Popadnu prut a šplhám se na sráz za sebou, abych byl co nejvýš a zmenšil tak úhel tření. Taktika se vyplácí a já začal úspěšně zdolávat kapry. Jeden den jsem se dostal za dopoledne na jedenáct záběrů a vše to byli kapři nad deset kilo v čele s kaprem, kterého jsem pojmenoval Hulk, protože to byl opravdu „monstrumák“, který měl neskutečné proporce vzhledem k jeho velikosti.

24

Poměr byl deset kaprů na zig a pouze jeden ze dna. Pak jsem nasadil odpoledne do boje ronnie rig s popem CHOBOTNICE a situace se obrátila a do konce výpravy mi dělala radost převážně tato montáž a naopak zig rig téměř nefungoval – a když tak jen menší ryby.

O tom, jak mi fungovala tato montáž na další výpravě, vám napíši zase příště.

Kaprům zdarec
Jan Slanina s rodinou

Carpservis

Komerční sdělení

Chcete-li, můžete přidat komentář: